Linia 504 (PKS) Łódź - Prawda

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Linia 504 (PKS) Łódź - Prawda

Post autor: SEC »

Czy ktoś mógłby zaznaczyć na mapie przebieg tej linii od Rzgowa do Prawdy wraz z przystankami? Link -> http://pks.lodz.pl/r_2006/lokalny_03v2.php?kurs_=9125044661

Pytanie drugie to czy jest to trasa stała, czy może tymczasowa spowodowana budową drogi S8?

Ostatnie pytanie - dlaczego inne linie PKS Łódź dojeżdżające do Prawdy nie zatrzymują się (wg rozkładu) na przystanku Czyżeminek 38?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

To trasa tymczasowa w związku z budową S8. Standardowo PKS-y kończą trasę w Czyżeminku.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Coś właśnie mi nie pasowało. Autobusy tymczasowo(?) kończą trasę w Prawdzie, ale tablice za szybą nadal informują o Czyżeminku.

W kwestii trasy. Stała trasa to Rzgów, Guzewska - Guzew - Prawda - Czyżeminek II, a tymczasowa Rzgów, Guzewska, Guzew, Czyżeminek - Prawda?
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

To jest PKS, tutaj nawet rozkłady nie są aktualne na przystankach z tego co mi mówią znajomi a autobusy najczęściej jeżdżą jak chcą - trochę wcześniej albo później. Nie dziwi mnie nic skoro np. autobus z Tuszyna czasami jeździ ulicą Łódzką w Rzgowie.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

kuba_bed pisze:To jest PKS, tutaj nawet rozkłady nie są aktualne na przystankach
Dobrze że w ogóle są, bo np. w PKS Skierniewice coś takiego jak rozkład na przystankach jest czymś na miarę klimatyzacji we wszystkich pojazdach łódzkiego MPK.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Tylko jaki pożytek z nieaktualnego rozkładu? Obrazek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Przez jakiś czas od powieszenia jest aktualny.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
m63scz
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: pn 11:35, 19 sie 2013

Post autor: m63scz »

Ogólnie teraz jest jeszcze inny objazd. Autobusy jadą ze rzgowa prosto do czyżeminka przez gospodarz. w czyżeminku zawracają na pętli wracają do guzewa po czym jadą do prawdy gdzie zawracają przy sali osp i w zależności od kursu wyrównują czas i jadą przez guzew prosto do gospodarza. objazd pokręcony ale jedyny możliwy jeśli nie chce się zmieniać godzin odjazdów na odcinku rzgów łódź. o rozkładach lepiej się nie wypowiadać. To dla pks-u temat przekraczający ich możliwości. ostatnio jakimś cudem wpojawiła się informacja na części przystanków,że 16.08. autousy jeżdżą w/g soboty ale żeby było śmiesznie to pojawiły się w babichach i guzewie 50 gdzie autobusy jeżdżą tylo w nd i święta oraz na trasie do romanowa gdzie nie miało to znaczenia bo autobus jeździ tak samo w dzień roboczy jak i w soboty. Nie pojawiły się natomiast w gospodarz gdzie do czmp jeżdżą codziennie pielęgniarki a rozkład poranny zdecydowanie różni się w sobotyu od roboczego. ale to jst cały pks razem ze swoją kieroniczką p. Kluf z czasów głębokiego PRL.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

A w ogóle to jest linia komercyjna, czy kursująca na zlecenie gminy?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Czyli normalnie (poza objazdami) autobus skręca w Guzewską, dalej przez Guzew, Prawdę i do Czyżeminka?
m63scz
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: pn 11:35, 19 sie 2013

Post autor: m63scz »

tak, taka jest standardowa trasa poza jednym kursem świątecznym, i jednym szkolnym. co do przystanku czyżeminek 38 to w tej chwili w związku z objazdem jest jednym z trzech pomijanych przystanków, zresztą jest w miejscu gdzie budowany jest teraz wiadukt więc do standardowego rozkładu już nie wróci. linia jest dotowana przez gminę z biletami ulgowymi dla uczniów i emerytów, jednakże ceny są wysokie. cała trasa 8,70, od kurczaków 7,50, do rzgowa 5,10.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

A wie ktoś może, co to był za twór? Linia PKS-u przez całą Łódź, w sporej części powielająca 70, ale... z tylko jednym jedynym porannym kursem.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Piotrek
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pt 00:03, 02 mar 2007
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: Piotrek »

To chyba jakaś linia 'pracownicza' do Ptaka. Kursy były dwa rano i dwa popołudniu. Jeden na linii 11 Listopada - Ptak, druga o zbliżonym, bo jechała przez Zagajnikową-Inflancką, nie Zgierską, na trasie Zgierz Staffa - Ptak
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

m63scz pisze:tak, taka jest standardowa trasa poza jednym kursem świątecznym, i jednym szkolnym. co do przystanku czyżeminek 38 to w tej chwili w związku z objazdem jest jednym z trzech pomijanych przystanków, zresztą jest w miejscu gdzie budowany jest teraz wiadukt więc do standardowego rozkładu już nie wróci. linia jest dotowana przez gminę z biletami ulgowymi dla uczniów i emerytów, jednakże ceny są wysokie. cała trasa 8,70, od kurczaków 7,50, do rzgowa 5,10.

