Nowy rozkład 43/43bis

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

W przyszłości mogłaby by jeździć nowa linia (przy zachowaniu 43 i 43 Bis oczywiście) z Lutomierska i Konstantynowa przez Retkinie (łącznik - Armii Krajowej), W-Z, gdzieś w okolice Fabrycznego. Rozmarzyłem się, ale przynajmniej wykorzystanie tego łącznika będzie sensowne, nie to co propozycja z '12'...
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Na Fabryczny przez Retkinię i WZ? To już wolę 43.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ja mam nadzieję, że łącznik Brus-Retkinia to wywalą. Przecież biegnie przez pola.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

M.C. pisze:Na Fabryczny przez Retkinię i WZ? To już wolę 43.
Czasowo podobnie i bez przesiadek. Z resztą - na Fabrycznym nie ma krańcówki (więc można na Stary Widzew), ale warto żeby Konstantynów miał takie połączenie z dworcem. Generalnie taka linia to duża konkurencja dla busów i PKS (dojazd na Retkinie, Kaliski, Central i ten Fabryczny).
o3r pisze:Ja mam nadzieję, że łącznik Brus-Retkinia to wywalą. Przecież biegnie przez pola.
Niby biegnie przy Juszaczkiewicza, ale przecież między Konstantynowską, a Kusocińskiego gdzie już są zabudowania to nie jest duża odległość. Faktem jest, że nie ma czego tam rozsądnie puścić do centrum - pomysł z 12 jest kiepski.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Czasowo podobnie? Jak bardzo? Najpierw odbicie przez pola na Retkinię, potem wyjazd z niej - w tym czasie 43 już jest dawno w centrum.
A skoro brak przesiadek jest tak ważnym plusem, to np z Lermontowa na Żwirki bardziej opłaca się jechać "trójką", bo bez przesiadki
i też "czasowo podobnie".
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

43 - z Brusa do Pomorska/Kilińskiego - 22 min.
Pomorska/Kilińskiego - Kilińskiego/dw. Fabryczny - 5 min.
27 min. nie licząc czasu na przesiadkę.

ewentualnie:
43 - z Brusa do Legionów/Włókniarzy - 11 min.
Legionów/Włókniarzy - Narutowicza/P.O.W. - 14 min.
25 min. nie licząc czasu na przesiadkę.


Brus - Kusocińskiego - 3 min.
Kusocińskiego - Wyszyńskiego/Armii Krajowej - 2 min.
Wyszyńskiego/Armii Krajowej - Piłsudskiego-Kilińskiego - 18 min.
Piłsudskiego-Kilińskiego - Kilińskiego/dw. Fabryczny - 5 min.
28 min.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

SEC pisze:Generalnie taka linia to duża konkurencja dla busów i PKS (dojazd na Retkinie, Kaliski, Central i ten Fabryczny)
-> Retkinia - 76 z Krzemienieckiej
-> Kaliski, Central - 8 Legionów/Włókniarzy
-> Fabryczny - j.w.
Wszędzie się nie da dojechać bezpośrednio. Zwiększą częstotliwość, to nie będzie takiej potrzeby korzystania z busów. A co po tym, że dojdzie linia przez Retkinię, skoro ilość kursów poza Łodzią się nie zmieni i wtedy co drugie 43 będzie do ścisłego centrum?
Ciuchajka
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt 19:30, 09 gru 2008
Kontakt:

Post autor: Ciuchajka »

Od września znowu 8 brygad, IMHO okrojenie rozkładów pozwoliło podreperować tabor.
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

A o 97 coś wiadomo?
ODPOWIEDZ