[Konstantynów/Lutomiersk] Linia 43 A/B

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Kpc21 pisze:Czy linia pabianicka jest objęta tym monitoringiem, o którym była mowa wcześniej?

EDIT:
W ŁWD był materiał o kradzieżach. Kradzież nastąpiła na dwóch odcinkach i z tego co zrozumiałem, na odcinkach Lutomiersk-Konstantynów i Brus-Legionów kursuje KZ. KZ obsługują autobusy klasy turystycznej.

Monitoring jest na zasadzie łączności radiowej podstacja - dyspozytornia ZTiS. To że mają łączność można poznać po antenkach zamontowanych na dachu podstacji trakcyjnej (wygląda identycznie jak te na budkach Lotto). W momencie gdy masz zanik napięcia z powodu przeciążenia, zwarcia lub też masz wejście na podstacje czyli otwarcie drzwi wysyłany jest komunikat droga radiowa do dyspozytora ZTiS. Przy wyłączeniu i zablokowaniu wyłącznika jest konieczna interwencja pogotowia podstacji czyli muszą jechać na miejsce i profilaktycznie wysyłany jest też wóz sieciowy (gdy nie wiadomo co jest powodem wyłączenia) i bankowo jest wysyłany gdy jest to sygnał z CR. Tak samo jest gdy przychodzi sygnał "drzwi otwarte" na danej podstacji i jest to nieautoryzowane przez nikogo czyli żadna z ekip nie jest na miejscu natychmiast jest wysyłane pogotowie podstacji by to sprawdzili. Z tego co wiem jeszcze nie zdarzyło się włamanie a przeważnie były to fałszywe alarmy na zasadzie zwarcia na czujnikach przy drzwiach. No i gdyby chcieli coś ukraść na odcinkach we władaniu MPK to dosyć szybko podjechał by ktoś sprawdzić co się dzieje. A z tego co wiem to odcinek Konstantynowskiej za Zdrowiem jest już zasilany z Brus-a więc nie ma z nim łączności i tak samo jest w MKT czyli mniej więcej za Zgierzem przedmieście gdzie jest izolator za którym zasilanie jest już z podstacji bodajże w Lućmierzu z która jest poza obsługa MPK.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

Po pierwsze-podstacja jest w Emilii.

Po drugie-piszesz szczegóły techniczne a tak naprawdę nie wiadomo kto tą sieć kradnie. Skąd wiesz, że jeden ze złodziei nie czyta tego forum?
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Słuchaj oni maja większa wiedzę niż my. Wycwanili się bo wiedza gdzie atakować i zanim zabierają się za cięcie to odcinają zasilanie poprzez zrobienie zwarcia. Nie dziwi Cie dlaczego nie ruszają linii Pabianickiej? Od ronda przy Ikea do Małego Skrętu jest odludzie i to samo na przecięciu DK14. A szczegóły które podaje jak ktoś poczyta odpowiednie strony też się dowie. Są całkiem fajne stronki w necie na temat podstacji trakcyjnych PKP (podstacja Wstowo koło Szczecina) oraz tramwajowych na przykładzie Krakowa (jeżeli chodzi o tramwajowe). Tam masz tyle szczegółów że mógłbyś swoja podstacje zbudować. A to że łączności nie maja to gołym okiem widać po stanie infrastruktury radiowej (anteny są na zewnątrz budynku). Z tego co na tych stronkach znalazłem Kraków korzysta tez z sytemu radiowego bo każda podstacja trakcyjna która jest na zdjęciach ma identyczne anteny jak i nasze. Dla ciekawych oto linki:
Podstacja PKP Wstowo:
http://www.podstacja.internet.v.pl/index.htm
A tutaj wszystko o transporcie szynowym między innymi podstacje trakcyjne, przyłącza, budowa sieci itd. Jak się dogłębnie pogrzebie są tez fotki podstacji trakcyjnych na terenie Krakowa które mają czerwone tablice typu "Zarząd dróg i komunikacji w Krakowie Podstacja Trakcyjna 01 Czyżyny". U nas trochę mniej okazale informują o tym i czasami trzeba się domyślać który budynek to właśnie ona.
www.transportszynowy.prv.pl

