Połączenie Zgierz - Pabianice to kpina

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
zgierzanie
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: pn 15:40, 30 cze 2008

Połączenie Zgierz - Pabianice to kpina

Post autor: zgierzanie »

Drodzy forumowicze, chciałbym wam przekazać oburzenie i zażenowanie Zgierzan, w związku z decyzją o wprowadzeniu linii 16 do Zgierza.
My jako mieszkańcy również chcielibyśmy podróżować supertramwajem, rozumiemy że nie mamy odpowiednich torów.
Mpk i ZDIT w Pabianicach uruchomiło linie P która dojeżdża z Pabianic do Chocianowic, A ŁTR do Chocianowic,
tak więc mieszkańcy Pabianic mają zapewnioną podróż supertramwajem (i MPK ma zapewnione większe zyski z biletów).
W Zgierzu linia 16 dojeżdżać będzie z Placu Kilińskiego na Kurczaki, ale czy w linii 11 będą SAME tramwaje Pesa 122N? Nie wiem, ale jednocześnie
pytam, co takiego mają tory ŁTR czego nie mają Zgierskie ?, wiem że na Kuraku stan jest fatalny, ale supertramwaj chyba by się nie uszkodził,
w końcu to nowoczesna technika. Może łódzkie tory mają informacje o tym jaki tramwaj nadjeżdża ? tak, to może to ale szkoda że na mają
to tylko na dwóch przystankach.
Mieszkańcy Zgierza też nie czują oburzenia
- Jak tu jeszcze 45 jeździło to było dobrze, pamiętam zapowiedzi tramwaju 11 miałbyć właśnie regionalny! Po co MPK to psuje ? - Mariusz Sobczak
- Mam córkę w Pabianicach, czekają mnie 2 przesiadki, z 16 do 11 i z 11 do P, chyba będę jeździć 51 do Dworca Fabrycznego, a stamtąd jakimś
prywatnym autobusem. - Anna Słowińska
Tak więc dlaczego linia 16 nie połączy Pabianic ze Zgierzem, a 11 Helenówek z Chocianowicam i ? Pewnie dlatego że ludzie nie jeździliby supertramwajem



Mieszkańcy Zgierza
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Też uważam, że 16 powinna jeździć do Pabianic z jakąś niższą częstotliwością, ale pewnie "zawadzałaby" ona na ŁTR.
Do Zgierza - jak i do Pabianic - PESA nie wjedzie. I z mego punktu widzenia - jak już kiedyś, to prędzej wjedzie do Zgierza aniżeli do Pabianic.

Nie ma co kryć, że ten system zdaje się być uciążliwy. Przesiadki...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Drodzy forumowicze, chciałbym wam przekazać oburzenie i zażenowanie Zgierzan, w związku z decyzją o wprowadzeniu linii 16 do Zgierza.
To straszne, postuluję zlikwidować!
Mpk i ZDIT w Pabianicach uruchomiło linie P która dojeżdża z Pabianic do Chocianowic, A ŁTR do Chocianowic,
tak więc mieszkańcy Pabianic mają zapewnioną podróż supertramwajem (i MPK ma zapewnione większe zyski z biletów).
Mają po przesiadce. Nikt Ci nie broni wysiąść na Helenówku z 16 i wsiąść w 11.
czy w linii 11 będą SAME tramwaje Pesa 122N?
Nie, będą również Cityrunnery.
co takiego mają tory ŁTR czego nie mają Zgierskie ?
Są proste i równe.
Może łódzkie tory mają informacje o tym jaki tramwaj nadjeżdża ? tak, to może to ale szkoda że na mają
to tylko na dwóch przystankach.
Tory nie mają z tym nic wspólnego, a tablic będzie więcej.
Mieszkańcy Zgierza też nie czują oburzenia
Jak nie czują oburzenia to w czym problem?
- Jak tu jeszcze 45 jeździło to było dobrze, pamiętam zapowiedzi tramwaju 11 miałbyć właśnie regionalny! Po co MPK to psuje ? - Mariusz Sobczak
Jak ma numer 16 a nie 11, to już nie jest regionalny? A jakby miał oznaczenie XYZ?
- Mam córkę w Pabianicach, czekają mnie 2 przesiadki, z 16 do 11 i z 11 do P, chyba będę jeździć 51 do Dworca Fabrycznego, a stamtąd jakimś
prywatnym autobusem. - Anna Słowińska
No tak, przed remontem miała bezpośredni... co półtorej godziny.
Tak więc dlaczego linia 16 nie połączy Pabianic ze Zgierzem, a 11 Helenówek z Chocianowicam i ? Pewnie dlatego że ludzie nie jeździliby supertramwajem
Oczywiście, wszyscy rzuciliby się na 16, 11 jeździłaby pusta.
Mieszkańcy Zgierza
Wszyscy?!
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Ukalo pisze:
Cytat: - Mam córkę w Pabianicach, czekają mnie 2 przesiadki, z 16 do 11 i z 11 do P, chyba będę jeździć 51 do Dworca Fabrycznego, a stamtąd jakimś
prywatnym autobusem. - Anna Słowińska

