[Sieradz] MPK Sieradz

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Rzeczywiście 10 tam jeździ jednak to chodzi o inną 10. Kursowała kiedyś w wakacje. Miała trase zbliżoną do linii 2. Po prostu przez 1,5 roku nie zmieniali tabliczki rozkładowej "Przystanek tylko do wysiadania dla linii 1,6,7,10 Obrazek i jak widać nie było potrzeby bo po 30 miesiącach znowu "10" jeździ. Zauważyłem na rozkładzie, że 10 objeżdża jeszcze ulicami Uniejowska, Podgórze, Sosnowa część Męki i Męckiej Woli Obrazek To taki kurs "do Kościoła i z Kościoła" dla mieszkańców Grabowca i Stawiszczy ( i przy okazji części Męki i Męckiej Woli). Na www.umsieradz.pl aktualizowali rozkład MPK, lecz 10 na nim nie ma Obrazek Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

No i stało sie coś co mnie bardzo zaskoczyło. 5 w kilku kursach została przedłużona z Mickiewicza do Wojska Polskiego na samym końcu Sieradza do jakiejś piekarni... Pewnie dlatego żeby kierowca sobie kupił świeże pieczywo... Obrazek A tak na marginesie na www.umsieradz.pl znowu aktualizowali rozkłady jazdy i poraz kolejny nie ma linii 10 Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Oto taka wersja beta schematu MPK Sieradz zrobiona przeze mnie Obrazek
http://img97.imageshack.us/my.php?image=beznazwy115pf.gif Jeżeli chodzi o rozkłady na www.umsieradz.pl to wreszcie dodali rozkład linii 10,
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Linia kościelna

Post autor: SzK »

Przejrzałem sobie rozkład MPK Sieradz i szczególną uwagę zwróciłem na linię 9 (Sadowa - Kościół).

Trasę przejeżdża ona w ciągu 9 minut, kursuje tylko w niedziele i ma po jednym odjeździe z każdego krańca.
Z Sadowej odjeżdża o 9:40
(trudno zgadnąć, że tak aby zdążyć na mszę o 10)
powrót z Kościoła o 11:10.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: Linia kościelna

Post autor: Michał »

"10" kursowała na podobnych zasadach tylko do kościoła w Męce (msza 10:15-11:15). Niestety jest zawieszona na okres sierpnia i września czyt. zlikwidowana na zawsze (jak to u nas bywa z "nowymi" liniami).
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Taka mała ciekawostka: Jelcz M11 SIS061J stracił reklamę Autosiru. Oczywiście nie został przemalowany i straszy nie do końca odklejoną reklamą. Wygląda to wręcz okropnie. Na dodatek na tyle dostał reklamę łódzkiej Manufaktury Obrazek A Merce nie mają jeszcze żadnych reklam ale gdy skończy się dla nich "okres ochronny" pewnie natychmiast sie pojawią.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Łódzkie M181MB paskudnie wyglądają z nieodklejoną do końca reklamą płytek ceramicznych (szare i niebieskie reklamy na całym pojeździe).
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

W Sieradzu narzekli na duchotę w mercach ale jak przyjdzie zima to każdy na przystanku będzie tylko wyczekiwał na mercedesy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Miejmy nadzieję. A co do tego autobusu SIS 061J to totalna porażka... Jeszcze widać starą reklamę, a tu z tyłu walnęli nowoczesną (chyba folia) reklamę Manufaktury...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Trochę ciekawostek:
Autosan H9-35, który śmiga w sieradzkich barwach to nie #124 (tego skasowali), a SAH8921 zakupiony z MPK Zduńska Wola (jego zdjęcie jest na TWB).
Mercedes O407 (ten co go kupili i jeszcze nie wyjechał) był testowany na linii 7. Podobnie jak O303, nie będzie miał wyświetlaczy.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Ten 0407 jest jakiś inny ma z tyłu kamere wyglądającą jak zawór w wozie strażackim no i wysoki dach tak jak by był napędzany CNG no i z tyłu jedno skrzydło drzwii bodajrze.
_________________
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

A był dzisiaj na jakiejś linii? Idealnie pasuje na Z i Ex, a puszczają go tylko na 7 w dodatku widziałem go tylko raz i to w niedzielę. Rzeczywiście wygląda jak O407 po ulepszeniach a'la ZSRR. To na górze to klima podobno Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Klima to raczej nie jest bo dach jest podwyższony na całej długości autobusu. Nie spotkałem go na mieście tylko poszedłem na zajezdnie robić foty ale aparat został w Sieradzu a niestety teraz jestem w W.Górze. Szkoda tylko że stał pomiędzy autobusami bo nie mogłem go złapać w całej okazałości.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Fajny. A gdzie jest umieszczany numer linii?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Z tyłu ma miejsce na numer linii, z boku też a z przodu dykta z numerem i pętlą docelową. Tak się u nas oznacza linie.
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

A ja mam takie (może głupie) pytanie - a czemu Sieradz wylądował w kraju, a nie w regionie? Województwo nam się zmniejszyło?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kiedyś na forum był dział regionu sieradzkiego. Jednak z powodu małej ilości tematów i postów dział usunięto, dotychczasowe wypowiedzi przeniesiono do "Kraju" i tutaj należy zakładać nowe tematy o komunikacji i taborze w Sieradzu, Zduńskiej Woli oraz Łasku.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No ale czemu w kraju, a nie regionie? Wszak Pabianice też można umieścić w Kraju!
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

No właśnie... No chyba że jako "region" rozumiemy dawne województwo miejskie łódzkie...
ODPOWIEDZ