PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Tymczasem mam info nt. nr. rejestracyjnych autobusów kupionych przez PKS. Mianowicie: szkoły brzezińskie mają autobusy o nrach NOS 17629 i NOS 17624. Linia Brzeziny-Głowno ma na pewno autobus o nrze, niech się nie pomylę: NOS 17519 albo 17591, i jeszcze jeden też z rejestracją NOS. Jak będę miał ten numer na oczach, to wyedytuję post.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: Kpc21 »

Jeszcze w kontekście problemów z nabyciem biletów miesięcznych – z Wieści z Głowna (strony "centralne" z Nowego Łowiczanina – Wieści z Głowna działają mniej więcej na takiej zasadzie, jak programy lokalne w TVP3, część stron jest łowicka, a część wymienna na lokalne np. z Głowna):

Obrazek

Pomimo wejścia w życie Funduszu, jest kilka linii, które zlikwidowano.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jadę autobusem o nrze rejestracyjnym NOS 17623 i on też jest na linii Brzeziny-Głowno.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: Kpc21 »

Wg jednego z artykułów Infobusa jest to Autosan A0909L (czyli najnowszy możliwy "wariant" H9) po PKS Ostróda, należącym do Mobilisu.

Rejestracja jest z Ostródy – widocznie jeszcze nie zdążyli go przerejestrować.

http://infobus.pl/68-autobusow-na-sprze ... 14512.html

Wcześniej, do 2017 roku, autobus należał do PKS Bartoszyce.

W każdym razie PKS Skierniewice nadal hadziewiątkami stoi i pewnie jeszcze dosyć długo stać będzie.

Ciekawe, czy na burcie, za napisem PKS, gdzie wcześniej był napis Bartoszyce, a za PKS Ostróda nie było nic, dokleili ten napis SKIERNIEWICE małymi czarnymi literkami na żółtym pasku :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: Kpc21 »

Czy linia Brzeziny–Głowno przez Kołacin wznawia od jutra kursowanie?

Na stronie PKS Skierniewice nie ma o tym żadnej wzmianki, więc chyba można założyć, że nie...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: TramMomentyStudenta »

A tego to nie wiem. Nie ma rzetelnej informacji o kursowaniu autobusów ;) Nawet kierowcy z reguły do ostatniej chwili nie wiedzą nic, więc cokolwiek będzie wiadomo dopiero dzisiaj. Tyle że chodzę do pracy i w godzinach kursowania nie jestem w stanie się zorientować samemu. Jak będę miał chwilę, może zajrzę :)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Miałem napisać już we wtorkowy wieczór, ale z wiarygodnego źródła, jakim jest babcia, wynika, że moja trasa funkcjonuje jak przed pandemią :)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: Kpc21 »

Fajnie, że informują o tym na stronie internetowej. Po co oni w ogóle ją prowadzą?

A swoją drogą – ostatnio wykryto koronawirusa u kierowcy tego przewoźnika. Sanepid poszukuje ludzi, którzy podróżowali autobusami tego PKS-u na kilku trasach.

https://lowiczanin.info/pl/678_koronawi ... epid-.html

Obrazek
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Dawno tu nie pisałem, od 17 maja kursy Brzeziny-Kołacin-Kraszew-Głowno jeżdżą na pełnych obrotach, nie wiem tylko jak tam z popytem (za dobry mimo powrotu nauki stacjonarnej pewnie nie jest nawet w szczycie). Wcześniej kursy były najpierw wygaszone w listopadzie, przywrócone w styczniu po feriach, i znowu wygaszone bodajże 22 marca.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: Kpc21 »

Za to na kursy wojewódzkie przez Stryków powróciły autobusy, i tu, co ciekawe, hadziewiątki. W początkowym okresie PKS tę linię wojewódzką obsługiwał lepszym taborem. A ostatnio, przed powrotem uczniów do szkół, jeździł busik (stary Sprinter).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: TramMomentyStudenta »

U mnie przez jakiś czas między styczniem a marcem jeździł taki duży kolorowy autobus (z żółtym i niebieskim), widywałem także biały, dość krótki autobus.
A ostatnio jakiś szary bus, tylko nie powiem marki, bo nie miałem przyjemności jechać ;) tylko widziałem z boku ;)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: TramMomentyStudenta »

A tak a propos tego busa, o którym chyba pisałem wyżej: to był jasnoszary bus, który od strony kierowcy był wyposażony w biały pasek z logo... ŁKA. Nie wiem, czy to chodzi o to, że PKS Skierniewice jest podwykonawcą jeśli chodzi o zapociągi ŁKA? Mam na myśli m.in. trasę Koluszki-Skierniewice, co w weekendy oraz przypuszczalnie Skierniewice-Łowicz-Kutno, ale w tym drugim przypadku to muszą być jakieś większe autobusy raczej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: Kpc21 »

Raczej tak.

Już widziałem autobus w malowaniu ŁKA w relacji z Łodzi do Świeradowa Zdroju, jak i ubrany w takie malowanie autobus pracowniczy, dowożący pracowników do którejś z podstrykowskich firm.

Nie wiem, jak jest teraz, ale były okresy, w których PKS Skierniewice obsługiwał np. komunikację ŁKA między Łowiczem Przedmieście, a Łowiczem Głównym.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: PKS Skierniewice / oddział Łowicz / oddział Rawa

Post autor: TramMomentyStudenta »

Ja też nie wiem, jak jest teraz. Natomiast możliwe, że nadal tak jest, dlatego że ciągle te autobusy zastępcze jeżdżą i pewnie jeszcze trochę pojeżdżą ;)
ODPOWIEDZ