No tak, przed remontem miała bezpośredni... co półtorej godziny.

Imo co 45min
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez teufel, łącznie zmieniany 1 raz.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Jak tu jeszcze 45 jeździło to było dobrze

Jak ktoś ze Zgierza jechał do Pabianic i tak musiał się przesiąść z 45 w 11 a za 11 w 41, więc jak było dobrze? A hisotria lubi się powtarzać, i teraz piszecie że jest źle, a sprawa z 45 była taka sama...
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: 1888 »

ukalo pisze:
Cytat: Mieszkańcy Zgierza

Wszyscy?!

NIE WSZYSCY - JA NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: ;) :)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

MNK pisze:
Jak tu jeszcze 45 jeździło to było dobrze
Jak ktoś ze Zgierza jechał do Pabianic i tak musiał się przesiąść z 45 w 11 a za 11 w 41, więc jak było dobrze? A hisotria lubi się powtarzać, i teraz piszecie że jest źle, a sprawa z 45 była taka sama...
To akurat słaby argument - wychodzi na to, że transport zbiorowy w regionie cofnął się w rozwoju.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

IMO dobrze by było usunąć konieczność jazdy trzema tramwajami ze Zgierza do Pabianic. Wystarczyłoby żeby P i 16 spotykały się w jakimś punkcie w centrum miasta.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Otóż to. Co jedna przesiadka, to nie dwie. I nigdy nie było przesiadki z '45' na '41' Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Najlepsze byłoby przedłużenie P do pl. Niepodległości, co tu więcej kombinować...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Albo zlikwidować to całe P, a do Pabianic puścić z Pl. Niepodległości 17 (dawne 41). Myślę, że jak się wreszcie Zgierz i Pabianice wezmą za ŁTR, to takie linie jak 16 czy P długo się nie utrzymają. Jak nic nie robią to co MPK ma zrobić? Samo ma u nich ten ŁTR zbudować? Obrazek Miejcie pretensje do swoich władz, a nie do MPK czy ZDiT.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Myślę, że jak się wreszcie Zgierz i Pabianice wezmą za ŁTR, to takie linie jak 16 czy P długo się nie utrzymają.
To jest oczywiste - projekt ŁTR zakłada jedno połączenie i co najważniejsze z jedną taryfą.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Nieoficjalnie to całe P to jest zagrywka polityczna by zmusić Pabianice do wstąpienia w projekt. Jeżeli P jeździło by do Pl. Niepodległości ludziom by pasowało i zostało już by tak na stałe. A tak będą narzekać i narzekać a busiki nie dadzą rady przejąc pasażerów z tramwajów. Po prostu pojemnościowo nie wyrobią Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Myślę, że 16 to już raczej linia na stałe. Jedyne co się może zmienić to numerek 16->7. Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Swoją drogą, gdyby kilka lat temu wydłużali 11 do Zgierza i Pabianic i od razu przy tym powstałby ŁTR to nie byłoby żadnego problemu z częstotliwościami - 41 i 45 jeździło znacznie częściej niż teraz 16 i P.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

41 jeździło z dokładnie taką samą częstotliwością jak teraz P.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Hmm, ale 11 do Pabianic jeździła rzadziej.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

O 2,5 minuty.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

No, ale nie 3 kursy na godzinę tylko 2-3.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

P bedzie jezdzilo jak 11 do Pabianic w okresie letnim.

Aleksej
ODPOWIEDZ