[Ozorków] Linie 46/Z46/10

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Kpc21 »

Od biedy dałoby się tam zawrócić z wyjazdem w Legionów, cofając z Zielonej pod dawny CPN po objechaniu pętli. Ale to by kolidowało z trasą 13.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Mat »

Powtórka z rozrywki...
MPK-Łódź pisze:KOMUNIKAT - 117/16

W związku z ze złym stanem technicznym mostu przez rzeką Bzurą w Ozorkowie od dnia 1 sierpnia 2016r. do odwołania (po zjeździe tramwaju linii 46/14 – odjazd z pętli Ozorków 3:37) wszystkie kolejne kursy linii 46 z Łodzi będą dojeżdżały do przystanku Wyszyńskiego w Ozorkowie i zawracały na trójkącie manewrowym w Ozorkowie.

Jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza linia Z46

linia 46
OZORKÓW (WYSZYŃSKIEGO) – Zgierz, Łęczycka, Łódzka, Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Włókniarzy, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

Zmiany tras obowiązują w obu kierunkach

linia 46 (kursy nocne)
OZORKÓW (WYSZYŃSKIEGO) – Zgierz, Łęczycka, Łódzka, Zgierska, Nowomiejska - PLAC WOLNOŚCI

Zmiany tras obowiązują w obu kierunkach

linia Z46
OZORKÓW (WYSZYŃSKIEGO) – Wyszyńskiego, Starzyńskiego - KONSTYTUCJI 3 MAJA – rondo Kazimierza Pułaskiego (gdzie zawraca)

KONSTYTUCJI 3 MAJA – rondo Kazimierza Pułaskiego (gdzie zawraca), Konstytucji 3 Maja, Starzyńskiego - OZORKÓW (WYSZYŃSKIEGO) przejazd techniczny – Zgierska, Partyzantów, Maszkowska - OZORKÓW (WYSZYŃSKIEGO)

Linia Z46 kursować będzie tylko za kursy dzienne linii 46

Przystanki dla linii Z46 :

- Wyszyńskiego 43 (4736) – w kierunku południowym (przystanek dla wysiadających)

- Wyszyńskiego 30 (4737) – w kierunku północnym

- Konstytucji 3 Maja 37 (4733) - w kierunku zachodnim

- Konstytucji 3 Maja – Starzyńskiego (4734) - w kierunku zachodnim

- Konstytucji 3 Maja – Nowe Miasto (4735) - w kierunku wschodnim
Trochę wprowadzają w błąd, bo już od dzisiaj linia 46 wraca na Zdrowie, więc nie będzie jeździła na Żabieniec.
Mateusz

EA-1 8-)
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Yakuzzi »

A czy to przypadkiem nie z powodu rozpoczęcia remontu tego mostu? MPK zapowiadało w momencie przywrócenia pełnej trasy, że w przeciągu kilku tygodni ma się on zacząć.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Kpc21 »

Poza tym teraz już wprowadzają KZ.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Jordi »

Podobno Ozorków ma niemały problem ze znalezieniem wykonawcy. Przeprowadzili rozmowy wstępne z firmami i wychodzi, że chcą one ok 1/3 więcej kasy, niż miasto chciało na ten remont przeznaczyć.
basutsuaa
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: wt 17:57, 02 lut 2010
Lokalizacja: Ozorków

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: basutsuaa »

Nie wiem, skąd masz takie informacje :|
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Jordi »

Info od znajomego datowane jest na 2 tygodnie po tym, jak zawieszono kursowanie 46, czyli 14 lipca. Faktycznie nieco przestarzałe, bo właśnie widzę, że 22.07 miasto podpisało umowę o remont z MPK Łódź (podejrzewam, że poszli na ustępstwa, żeby za zakładaną kwotę zrobić jak najwięcej po prostu).
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Josek102 »

Nie wiem czy nie powinni pomyśleć o wydzierżawieniu linii jakiemuś DEWELOPEROWI lub cos w tym stylu. MPK daję tabor i dokłada sumę do remontu tak samo jak Zgierz,gmina Zgierz , Ozorków , Marszałek województwa i inne podmioty. Może cos by skapło z UE.Tylko komuś musi się chcieć ruszyć(wystapić ) z pomysłem.
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Kpc21 »

To się nazywa partnerstwo publiczno-prywatne.

