[Sieradz] MPK Sieradz

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Na liniach 1-9 na pewno nie obowiązuje wsiadanie pierwszymi drzwiami. Co do linii "literowych" nie wiem. Jeśli chodzi o bilety, to zawsze, gdy korzystałem z autobusu MPK Sieradz, kupowałem je u kierowcy i nie było z tym problemów. Przy każdej przesiadce musisz skasować kolejny bilet, co do ich rodzajów, na pewno na stronie MPK są aktualne informacje.
Grzesiek
Sympatyk forum
Posty: 661
Rejestracja: ndz 19:39, 29 cze 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Grzesiek »

Bilety jak wspomniał @BB93 można nabyć u kierowcy BEZ DOPŁATY, natomiast na linii Z zależnie na którego przewoźnika trafisz u kierowcy (MPK Sieradz) lub konduktora/ki (MPK Zduńska Wola)
Linia R ma bilety czasowe, z tego co wiem dostępne jedynie u kierowcy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

TUTAJ jest wszystko ładnie opisane.
Naprawdę zniknęły w MPK Sieradz dopłaty za bilet kupiony u kierowcy? Zupełnie to przeoczyłem. Wiem, że na pewno jest tak w sąsiedniej Zduńskiej Woli.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Dobrz, dziękuje. Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Jeśli kogoś zainteresuje, MPK wrzuciło na swój facebookowy profil zdjęcia z lat 90'tych. Naprawdę ciekawa sprawa. Na prawie każdym autobusie numery taborowe. LINKObrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
matiz251
Niemowa
Posty: 7
Rejestracja: czw 17:00, 28 sie 2014
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: matiz251 »

I od 1 marca podwyższyło ceny biletów na przejazd linią R - odpowiadają one cenom biletów na przejazd w obrębie miasta Obrazek
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Super są te zdjęcia tylko że Sana podpisali jako Jelcza 043 Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Wywiad z prezesem MPK
Tak jak mówiłem, gdy linia powstawała - świetny pomysł, trasa jednak nietrafiona. Przewidywałem też rychłą likwidację. Tak też się stanie. Była to niestety "kiełbasa wyborcza", która w przypadku wygrania innej frakcji zostanie odebrana. Szkoda, bo była to szansa na naprawdę świetny początek "zmian na lepsze" w promowaniu komunikacji zbiorowej, a niska cena sprawiła, że przybyło mnóstwo nowych klientów.
Oczywiście teraz będą "analizować" i stopniowo ciąć rozkład. Tyle, po integracji ŁKA i MPK Sieradz Obrazek
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

Sieradzkie MPK radykalnie ograniczyło częstotliwość linii R mającej dowozić na kursy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Połączenie nie funkcjonuje już wieczorami ani w weekendy. – Podróżni nie byli zainteresowani wspólną ofertą – argumentuje przewoźnik.

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/sieradz-fiasko-skomunikowania-z-lka-49139.html
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Sieradz] MPK Sieradz

Post autor: Kpc21 »

Gmina Sieradz dotąd była obsługiwana przez sieradzkie MPK, jednak chce zmienić przewoźnika z uwagi na zbyt wysokie koszty. Będzie przetarg, udziałem zainteresowani są PKS Sieradz i Wicher Travel.

http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/g ... id,tm.html
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: [Sieradz] MPK Sieradz

Post autor: BB93 »

Przecież te linie podmiejskie obsługują też kawał Sieradza (np. 1 czy 3). Ciekawe, jak to rozwiążą. Czy autobusy "za-MPK" będą kursować obecnymi trasami MPK, czy pojadą prostą drogą np. do Placu Wojewódzkiego. No i co z liniami takimi jak 1, 3, 4 czy 10. Czy będą skrócone po prostu do granicy miasta, czy też w Sieradzu przebudują układ linii.
ODPOWIEDZ