[Zgierz] Racjonalizacja transportu zbiorowego

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To raczej MUK płaci Markabowi Obrazek
basutsuaa
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: wt 17:57, 02 lut 2010
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: basutsuaa »

To w takim razie ile taki Markab zarabia na przewozach??? Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Miasto płaci MUKowi, a MUK Markabowi. Obrazek
Odpowiedzi na Twoje pytania raczej tutaj nie uzyskasz.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

kacper3x6 pisze:To w takim razie ile taki Markab zarabia na przewozach??? ;)

Ustawa o jawności informacji publicznej stanowi, że możesz zadać takie pytanie organizatorowi transportu w Zgierzu, a on ma Ci obowiązek odpowiedzieć w terminie 30 dni. To w zasadzie jedyna droga, żeby się tego dowiedzieć na pewno.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Linia 51:

pojazd 18-metrowy: 6,90 zł/wzmk
pojazd 12-metrowy 6 zł/wzkm
basutsuaa
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: wt 17:57, 02 lut 2010
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: basutsuaa »

Dzięki. I miasto płaci tylko za kilometry przejechane w Zgierzu czy za całą trase. Jeżeli tylko w Zgierzu to prosze o podanie długości trasy linii 51 na terenie Miasta Zgierz w km Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

W granicach Łodzi płaci ZDiT, w Zgierzu MUK.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

@kacper3x6 - długośćtrasy sobie możesz sam zbadać, np. w Google Maps Obrazek

Z innej beczki - wczoraj dostrzegłem w jednym z Solarisów obok naklejek z przepisami porządkowymi MUK w Zgierzu także informację, że można tam za bilet płacić komórką (nie wiem, może smsem czy coś, dokładnie się nie wczytywałem). W sumie ciekawa inicjatywa... Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Ja taką naklejkę widziałem ostatnio chyba w tramwaju linii 16.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Ja już widzę od dłuższego czasu. Ale dla mnie jakoś jest niezrozumiale "wyłożone" na tych naklejkach jak się płaci.
kierownik
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: wt 13:10, 29 wrz 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kierownik »

Płacenie komórką to fajna sprtawa. Sam od jakiegoś czasu korzystam i jestem zadowolony. Nie mniej jednak trzeba spełnić pewne warunki:
po pierwsze zarejestrować sie na [url=http://www.mobilet.pl,]www.mobilet.pl,[/url] po drugie ściągnąć na telefon darmową aplikację java (telefon musi obsługiwać te pliki), po trzecie wpłacić na swoj indiwidualny numer konta który otrzymasz po rejestracji określoną sumę kasiorki (ile uważasz np 5 dych) i po przelaniu kasy możesz korzystać z usługi. Bilet dostajesz w formie elektronicznej z indywidualnym numerem, datą i godziną skasowania i fotokodem. Pozostaje on w pamięci telefonu. Korzystanie z aplikacji mobilet jest bardzo proste. Polecam!!!
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Dobra, a jeśli telefon nie obsługuje J2ME (jak sporo współczesnych nowych telefonów, ZTCW Android nie ma interpretera J2ME, ajfony też nie, nie mam pojęcia jak jest z symbianowymi). Poza tym transmisja danych przez GPRS podwyższa cenę biletu, a pakiet na pewno jest mniejszy od jednostki rozliczeniowej operatora.
Optymalna opcja to taka jak w Warszawie - kody wpisywane z klawiatury - http://ztm.waw.pl/?c=180&l=1 tylko oczywiście operatorzy nie mogą się dogadać i taka opcja nie działa we wszystkich sieciach, ale na pewno jest wygodniejsza (można sobie dodać kody biletów do kontaktów) i tańsza.
kierownik
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: wt 13:10, 29 wrz 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kierownik »

Malkontentom nikt nie dogodzi Obrazek
anubis
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wt 14:38, 13 kwie 2010

Post autor: anubis »

Sztab kryzysowy w Zgierzu podjął decyzję, że od piątku komunikacja miejska na terenie Zgierza jest bezpłatna.

Zniesienie opłat obowiązuje do niedzieli, ale może zostać przedłużone.

źródło: http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/340120,zgierz-od-jutra-komunikacja-miejska-jest-bezplatna,id,t.html
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Hmm, sam nie wiem jak się odnieść do tej decyzji. Kompletnie mnie to zaskoczyło.

Być może (czyt.: prawie na pewno) związane to jest z drugą turą wyborów.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Wygląda na to, że Zgierz bierze przykład z Krakowa, czy Bydgoszczy. W sumie to chyba dobrze.

@kafar: Na pewno jest to związane z drugą turą wyborów Obrazek
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Najpierw M-ka, teraz to. Strach pomyśleć do czego posuną się za 4 lata... Może wyremontują 46 w Zgierzu...!

W debacie prezydenckiej pojawił się temat komunikacji miejskiej i międzymiejskiej. Polecam obejrzeć, zobaczymy co z tego wyniknie:
http://www.tvp.pl/lodz/aktualnosci/wybory-samorzadowe/wybory-samorzadowe-2010/3498402/debata-prezydencka-3/3498480
Od 7:10
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kafar, łącznie zmieniany 1 raz.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

Mógłbyś, proszę, krótko wypunktować, co tam powiedzieli? Obrazek Nie mam teraz możliwości otworzyć filmiku.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez berger.m, łącznie zmieniany 1 raz.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Padło pytanie względem ŁTRu w Zgierzu. Pani Wieczorek powiedziała, że to pytanie akurat do p. Sokoła. Odniosła się do problemu komunikacji miedzymiejskiej (Stryków, Aleksandrów) i nocnej miejskiej. Oczywiście wszystko to, to kwestia kosztów.
Pod koniec p. Sokół wspomniał o remoncie torowiska od Helenówka do ulicy Łąkowej. To tyle w dużym skrócie.
Jednak zapraszam do obejrzenia filmu.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

Bardzo dziękuję Obrazek
ODPOWIEDZ