Ale to może się skończyć ceną biletów na poziomie biletów ŁKA w relacji Łódź-Ozorków, a więc nikt w to nie wejdzie, bo oczywistym jest, że prawie nikt wtedy nie będzie tym jeździć mając do wyboru dużo tańszy autobus.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Taker
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw 07:40, 13 paź 2016

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Taker »

Ja bym skasował tą linię i zamienił na stałą linię autobusową.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: kuba_łódź »

Przy okazji tracąc coś unikatowego na skalę kraju. Po remoncie torów żaden autobus nie będzie miał szans w pojedynku z tramwajem.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Mat »

Zgadza się. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że dzisiaj tramwaju do Aleksandrowa by nie zlikwidowano. Nie wygłaszajmy takich stwierdzeń o likwidacji zbyt pochopnie. Wiadomo, że torowisko jest w złym stanie, a dogadanie się gmin jest trudne, jednak wszystkim powinno zależeć (tym bardziej MKM-owcom) by tego nie stracić.
Mateusz

EA-1 8-)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: BB93 »

Cały cywilizowany Świat rozwija sieć tramwajową. Nie bądźmy Taszkentem Europy Środkowo- Wschodniej.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: mig »

Taker pisze:Ja bym skasował tą linię i zamienił na stałą linię autobusową.
Tak jest najprościej. Jakieś trudniejsze pomysły?
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: kuba_łódź »

Może najprostszy remont bez "wodotrysków", tzn. wymiana szyn i podkładów, uruchomienie sygnalizacji świetlnej oraz konserwacja sieci i słupów trakcyjnych ? Tabor też by się znalazł - NF6D z Bogestry Bochum.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: px33 »

Ja wiem, że linie podmiejskie to nasze oczko w głowie, ale naprawdę nie musi na nie iść najlepszy tabor. Do czasu przebudowy linii nie potrzeba tam tramwajów dwukierunkowych, więc wystarczy nie zarżnąć tych helmutów, które już tam jeżdżą (a i tak oferują komfort wyższy niż 80% wagonów telepiących się po mieście)
Dalsze końce linii (Ozorków, a zwłaszcza Lutomiersk) mają jakąkolwiek szansę na przetrwanie jeśli jakimś cudem udałoby się zmusić marszałka do dołożenia się - teraz do dofinansowania remontu bieżącego, a docelowo do udziału w ŁTM i partycypacji w kosztach wzkm. Przydałaby się też działająca ustawa metropolitarna, no ale...
Taker
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw 07:40, 13 paź 2016

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Taker »

Zamiana tramwaju na autobus nie musiałaby oznaczać rezygnacji z walki o naprawę torowisk. No chyba, jak to u Nas, autobus ok tory na złom. Autobus miałby być tylko do lepszych czasów. Na Pks chodzą jeszcze 405gn?
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: BB93 »

Obawiam się, że niedługo ta zabawa skończy się autobusową komunikacją zastępczą. Gorzej jak mieszkańcy zostaną skazani na marszrutki, bo wtedy zwiększy się ilość samochodów co zablokuje i tak już niewydolny system transportowy Zgierza (bo ja sam przesiadłbym się na własne auto bądź ŁKA [ale chyba nieprędko dojdziemy do aglomeracyjnych częstotliwości]). O jaki PKS Ci chodzi? Bo z tych "północnych" to nie kojarzę, żeby którykolwiek miał O405-tki.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: prof_klos »

Taker pisze:Na Pks chodzą jeszcze 405gn?
Łódzki PKS już prawie nic nie obsługuje, symboliczne kursy na północ od Łodzi, Lutomiersk, Tuszyn, Czyżeminek i kilka międzymiastowych. Mnóstwo aut skasowano. Wszystkie O405GN poszły na szrot. W służbie zostaje 3-4 sztuki O405(N). Dwie czy trzy kasują. Niedawno nabyli jedną nową sztukę za wycofywane wozy Autosan. Nawet 4-5 Mercedesów Vario kasują...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: kuba_łódź »

Jakoś się nie dziwię. Na trasie PKS, którą najczęściej jeżdżę (Łódź-Kielce), łódzki PKS jest najdroższym przewoźnikiem z najgorszym taborem (raz zdarzyło mi się jechać Autosanem H10, takim jakie zwykle jeżdżą do Lutomierska).
ODPOWIEDZ