105 lat tramwajów podmiejskich

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

105 lat tramwajów podmiejskich

Post autor: Marcin »

MPK Łódź pisze:Z okazji 105. rocznicy uruchomienia komunikacji tramwajowej do Pabianic i Zgierza (17 i 19 stycznia 1901 roku) MPK – Łódź Sp. z o.o. serdecznie zaprasza na sentymentalną, bezpłatną przejażdżkę zabytkowym tramwajem, której trasa będzie wiodła z placu Niepodległości do Pabianic, następnie przez Łódź do Zgierza. Stąd tramwaj wróci do zajezdni przy ulicy Kilińskiego w Łodzi.
Wyjazd z placu Niepodległości nastąpi 17 stycznia o godzinie 12.00. Przejazd całej trasy zajmie około 170 minut. W czasie wycieczki przedstawiciel Klubu Miłośników Starych Tramwajów opowie o historii komunikacji tramwajowej w Łodzi, Pabianicach i Zgierzu, a przedstawiciel MPK o planach rozwoju tej trasy.
Zabytkowy tramwaj będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach na trasie.

Chodzi oczywiście o skład 5N+5ND?
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No żaden inny raczej nie wchodzi w gre zabytkowy Obrazek Tylko kto robi takie cos w środku tygodnia kiedy ludzie maja zajęcia na uczelii??????? Kurcze dlaczego to nie sobta lub niedziela????????? ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek;(;(;(
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Ehm...moze dlatego ze obchodzimy dokladnie 105 lecie uruchomienia linii podmiejskich? Jest to data dzienna. Wiec pretensje mozna miec do osob ktorzy to wymyslili 105 lat temu (a i tak co rok dzien w tygodniu bedzie inny). Ja sie tam ciesze, we wtorek mam troche czasu wolnego Obrazek

Pozdrawiam,
Aleksej
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Dobrze że akurat mi się ferie zaczęły Obrazek Już dawno eNki nie było w Pabianicach Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Ehhh a mnie się zbliża 1 sesja i nie moge iśc ;(;(;9 A na pewno fajnie będzie Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Oczywiście zdziwko ludzi na ulicach nieziemskie. Obrazek A ta bulwa (11), która zaraz po ence trafiłą na Wiejską, to planowana była, czy zupełny przyapdek? Obrazek

No ale niemniej jednak było ciekawie. Obrazek Z jednej strony Enka, z drugiej bulwa, a wszystko na Wiejskiej. Obrazek (Nie nie w sejmie Obrazek) O jak dobrze, że są ferie.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Marcin pisze:A ta bulwa (11), która zaraz po ence trafiłą na Wiejską, to planowana była, czy zupełny przyapdek? :D

Przypadek.

Szkoda, że się wcześniej nie zgadaliśmy co by się "poznać"...
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

No to oby więcej takich przypadków. Obrazek

Ukalo - to Ty jechałeś w drugim wagonie i mówiłeś coś w stylu "Najwyżej nie będę jadł przez 2 tygodnie, ale grunt, że mam aprat"? Coś mi się o uszy obiło. Obrazek
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Marcin pisze:Ukalo - to Ty jechałeś w drugim wagonie i mówiłeś coś w stylu "Najwyżej nie będę jadł przez 2 tygodnie, ale grunt, że mam aprat"? Coś mi się o uszy obiło. Obrazek

Tak to byłem ja :)

Warto było, bo aparat fajny :D
SZAUTER pisze:Ehhh a mnie się zbliża 1 sesja i nie moge iśc ;(;(;9 A na pewno fajnie będzie Obrazek

Jeśli Cię to pocieszy, to było strasznie zimno. Ja wymiękłem po części pabianickiej...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hehe co ogrzewania nie włączyli?? Obrazek Chyba poniżej -5 stoni było Obrazek Ale rozumiem oszczędności Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Ukalo - no to teraz czekamy na zdjęcia. Obrazek
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

SZAUTER pisze:Hehe co ogrzewania nie włączyli?? :D Chyba poniżej -5 stoni było ;) Ale rozumiem oszczędności ;)

Włączyli jak Ukalo wysiadł i na części siedzeń było fajnie ciepło w pupcię ;)
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Dziennij Łódzki pisze:(...)składu typu N5 (...)

Eee... N5 to chyba numer linii nocnej raczej. No tak, ale kto by sietam przejmował takimi szczegółami. 5N+5ND, a N5 -> co za różnica... Czepiam się, prawda?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Tak czepiasz się Obrazek Dziennikarze EI oraz DŁ, gdy piszą o km mają obowiązek popełnić choć jeden błąd merytoryczny, do tego czasem robią błedy składniowe a żeby bardziej upiększyć tekst stosują też błędy ortograficzne Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Oo Aleksej zacząłeś dzielić sie fotkami Obrazek Trzymać tak dalej Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Wczesniej nie moglem bo nie mialem czym focic Obrazek. A dzisiaj dostalem konto na TWB wiec tam tez bede wrzucal.

Pozdrawiam,
Aleksej
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Aleksej pisze:A dzisiaj dostalem konto na TWB wiec tam tez bede wrzucal.

Po protekcji, czy zluzowali trochę?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

http://www.komunikacja.home.pl/index.php?option=com_rsgallery&catid=21 - w naszym serwisie dostępna jest już fotorelacja z przejazdu. Zapraszam gorąco.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy.php?s=14&nr=80078

Wyslalem to zdjecie do rejestracji i po dwoch dniach dostalem konto.

Pozdrawiam,
Aleksej
ODPOWIEDZ