[Ozorków] Linie 46/Z46/10

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Kpc21 »

Z dalekobieżnych coś tam ostatnio chyba nawet nowego uruchomili.

Tuszyn to linia na zlecenie samorządu - ale reszta to już chyba linie komercyjne.

Przegubowce to, zdaje się, już dawno skasowali.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Josek102 »

A co to ma wspólnego z 46 , która jeszcze jest ?
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Kpc21 »

Bo ktoś proponował zastąpienie linii 46 przez PKS Łódź. Stąd komentarze, że ten przewoźnik w ogóle wycofuje się z linii podmiejskich.

Ale do Ozorkowa to akurat chyba zawsze PKS Łęczyca jeździł (i jeździ nadal), nie PKS Łódź.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Taker
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw 07:40, 13 paź 2016

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Taker »

Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Mat »

No to teraz 46 jest długie, a co dopiero jak jeździło na Chocianowice :). To była dopiero długa podróź, Śląsk się chowa :).
Mateusz

EA-1 8-)
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: eDragon55 »

Linia 46 postawiła wysoką poprzeczkę i trudno będzie uruchomić dłuższą linię. Najdłuższa trasa dla linii 46 mogłaby wynosić około 45 km, a taką długość można byłoby uzyskać, gdyby tramwaje jeździły na trasie Ozorków (Cegielniana) - Pabianice (Wiejska) lub Ozorków (Cegielniana) - Lutomiersk. Dłuższej linii z sensowną trasą w łódzkim systemie tramwajowym nie utworzymy. Śląsk miałby szanse pobić naszą linię 46 jeśli wydłużą swoją linię 1 do 50 km ale jak na razie się na to nie zanosi i 46 może czuć się bezpiecznie, ale 43 będzie już wyprzedzone bo liczy około 22 km.
Taker
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: czw 07:40, 13 paź 2016

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Taker »

Póki co tory się sypią. Nikt nie chce tego finansować.
Najlepiej jest chyba do Pabianic i Konstantynowa
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: ZEA1-7700 »

Z46 na kilka dni (podobno). Nic więcej nie wiem, nic więcej powiedzieć nie mogę.
Jeżeli ktoś zna i może przekazać więcej szczegółów, też chętnie się dowiem.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: nowy1212 »

Póki co na stronie MPK podano to:
W noce z 25/26 i 26/27 maja 2017 roku nie będą kursowały tramwaje linii 46 do Ozorkowa.
W noce z 25/26 oraz 26/27 maja 2017 roku będą malowane słupy trakcyjne na Kuraku wzdłuż ul. Łódzkiej w Zgierzu w kierunku do Ozorkowa. Jednocześnie w noc z 25/26 maja 2017 roku będą trwały awaryjne prace torowe (wymiana szyn) w Zgierzu (Przedmieście). W związku z powyższym w noce z 25/26 i 26/27 maja 2017 roku nie będą kursowały tramwaje linii 46 do Ozorkowa.
Zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza linia Z46
basutsuaa
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: wt 17:57, 02 lut 2010
Lokalizacja: Ozorków

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: basutsuaa »

Jechałem wczoraj Z46 ze Zgierza do Ozorkowa. Sklonil mnie do podrozy czas przejazdu. Przyjechał w Zgierzu 13 minut po czasie-pewnie powiecie ze były korki na Helenowku ALE kurs łęczyckiego PKSu byl w tym czasie punktualny a przecież PKS miał do pokonania dłuższą drogę w zakorkowanym mieście. Juz pomijam fakt ze nie dziala funkcja placenia karta w biletomacie.
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Josek102 »

Jeżdzę w dni robocze z Aleksandrowa do Al.Włókniarzy linią 97A o 6 rano i dzień w dzień ma do 10 minut spóźnienia itylko trochę korków jest na Konstantynowskiej
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Mat »

Bo tu pewnie nie chodzi o jakieś korki i utrudnienia, ale o czasy przejazdu, które czasami są nierealne do wykonania, a zazwyczaj są trudne do osiągnięcia.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Kpc21 »

Według informacji z FPW, od poniedziałku zawieszony zostaje ruch na trasie linii 46 ze względu na przeciekający dach podstacji trakcyjnej w Emilii.

