[Aleksandrów Łódzki] Komunikacja gminna

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Dziś postanowiłem sprawdzić działanie linii 74/74A/74B i 84/84A. Niestety nie obyło się bez absurdów. Jednym z nich jest zatrzymywanie się autobusów 74/A/B przy skrzyżowaniu Biegunowa/Krakowska. Linie do Niesięcina i Huty Jagodnicy zatrzymują się na "dawnym" przystanku 74 przed skrzyżowaniem, natomiast "całe" 74 na dawnym przystanku 97. Jeszcze ciekawiej było w linii 84, którą jechałem z ul. Poselskiej w Aleksandrowie na Radogoszcz, na pętli Szczecińska (cmentarz) zostałem wyproszony przez kierowcę, tylko po to, aby pół minuty później wsiąść do tego samego pojazdu. Zachowanie kierowcy dziwi, ponieważ wg rozkładu jazdy i (jak mniemam) zezwolenia linia 84 kursuje na trasie Aleksandrów Łódzki (ul. Poselska) - 11. Listopada.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez BB93, łącznie zmieniany 1 raz.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Zdarzyło mi się jechać 60 do Strykowa i tam na pętli Imielnik Nowy nikt z autobusu nie wypraszał. Nie słyszałem też o takich praktykach na 51 do Zgierza/Skotnik. Widocznie ten kierowca to był jakiś służbista, nie bardzo wiedzący co ma robić.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

Komunikacja w Aleksandrowie...

Post autor: Josek101 »

Prawie na całej trasie linii 74 zachowały się tablice na przystankach z numerem 97
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

A pojawiły się nowe naklejki z numerem 74?
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

Re

Post autor: Josek101 »

A nie wiem. Nie zwróciłem uwagi
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Komunikacja w Aleksandrowie...

Post autor: domino »

Josek101 pisze:Prawie na całej trasie linii 74 zachowały się tablice na przystankach z numerem 97
Zamiast narzekać zgłoś http://www.mpk.lodz.pl/showformslist.action?category=1356&Formularze+kontaktowe
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Josek101 »

A kto narzeka ? Ja tylko informuję forumowiczów
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Ale z informowania forumowiczów niewiele wynika. Za to informowanie przewoźnika może (w idealnym świecie) poskutkować naprawieniem błędu...
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

Od stycznia 2016 r. linia 2 zmieni trasę w Aleksandrowie oraz ulegnie zmianie ilość kursów - będzie ich mniej niż dotychczas. Z Targowego Rynku od razu skręci w ul. Zgierską w stronę Zgierza, jednocześnie omijając całe centrum Aleksandrowa. Również w styczniu dzięki oszczędnościom, których uzyskamy po zmniejszeniu ilości oraz skróceniu trasy linii 2 zostanie zwiększona ilość kursów w relacji Łódź Wersalska - Aleksandrów. Z 8 kursów w Aleksandrowie będzie 12 w dni robocze i w soboty, a z 3 kursów w Aleksandrowie - 5 w niedziele i święta. Z Wersalskiej analogicznie + 1 kurs do Rąbienia w dni robocze i w soboty. Więcej info: http://tv.aleksandrow-lodzki.pl/?rel=4 (informacja o zmianach w komunikacji międzygminnej od momentu 10:16). A już od 14.12.2015 r. Zmieniony zostanie rozkład jazdy 74 w weekendy (znikną odstępy 2-godzinne): będą odstępy 60 - minutowe w soboty od 4:43 do 9:43 oraz od 11:03 do 21:03, w niedziele i święta pomiędzy 9:43 a 10:43 oraz 3 ostatnie kursy z Aleksandrowa; oraz odstępy 80 - minutowe w pozostałych godzinach w weekendy (poza pierwszymi dwoma kursami z Aleksandrowa w niedziele i święta, gdzie odstęp między tymi kursami wynosi 100 minut). Analogicznie będzie z 74A natomiast pozostałe kursy z 3 kursów na godzinie przejmie linia 74B.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Od lutego zmieni się firma obsługująca linię Łódź Wersalska - Aleksandrów przez Rąbień. W wyniku przetargu dotychczasowego przewoźnika PKS Łódź zastąpiła firma FKF Sp. z o.o.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: [Aleksandrów Łódzki] Komunikacja gminna

Post autor: BB93 »

Od 1 września zostaną uruchomione dwie nowe linie gminne. Trasa pierwsza będzie kursować okrężnie przez Zgniłe Błoto, Bełdów, Adamów i Sanie, natomiast druga przez Księstwo, Nakielnicę, Łobódź i Rudę-Bugaj. Na każdej linii zaplanowano po 7 kursów, od poniedziałku do soboty. Autobusy 20-miejscowe wróżą obsługę Sprinterami ;) Oczywiście o integracji taryfowej z ŁLTZ nie ma co marzyć, bo to w końcu Aleksandrów :P

Więcej: https://aleksandrow-lodzki.pl/informacja-3/
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Aleksandrów Łódzki] Komunikacja gminna

Post autor: Kpc21 »

A wiadomo, kto będzie to obsługiwać? Na BIP-ie za bardzo nie potrafię znaleźć przetargu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: [Aleksandrów Łódzki] Komunikacja gminna

Post autor: Woronin »

Linie ma obsługiwać FKF Transport i chyba właśnie do tego zadania szykuje swoje miejskie Sprintery zakupione na początku roku.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Aleksandrów Łódzki] Komunikacja gminna

Post autor: Kpc21 »

Podejrzewałem FKF, ale myślałem, że tabor, to raczej wykorzystają po Strykowie, gdzie jakiś czas temu utracili kontrakt.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: [Aleksandrów Łódzki] Komunikacja gminna

Post autor: emilek12 »

Od września nr. Rozpocznie się nabór wniosków o wydanie bezpłatnych biletów dla dzieci i młodzieży od 4 lat do ukończenia 26 roku życia będących mieszkańcami Gminy Aleksandrów Łódzki uczęszczających do przedszkoli, szkół lub studiujących.
Info: https://aleksandrow-lodzki.pl/informacj ... ow-lodzki/
ODPOWIEDZ