[Sieradz/Zduńska Wola] Linie Z i Ex

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

[Sieradz/Zduńska Wola] Linie Z i Ex

Post autor: Michał »

Jak twierdzi Dziennik Łódzki prawdopodobnie od Poniedziałku zmieni się rozkład Z i Ex. Niestety nie napisali czy pozytywnie, czy negatywnie. Kursy mają być przystosowane do godzin pracy szkół, zakładów, itp. Najciekawszym aspektem jest przedłużenie w Zduńskiej Woli kursów Z ze Szkolnej (nie wiem jak z Ex) do ulicy... Ceramicznej! Ciekawe czy wszystkich.
Miejmy tylko nadzieję, że nie potną kursów.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No, lepiej niech nie tną. A przystosowanie do godzin prac szkół czy zakładów to dobra rzecz, jakiej np w P-cach nikt nie umie zrobić, to znaczy dziś owszem, autobusy jeżdżą zgodnie z pracą zakładów ale wg danych z lat 80/90. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Najbardziej ciekawi mnie przedłużenie do Ceramicznej. Tam jest miejsce na jakąś krańcówkę?
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: [Sieradz/Zduńska Wola] Linie Z i Ex

Post autor: Grzesiek »

Michał pisze:Kursy mają być przystosowane do godzin pracy szkół, zakładów, itp. Najciekawszym aspektem jest przedłużenie w Zduńskiej Woli kursów Z ze Szkolnej (nie wiem jak z Ex) do ulicy... Ceramicznej! Ciekawe czy wszystkich.
Miejmy tylko nadzieję, że nie potną kursów.
Wszystkich pewnie nie, prawdopodobnie tylko "dowozowe" do Gatty i wnioskując z tego artykułu nie będzie to dotyczyć Ex.
Miejmy tylko nadzieję, że nie potną kursów.
Coś mi się zdaje, że potną, kasa na linie pozstaje ta sama.
Najbardziej ciekawi mnie przedłużenie do Ceramicznej. Tam jest miejsce na jakąś krańcówkę?
Prawdopodobnie będą zawracać na parkingu Mabudo, w latach 80 było podobnie, wtedy przez krótki czas jakaś linia ( bodajże 5, 5bis? ) wykonywała tam 1-2 kursy.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 2 razy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: [Sieradz/Zduńska Wola] Linie Z i Ex

Post autor: Michał »

Grzesiek pisze: Coś mi się zdaje, że potną, kasa na linie pozstaje ta sama.
No to nieciekawie, bo Sieradz z radością przychyli się do tego pomysłu...
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

A jednak nie pocięli rozkładu Obrazek na zduńskowolskich przystankach dostępne są już nowe rozkłady, zmiany nie są aż tak znaczne jak oczekiwaliśmy ( obawialiśmy się? ) , czas przejazdu wydłużył się o syboliczną minutę, kilka kursów przesunięto o 5-10 minut. Na Ceramiczną skierowano 3 kursy, niestety jeden z nich ( pierwszy poranny) kosztem ulicy Leśmiana. Novum jest wprowadzenie symbolu przewoźnika, który obsługuje kurs, co z pewnością ułatwi pasażerom składanie reklamacji.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 4 razy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Rzeczywiście mało zmienili. Niestety z każdą "zmianą" rozkładów tną trasę do Karsznic, co mnie bardzo martwi, bo relacja Sieradz Szpital - Karsznice jest już legendarna.
Dziwi mnie to, że do Ceramicznej dojedzie się na 14 do pracy, ale... tylko w dzień nauki szkolnej. A jak pracownicy dojadą w okresie ferii?
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Michał pisze:Niestety z każdą "zmianą" rozkładów tną trasę do Karsznic, co mnie bardzo martwi, bo relacja Sieradz Szpital - Karsznice jest już legendarna.
Mnie też, Karsznice mają na tyle duży zapotrzebowanie na dojazdy do centrum, że spokojnie kilka kursów więcej miałoby rację bytu a skrócenie porannego kursu do Ceramicznej to już całkowite nieporozumienie, trudno powiedzieć czym się kierowano podejmując taką decyzje, kurs ten jadąc do Karsznic obsługiwał przecież i tak Ceramiczną.
A tym czasem wojenka rady miasta z prezydentem może doprowadzić do rozkładu komunikację miejską w naszym mieście


Nasze Radio pisze:2010-02-17 07:58:56 (Aktualizacja: 2010-02-17 15:23:45)
Cięcia w MPK. Wszystko w rękach Rady Miasta
Prezes MPK w Zduńskiej Woli zapowiada, że jeśli Rada Miasta nie dołoży do wykupu usług od spółki 300 tysięcy złotych obetnie kilkadziesiąt kursów autobusów i zwolni sześciu pracowników.

Radni uchwalając budżet na ten rok zmniejszyli kwotę zaplanowaną na wykup usług od miejskiego przewoźnika. Władze spółki zastanawiają się jak rozwiązać patową sytuację, bo pieniędzy na wszystkie kursy na pewno nie wystarczy:

Niestety planujemy likwidacje niektórych kursów na terenie miasta. Likwidacji mogą ulec kursy linii 1, 3 i 5. W ramach kursu linii nr 3 przewidujemy likwidację około 11 kursów w dni robocze, w ramach linii nr 1 około 10. Najwięcej kursów straci linia nr 5, bo aż około 16 i 4 kursy w soboty i święta. - mówi Krzysztof Jędrzejewski prezes MPK.

Likwidacja linii pociągnie za sobą także zmiany w zakresie zatrudnienia. Jeśli nie ulegnie zmianie kwota na wykup usług to można liczyć się z redukcją około sześciu - siedmiu etatów.
źródło: http://www.nasze.fm/index.php?a=news&b=2557
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