46 do Helenówka, a KZ od Świtezianki.

Ciekawe, dlaczego tak, a nie z KZ od Kuraka...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: prof_klos »

Zamykamy linię przez... dziurę w dachu. Świetnie.
Ile kosztuje rolka papy, na Boga?!
Zrobią dach, okaże się, że tory są złe, sieć do niczego i w ogóle nic nie ma sensu. Cóż... z drugiej strony MPK nauczyło się, że z gminami jedynie opcja szantażu jest słuszna, a zarazem się na 1 listopada trochę więcej rezerwy taborowej zabezpieczy. ;]
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Wojtek94 »

@Kpc21 prowadzący potrzebują chwilę odpoczynku i punkt socjalny. Taki mamy na Radogoszczu.

@ prof_klos każdy powód do szantażu jest dobry ;/
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: px33 »

Swoją drogą, to kolejny komunikat o zawieszeniu kursów, który wychodzi w piątek po południu. Nowa świecka tradycja.

A gdyby MPK nie pozbywało się pochopnie GT8ZR to można by je wrzucić na końcowy odcinek i oszczędzić trochę autobusów. Bo M6S czy paskudów jednak trochę szkoda
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: SzK »

Sądzę, że prywaciarze z trasy Ozorków - Łódź bardziej będą się obawiać Z46 jako realnej konkurencji, niż powolnego tramwaju...
Autobus jedzie 2x szybciej niż tramwaj i jest w ramach jednej taryfy. Teraz zasięg biletu za 4,40 znacznie się zwiększy.

I kto będzie chciał powrotu tramwaju? Chyba o ironio właśnie konkurencja w postaci busiarzy...
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: TramMomentyStudenta »

W sumie to lepiej by zrobili, gdyby po prostu zawiesili 46 z definicji, ale za to wzmocnili linię 45 do Zgierza (pl. Kilińskiego) z podstawowym taktem 12 minut, a autobusy z komunikacją zastępczą wypuścili np. z Kuraka i nazwali linię np. O.
Natomiast GT8ZR można na upartego wrzucić na 43 (ewentualnie 45). Tym sposobem zwalniają się cenne Konstale m.in. dla 15 i 17, ale także dla innych linii, które chciałyby trochę "poprzestawiać" w obsadzie taborowej.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: eDragon55 »

Najlepiej byłoby skrócić 46 do jakieś mijanki w Zgierzu albo dalej, wprowadzić obsługę dwukierunkową. Jeśli brakuje taboru to można byłoby zamienić krańcówkami 45 i 46 na Stokach. Skierowanie 46 na Plac Kilińskiego też byłoby dobrym pomysłem bo razem z 45 kursują w równym takcie, a do Ozorkowa autobus. Takie rozwiązania pojawiło się nie tak dawno. Ostatnio linie podmiejskie coś nie mają szczęścia w tym roku na długo zawieszona była linia 43, obecnie zawieszona jest 41 ale w ostatnim przypadku ma się ku dobremu.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: [Ozorków] Linia 46

Post autor: Kuba »

No ale jak już ktoś wcześniej wspomniał - nie za bardzo jest sens puszczać autobus zastępczy z Kuraka. Raz, że nie ma socjalu, a dwa - myślę że pasażer woli już z Helenówka pojechać autobusem niż telepać się w żółwim tempie do Kuraka.

Wydaje mi się, że nie jest to też jakiś super nagły przypadek. Najwyraźniej można wstrzymać ruch dopiero od poniedziałku (może akurat przez weekend nie będzie padać :P). Z tego co wiem jeszcze dzisiaj trwały uzgodnienia z gminami co do komunikacji zastępczej i rozkładu jazdy, żeby to wszystko zorganizować sensownie, więc pewnie dopiero po południu pojawiła się jakaś informacja.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
ODPOWIEDZ