Ps. Co do lokalizacji podstacji właśnie nie byłem do końca pewien. Wiedziałem który budynek i poglądowo teren tylko nie kojarzyłem miejscowości.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SZAUTER, łącznie zmieniany 2 razy.
burza
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: czw 18:04, 06 sty 2011

Post autor: burza »

Czy ktoś wie dlaczego nie kursują tramwaje od Praku Miejskiego w Konstantynowie w stronę Łodzi zamiast tramwaju jeżdzi bus.
Ciuchajka
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt 19:30, 09 gru 2008
Kontakt:

Post autor: Ciuchajka »

Tramwaje Podmiejskie pisze:Po naprawie sieci trakcyjnej na ul. Konstantynowskiej w Łodzi, ruch wagonów został przywrócony na odcinku Konstantynów Ł. (Park Miejski/Pętla) - Stoki Łódź. Nadal kursuje komunikacja zastępcza z Konstantynowa Ł. Park Miejski/Pętla do Lutomierska.

Dodano dnia 2011-01-23 o godz.06:00
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Kierowca zapewne ma stawke podobna do stawki motorniczego a do tego dochodza koszty paliwa ktore na pwno są niższe od zużycia energii elektrycznej przez wagon który na rozruchu przy starcie z miejsca ma kolosalny pobór prądu.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Wiadomo kiedy będzie przywrócony ruch na odcinku Konstantynów-Lutomiersk???Obrazek
burza
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: czw 18:04, 06 sty 2011

Post autor: burza »

Gdyby nie ta kradzież w okolicach Lutomierska pewnie 43 by już jeżdziło do Lutomierska.A tak znów nie wiadomo kiedy pojedzie.A co do Kz na trasie Park Miejski-Lutomiersk.To na początku było przegwizdane jak jeżdził mały busik i mogło wsiąść do niego 10 osób a czekało ponad 30 osób.Teraz widzę że duża część osób przesiadła się do PKS-u.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Teraz pewnie będzie chwila spokoju, skombinują nowe narzędzia i wrócą do poprzednich zajęć - kradzieży.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Narzędzia to już coś, są na nich na pewno odciski palców, jeżeli byli notowani to łatwo będzie ich namierzyć, po narzędziach można też spróbować dojść gdzie były kupione, używane itp. W każdym razie, na jakiś czas pewnie będzie spokój.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Jedni próbują spółkę ratować, a drudzy jak widać zniszczyć. Cel? Zarobienie kasy, a nie obchodzi tych drugich to, że ileś tam tysięcy ludzi nie będzie miało tramwaju.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Jedni nie będą mieli tramwaju i możliwości dojazdu do pracy/szkoły, drudzy jak nie będą mieli tramwaju, nie będą mieli pracy.
burza
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: czw 18:04, 06 sty 2011

Post autor: burza »

Brawa dla tej osoby co zauważyła cos nie dobrego dzieje się w okolicach mostu i powiadomiła Policję.Mam nadzieję że w końcu ich złapią i będziemy mieli spokój.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Lutomiersk już jeździ?
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Barterbly - sieć w Lutomiersku od mostu do centrum miasta (?) ukradli, to w Lućmierzu zostawili narzędzia.
burza
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: czw 18:04, 06 sty 2011

Post autor: burza »

Z tego co widziałem jak przejeżdżałem tam samochodem to chcieli ukraść trakcję od przystanku w Kazimierzu w stronę Lutomierska. Czy tramwaje do Lutomierska już jeżdżą? Bo jak wczoraj wracałem z pracy po 22.00 minąłem między Łodzią a Konstantynowie najpierw tramwaj sieciowy, a później pogotowie sieciowe.

PISZ STARANNIEJ (o3r)
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Jest informacja na stronie TP, że od jutra od pierwszego kursu (godz. 4:12) tramwaje wracają do Lutomierska Obrazek
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Nareszcie Obrazek
burza
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: czw 18:04, 06 sty 2011

Post autor: burza »

Mam takie pytanie? Dlaczego na ostatni kurs do Lutomierska ludzie prawie cały tydzień musieli się przesiadać do innego tramwaju podstawionego w Brusie? Wie może ktoś dlaczego tak się działo?
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Może temy motorniczemu skończył się czas pracy i dlatego musiał zjechać do zajezdni:)
ODPOWIEDZ