[Lutomiersk] PKS oraz busy

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

[Lutomiersk] PKS oraz busy

Post autor: flugzeug30 »

Mam następujące pytanie -

Zna ktoś pełne rozkłady PKS- ów i busów , kursujących z Łodzi do Lutomierska i z powrotem [ uzupełniających linię tramwajową 43 ] ??.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez flugzeug30, łącznie zmieniany 2 razy.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

rozkłady jazdy PKS są na stronie przewoźnika www.pks.lodz.pl - łódzki przystanek początkowy to pl. Niepodległości.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Czy przystanek końcowy jest na rynku - tam gdzie pętla tramwajowa?
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Tak, przystanek końcowy jest na Pl. Jana Pawła II w Lutomiersku.
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

Dzięki , kolego rkplodz- ale tyle to i ja wiem .

Pytałem się , bo rano jeżdżę na praktyki w terenie i nie mam w takim razie alternatywy oprócz http://www.tramwajepodm.lodz.pl

Z pozdravem .
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez flugzeug30, łącznie zmieniany 1 raz.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Skoro ma sz tramwaje podmiejskie , to po co Ci PKS ?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

używaj póki możesz Obrazek
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

Dziękuję .

Dlaczego pytałem się o PKS- y ? . Bo linia 43 do Lutomierska jeździ bardzo rzadko .

Z pozdravem.

PS. Wydrukowałem wszystkie potrzebne rozkłady.
acab
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: pt 14:33, 07 paź 2011

Post autor: acab »

Witam, czy ktoś posiada jakikolwiek skuteczny namiar na kogoś z PKS Łódź?

Mam parę niebezzasadnych zastrzeżeń co do tej linii PKS :
-kierowcy nie potrafią wyjechać punktualnie z Placu Niepodległości co powoduje opóźnienie na całej linii,
-na tę linię wypuszczany jest za mały tabor, zazwyczaj wpuszczanie pasażerów w kursach o 14, 16 i 17 z Łodzi kończy się na dworcu Kaliskim, dalej już nikt się nie mieści,
-tabor jest w skandalicznym stanie, i wątpie by kiedykolwiek był sprzątany.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ktoś z PKS Łódź raczej tu nie pomoże, bo najprawdopodobniej taka jest właśnie polityka tej firmy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
acab
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: pt 14:33, 07 paź 2011

Post autor: acab »

Nie rozumiem tego zupełnie.. przecież punktualny wyjazd i posprzątanie z grubsza autobusu nie generuje dodatkowych kosztów, a zachęca pasażerów do jazdy.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ja też nie. Na linii 125, którą jeżdżę ja, brudu w autobusach co prawda nie ma, ale za to kursów w ciągu dnia są całe 3 pary i zdarza się im czasem w ogóle nie wyjechać. Z kolei wczoraj nikt nie pomyślał, żeby wysłać przeguba ze względu na to że nie jeździły busy - a taki naprawdę wtedy by się przydał.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
acab
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: pt 14:33, 07 paź 2011

Post autor: acab »

Może warto by zestawić sugestie osób z forum w jedną całość i przedstawić je komuś PKS Łódź? Moje to sprzątanie pojazdów, punktualne wyjeżdżanie na początku trasy i przegub do Lutomierska w trzech kursach.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Lutomiersk ma 43 jeżdżące raz na godzinę. A jeśli jest połączenie kolejowe (tutaj tramwajowe), to teoretycznie autobusy po dokładnie tej samej trasie powinny być niepotrzebne. Tramwaj co prawda nie zahacza o Retkinię, ale raczej dla mało którego mieszkańca Lutomierska jest to cel podróży.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kpc21 pisze:Lutomiersk ma 43 jeżdżące raz na godzinę. A jeśli jest połączenie kolejowe (tutaj tramwajowe), to teoretycznie autobusy po dokładnie tej samej trasie powinny być niepotrzebne.
No właśnie, teoretycznie. Powód jest konkretny. Tramwaj pokonuje odcinek od placu Wolności w 60 min., natomiast PKS od Centralu do Lutomierska w 45 min. Dość istotna różnica.
Kpc21 pisze:Tramwaj co prawda nie zahacza o Retkinię, ale raczej dla mało którego mieszkańca Lutomierska jest to cel podróży.
Ale na pewno więcej osób chce dojechać na Retkinie niż na Zdrowie. Najważniejsze jest jednak, że PKS zatrzymuje się przy dw. Kaliskim i Centralu i pokonuje trasę znacznie szybciej.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

SEC pisze:Ale na pewno więcej osób chce dojechać na Retkinie niż na Zdrowie. Najważniejsze jest jednak, że PKS zatrzymuje się przy dw. Kaliskim i Centralu i pokonuje trasę znacznie szybciej.

I znacznie mniej pewnie i mniej wygodnie i bardziej brudno (sic!). Nie, dziękuję.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez berger.m, łącznie zmieniany 1 raz.
RifRaf1988
Bywalec
Posty: 162
Rejestracja: czw 13:03, 20 sie 2009
Lokalizacja: Łódź-Śródmieście

Post autor: RifRaf1988 »

Z tym mniej wygodnie bym się nie zgodził, zdecydowanie wolę brudnego atosana czy setre niż rozlatującego się konstala.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

^ Kwestia upodobań. Ja wolę nawet "rozlatującego się" konstala, niż brudny, śmierdzący, warczący, wibrujący i jadący niepłynnie pekaes.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

W Autosanach śmierdzi spalinami, a w GT6 spalenizną. Stan technniczny Autosanów i Konstali jest podobny. W GT6 działa ogrzewanie - w Konstalach nie, w Autosanach z reguły nie. Nie jechałem tamtą trasą, ale nie sądzę żeby tory były tam proste, tak więc Konstal czy GT6 co prawda nie wibruje, ale buja. Wszystkie pojazdy mają swoje wady i zalety.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

berger.m pisze:Nie, dziękuję.
Ależ proszę bardzo. Jedź dłużej i się potem przesiadaj, byle "klimatycznym" żelaźniakiem.
ODPOWIEDZ