[Sieradz] nowe stare autobusy

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

[Sieradz] nowe stare autobusy

Post autor: Michał »

MPK Sieradz znajduje sie w fatalnej sytuacji. Autobusy lada dzień mogą nie wyjechać na miasto ponieważ są w krytycznym stanie technicznym. Sprawa została rozpatrywana na Radzie Miejskiej. MPK zakupi niedługo prawdopodobnie 4 Mercedesy O303-11R z niemieckiej armii (takie jakie już jeżdżą w sieradzkim PKS'ie, rocznik około 1990). Merce są we wspaniałym stanie technicznym jednak wysoka podłoga lotnicze siedzenia i układ drzwi 2-2-0 sprawia, że niezbyt sie sprawują w KM. W Skarżysku już jeżdżą te autobusy i podobno jest w nich straszny tłok. No cóż pożyjemy zobaczymy... Obrazek
Zdjęcia Mercedesów O303-11R z TWB:
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy.php?s=2415&nr=466&ticket=113
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

To nie lepiej jest kupić Mercedesa 405 lub 402 z podobnego rocznika ?
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Jednak w Sieradzu nie ma prawie nigdy tłoku w autobusach jestem tam bardzo często i jakoś tego nie zauważyłem. Co do pks to dawno kupili te merce bo widziałem niedawno jednego w Łodzi i nawet nieźle się prezentował
ani
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01:20, 15 sty 2006

Post autor: ani »

te merce śmigają nawet do kudowy. na komfort podróży raczej nie można narzekać. w sieradzkim pks-ie jest 6 sztuk. tak przynajmniej wyczytałem kiedyś na twb. nie wiem czy później dokupywali
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Do Kudowy to wogóle dobre fury jeżdżą. Często jest Autosan 404T Jelcz EWA ogólnie pozytywne odczucia
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Ten to najczęściej śmiga do Zakopanego a wracając do tematu gratulacje dla MPK Sieradz. Wymieniają 17-letnie autobusy na 16-letnie. Tylko pogratulować. Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Michał ale one są napewno w lepszym stanie niż te co macie aktualnie. Pojazdy są z wojska więc nie były nadmiernie eksploatowane. Wiem, że nie jest to jakiś powód do dumy kupno takich starych pojazdów jednak nie ma chyba teraz innego wyjścia z tej sytuacji.
ani
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: ndz 01:20, 15 sty 2006

Post autor: ani »

liszek pisze:Do Kudowy to wogóle dobre fury jeżdżą. Często jest Autosan 404T Jelcz EWA ogólnie pozytywne odczucia

Ja najchętniej bym się przejechał Volvo ale rzadko je widuje we Wrocławiu. Nie wiecie gdzie najczęściej śmiga?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Chyba najczęściej do Poznania
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Są już "nowe merce" w Sieradzu będe pewnie dopiero w weekend a dawno nie byłem. A propos kupowania pojazdów Zduńska Wola też ma podobno coś kupić bo dwa pojazdy mają w opłakanym stanie (chyba jelcze).
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Zduńska Wola ma pojazdy w opłakanym stanie? Obrazek ... Chyba Sieradz miałeś na myśli. A Merców jeszcze długo u nas nie będzie bo na każdej radzie miejskiej temat MPK jest tak szybko kończony jak zaczynany... Oto Polska... Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Nie nie pomyliłem się chodzi mi o Zduńską Wolę wiem, że ma dobre autobsy o wiele lepsze od Sieradza ale też mają problem a 2 nadają się prawie do kasacji.Zduńska Wola ma 23 autobsy w tym 10 sztuk w dość młodym wieku solarisy 12 i 9(albo 10) i o ile wiem ma solbusy widziałem go na linii przyspiesznej.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Zduńska Wola posiada:
5 Autosanów H9-35 roczniki 1987-1991
5 Solarisów U12 roczniki 2000-2001
5 Solarisów U10 roczniki 1999-2001
2 Jelcze 120M roczniki 1997-1998
4 Jelcze M11 roczniki 1988-1989
1 Solbusa B9,5 rocznik 2005
1 Solbusa C10,5 rocznik 2005

Jeżeli chodzi o zły stan techniczny to może chodziło o H9-35. Wszystkie M11 przeszły NG i mają sie całkiem dobrze. Jeżeli chodzi o Sieradz to mamy dwie H9-35. Niestety już nie pojeżdżą na liniach. Stoją na zajezdni i oczekują na kasacje. Nastąpi prawdopodobnie wiosną gdy sie zrobi cieplej.
PS Może ktoś chce kupić H9-35 dla ozdoby działki lub ogródka? Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

4 Mercedesy O303-11R już stoją na zajezdni i na dniach wyjadą na trase. Nareszcie... Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

no to spoko może będą jeździły do Zduńskiej Woli na trasie Z mam nadzieje, że przez ten zakup nie zdrożeją bilety Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

liszek pisze:no to spoko może będą jeździły do Zduńskiej Woli na trasie Z mam nadzieje, że przez ten zakup nie zdrożeją bilety :D
Merce już ( :lol: ) jeżdżą ! Pomalowane są na kolor jasnoszary (malowanie zakładowe MPK Sieradz). Dziwi mnie jednak fakt, że nie pomalowali im przodu na czerwono... Troche śmiesznie wyglądają te Merce z balkonu na 3 piętrze :D
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

No i jak się sprawują Merce jak oceniają je pasażerowie o to chyba jest najważniejsze. Michał napisz coś może już jechałeś tym autobusem bo ja ostatnio jechałem Z-tką ale trafiło mi się i przemierzałem trasę Solarką 12.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Na Z jeździ 6 brygad. 3 z Sieradza i 3 ze Zduńskiej Woli. 2 ze Zd-Woli to Solarisy. Czyli linia Z jest w 1/3 niskopodłogowa a w soboty i w niedziele czasami nawet 1/2. Mercem jeszcze nie jechałem bo narazie jeździ tylko jeden i bardzo rzadko wyjeżdża. Jak gdzieś go spotkam to oczywiście się przejadę.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

No wreszcie wczoraj miałem okazje jechać "nowym" mercem na linii Z jechałem z Sieradza do Grabowca. Ogólnie duży pozytyw w środku jak w nowym autobusie jednak jest jedno ale i to duże ale... chodzi o wysokość schodów wejściowych prawdziwa wspinaczka
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

I te półki nad siedzeniami o które zawsze musze sie je... walnąć. I brak otwieranych okien i jeszcze można tego i troche wymieniać...
ODPOWIEDZ