Kurs świąteczny to ten przez Babichy (539), a szkolny przez Gadkę Starą (540 i 704 w zależności od kierunku)? Czy są jeszcze jakieś inne kombinacje? Kojarzę jeszcze świąteczny Tuszyn - Rzgów - Grodzisko - Łódź (538) oraz roboczy Łódź-Prawda z pominięciem Grodziska (515).

Z tym Czyżeminkiem 38 to jest jakoś tak, że mimo iż trasa linii 504 wg przystanków na trasie innych linii dojeżdżających również do Prawdy jest taka sama to jednak niektóre linie omijają ten przystanek. Tego nie potrafię zrozumieć, chyba że PKS zwyczajnie nie potrafi dobrze opisać rozkładów.
Piotrek pisze:To chyba jakaś linia 'pracownicza' do Ptaka. Kursy były dwa rano i dwa popołudniu. Jeden na linii 11 Listopada - Ptak, druga o zbliżonym, bo jechała przez Zagajnikową-Inflancką, nie Zgierską, na trasie Zgierz Staffa - Ptak

11 Listopada i Staffa wisiały normalnie na przystankach. Kojarzę jak przez mgłe jeszcze Smutna - Ptak.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

SEC pisze:Kojarzę jak przez mgłe jeszcze Smutna - Ptak.
Ten? Nawet trochę więcej kursów było.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

W tym przypadku to mamy linie z/do 11 Listopada (530) i Zgierza (531) z/do Ptaka z przystanku na Strykowskiej, a kojarzę jeszcze Smutna - Ptak (nie z Radogoszcza, ani ze Zgierza). Głowy nie dam, ale coś takiego wisiało chyba kiedyś na przystankach (Smutna jako kierunek docelowy).
m63scz
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: pn 11:35, 19 sie 2013

Post autor: m63scz »

Dla pks rozkłady to bardzo duży problem przez co są takie kwiatki jak np. jadąc kursem z prawdy do łodzi, a chcąc wysiąść w rzgowie płacimy 6,20 , natomiast na kursach prawda - rzgów płacimy 5,10 (jadąc ten sam odcinek) wynika to ztego ,że pominięty w rozkładówce , dla kursów Prawda - Rzgów jest przystanek prawda krańcówka i "zmniejsza" się ilość kilometrów. 2 przykład przystanek Gospodarz 57, w ogóle nie dotyczy linii do czyżeminka bo jest 2 kom dalej w kierunku pabianic i obowiązuje dla trasy romanów - Pabianice. Efekt jest taki,że w niedzielę jadąc autobusem pks do przystanku gospodarz 3 ( ze rzgowa 2km) w zależności od linii płacimy 3,60( romanowem) lub 5,10(czyżeminkiem). powoduje to też wydłużenie (papierowe) km dla trasy do czyżeminka przez co są droższe bilety. Kierowniczka z pks stwierdziła,że zajmie się tematem pod koniec roku bo będą prawdopodobnie jakieś zmiany w funkcjonowaniu komunikacji na terenie rzgowa. Co do linii Zgierz - ptak to w początkowej fazie jeździła prze z pół roku przez Babichy - Guzew - Prawdę do pabianic bugaju.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jakieś 2,5 roku temu miałem sytuację, że miałem wykupiony miesięczny na trasę Łódź-Głowno z Północnego, jednak zdarzało mi się też wsiąść na Centralnym. Akurat tak się złożyło, że jak wsiadałem na Centralnym, wsiadałem zawsze do autobusu PKS Płock. A tam, w przeciwieństwie do kursujących na tej samej trasie PKS Łódź i PKS Skierniewice, bilety do poszczególnych przystanków w Łodzi różniły się ceną - dlatego o ile na kursach łódzkich czy skierniewickich wsiadanie na innym dworcu niż na bilecie nie byłoby problemem, na kursach płockich problem już był. Niektórzy kierowcy z płockiego PKS-u przymykali na to oko, ale niektórzy wystawiali bilet na odcinek między dwoma łódzkimi dworcami (dość drogi w porównaniu z MPK), a niektórzy wręcz nie chcieli mnie zabierać.

Stwierdziłem więc, że w jedną stronę kupię bilet na Północny, w drugą stronę z Centralnego. Dlaczego nie w dwie strony z Centralnego? Takiego biletu nie dałoby się kupić, bo autobusy PKS Łódź dojeżdżają tylko do Północnego (w przeciwnym kierunku z PKS Łódź nie jeździłem), a PKS Łódź sprzedaje miesięczne na poszczególne kursy (maksymalnie trzy w jedną stronę na jednym bilecie), a nie na trasę. Najpierw kupiłem bilet w jedną stronę na Północny na Północnym, tam dyżurny ruchu (zajmujący się też sprzedażą biletów) biletu z Centralnego sprzedać nie mógł i odesłał mnie na Centralny.

Na Centralnym (jeszcze w budynku starego Fabrycznego) kupiłem bilet z tego dworca, jednak robiłem to szybko, bo nie miałem czasu i nie zwróciłem uwagi na "dziwną" cenę. Okazało się, że bilet z Centralnego kosztuje mniej więcej dwa razy tyle, co z Północnego. Czy może ktoś wyjaśnić ten fenomen? Szczególnie, że według zapisów taryfy przewozowej PKS Łódź, jeśli w danej miejscowości jest kilka przystanków, cena jest liczona zawsze - inaczej niż w PKS Płock - do przystanku głównego.

Innym razem bilet w dwie strony z Północnego chciałem kupić na Centralnym - bo akurat tam przechodziłem. To było później, bo pamiętam że robiłem to już na dworcu tymczasowym na Węglowej. Niestety nie udało mi się to. Dlaczego? Kursów kończących się na Północnym nie mieli tam w systemie (a akurat na te kursy chciałem kupić bilet).

Tak poza tym - czy na innych trasach "wylotowych" z Łodzi też da się kupić jeden wspólny bilet miesięczny na autobusy kilku przewoźników? W kierunku "na Głowno" taka możliwość jest - ale tylko w przypadku przewoźników z PKS w nazwie (prawdopodobnie to kwestia tego, że mają podpisaną umowę z PKS Łódź na sprzedaż biletów w kasach dworcowych). A w kierunku "na Pabianice" czy "na Tuszyn"? Da się kupić wspólny miesięczny np. na PKS Łódź, PKS Sieradz i PKS Bełchatów?


Innym ciekawym (i dziwnym) zagadnieniem są bilety innych przewoźników kupowane w kasach PKS Łódź. Na wspomnianą trasę Łódź-Głowno w PKS Płock bilety są droższe niż w PKS Łódź, szczególnie jeśli wsiada się na Północnym, czy też jeśli wsiadało się na Centralnym gdy jeszcze działał (z Dołów ceny są jeszcze rozsądne). Ale jeśli na Centralnym kupiło się bilet w kasie, był on wydany według cennika PKS Łódź, a nie PKS Płock, więc można było w ten sposób zaoszczędzić. Ostatnio próbowałem zrobić coś takiego (już z Północnego, bo Centralny nie działa) ponownie i dostałem w kasie bilet wydany przez PKS Łódź, ale według cennika płockiego. Może ktoś to wyjaśnić?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 2 razy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jeszcze w kwestii linii 504.

Jeżeli tymczasowo linia w kierunku Prawdy jedzie przez Gospodarz od razu do Czyżeminka to znaczy, że przystanek "Gospodarz 57" w tym kierunku obowiązuje?

Dzisiaj widziałem, że podjazd do pętli w Czyżeminku odbył się tylko w kierunku Prawdy. W kierunku Łodzi autobus zatrzymał się i zabrał pasażerów w Guzewie już za skrzyżowaniem (po minięciu skrzyżowania nie skręcimy już do Czyżeminka).

Jeżeli w kierunku Prawdy autobus jedzie z Gospodarza od razu do Czyżeminka, a później ląduje w Guzewie to dlaczego przed skrzyżowaniem w Guzewie w kier. Prawdy wisi rozkład jazdy (ważny od 13.07.2013)?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 2 razy.
m63scz
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: pn 11:35, 19 sie 2013

Post autor: m63scz »

Bo to jest właśnie cały pks. Przystanek gospodarz 57 jest błednie wpisany już od kilku lat jeszcze przed objazdami, jeśli już, to w objeździe powinien być wpisany po przystanku Gospodarz3. Natomiast z rozkładami to jest tak: objazd obecny był od 24.04. 2013, następnie w lipcu zmienił się front robót i zrobiono objazd taki jak jest w tej chwili w internecie, natomiast po ok 1,5 tygodnia znów przerzucono front robót i przywrócono objazd "Y" przez gospodarz- czyżeminek - guzew - prawdę - guzew do rzgowa ale ta "mała" zmiana umknęła już p. Kluf z pks i rozkładów ani nie rozwiesiła, ani nie zdjęła o internecie nie wspominając. Niech się pasażerowie domyślają sami co, gdzie i jak...
ODPOWIEDZ