[Sieradz] MPK Sieradz

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

[Sieradz] MPK Sieradz

Post autor: Michał »

Linie:
1 (podstawowa linia miasta)
2 (to już wiejskie klimaty;))
3 (dwie pętle końcowe poza Sieradzem)
4 (łączy podmiejską wioche Bogumiłów z Osiedlem Dziewiarz gdzie kiedyś było dużo dużych zakładów przemysłowych Obrazek)
5 (linia którą można zwiedzić całe miasto Obrazek)
6 (linia okrężna kursuje odwrotnie do linii 8 tylko, że jest przedłużona na osiedle Hetmańskie do Sadowej)
7 (łączy dzielnice "za rzeką" czyli Męke z Centrum i Szpitalem
8 (odwrotność linii 6 o troche krótszej trasie)
9 (linia świąteczna łączy Bogumiłów z Centrum 2 kursy dziennie Obrazek )
2BS (jeden jednokierunkowy kurs w dzień szkolny i niedziele)
Z (linia międzymiastowa łącząca Sieradz i Zduńską Wolę. Obsługuje ją MPK Sieradz i MPK Zd-Wola wspólnie po zawartej umowie w 1998 roku likwidując konkurencje(kiedyś jeździło K z Sieradza i A ze Zduńskiej))
Ex (pośpieszna wersja linii Z nie zatrzymuje sie między miastami, 5 kursów w dni robocze w obie strony Obrazek obsługiwana na identycznej zasadzie jak Z)
Zn (linia nocna kursująca po trasie linii Z lecz tylko z Piątku na Sobote
i z Soboty na Niedziele Obrazek dwa kursy międzymiastowe i dwa po Zduńskiej Woli)
To tyle jak na linie przejdźmy do taboru ObrazekObrazek
11 Jelcz M11 ( większość po NG )
3 Jelcz 120M ( wersje ze starym przodem )
3 Kapena City 7,5 ( no comments... )
2 Autosan H9-35 ( to im wypadają koła Obrazek )
1 Jelcz M081MB ( jedyny edik )
1 Autosan A10.10M ( najnowszy nabytek MPK, kolor biały (żeby było najtaniej) z pomarańczowym wyświetlaczem Obrazek
Rozkłady:
Rozkład MPK Sieradz można znaleźć na stronie:
http://www.umsieradz.pl/umsieradz/informacje/rozkl_index.htm

W przeszłości razem z ziomkiem z Łasku mieliśmy zrobić strone o WPK Sieradz ( czyli: Sieradz, Zd-Wola, Łask, Wieluń ) Niestety pomysł upadł Obrazek

Jutro opisze Zd-Wole bo dziś już mi sie nie chce Obrazek
A teraz ciekawostka:
Najdłuższa linia MPK Sieradz ( ci z Pabianic może ją pamiętają ! Obrazek ) to linia T łącząca Sieradz z Tuszynem Obrazek Obrazek zlikwidowali ją pod koniec lat 90 Obrazek

PS Ale sie rozpisałem Obrazek

17 Sty 2005 09:07 pm
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Linie zlikwidowane:

3 zlikwidowano kursy przedłużone z Charłupi Małej do Łosieńca (nazwa lokalna: Osiniec Obrazek)
6 nie była okrężna kursowała do Kopernika PKP (stacja Sieradz Warta)
8 najpierw kursowała bo trasie linii 1 tylko, że od Bohaterów Września do Mickiewicza potem do Kopernika PKP
9 linia okrężna dzisiejsza 8
10 Linia łącząca Sieradz Męke z Bohaterów Września po likwidacji reaktywowano ją na wakacje 2001 roku lecz potem zlikwidowano pomiędzy tymi trasami kursowała po obecnej trasie 6 tylko ze jej kursy kończyły sie przy Szpitalu
11 Stoczki - ??? Gdzieś do którejś pętli w Sieradzu późniejsze B
51,52,53,54,55,56 LINIE ŚWIĄTECZNE !!! kiedyś tylko A jeździło codziennie a były linie w dni robocze (oznaczenia 1-10) i linie w soboty i święta (51-56)
K (czytaj MPK Sieradz linie Z,Ex)
K2 ??? pamiętam że napewno kursowało nie pamiętam na jakiej trasie Obrazek
Dawne linie zielone(kursowały tylko w wakacje letnie)
A Sieradz - Męka
B Sieradz - Stoczki

Linie okrężne w Sieradzu: (nie jestem pewien lat wiem tylko ze numeracje w kolejnych latach miały taką kolejność

1982 rok 9
1986 rok 8,9
1990 rok 9,10
1994 rok 6 (2 warianty !)
1998 rok 6,8 do dzisiaj

21 Sty 2005 06:53 pm
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Kiedy powstało MPK Sieradz?

22 Lut 2005 12:38 pm
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

marcin_pabianice pisze:Kiedy powstało MPK Sieradz?
W 1972 roku i pierwsze autobusy które kursowały to Sany :) Obsługiwały jedną linie (wtedy jeszcze bez numeru) A jeśli chodzi o historie to na wiacie przystankowej (starej) na ulicy Broniewskiego pisze wiadomość: linia 1 zostaje zawieszona z powodu (uwaga)... BRAKU AUTOBUSÓW :lol: wznowienie ruchu nastąpi po przybyciu nowych. PKM Sieradz
Niestety daty tam nie było :(




Od moderatora:

regulamin forum napisał: 1. l) nie należy cytować postu, na który się odpowiada, jeśli jest ostatnim postem w temacie


22 Lut 2005 12:46 pm
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Dlaczego w opisie masz "WPK Sieradz is the best"? Obrazek

22 Lut 2005 12:51 pm
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

marcin_pabianice pisze:Dlaczego w opisie masz "WPK Sieradz is the best"? Obrazek
Bo tak :)



Od moderatora:

regulamin forum napisał: 1. l) nie należy cytować postu, na który się odpowiada, jeśli jest ostatnim postem w temacie


22 Lut 2005 12:56 pm
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Ostatnio miałem przyjemność jechać linią Z była ona obsługiwana przez Sieradz. Jechalem Jelczem nawet ladnie utrzymany po remoncie ale do rzeczy. Przy barze ELITA autobus wjechał na górke słomy która znajdowała się na poboczu i naraz wielkie buuuum... Co sie okazało pod słomą były widły...wiec tylko pozostalo czekanie na nastepn autobus bo ten który miał być podstawiony nie przyjechał. Niezła przygoda może Michałowi z Sieradza tez sie coś takiego przytrafiło
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

LOL Obrazek A zapamiętałeś rejestracje? ew. reklamę tego autobusu? Obrazek Jak jechałem Autosanem H9-35 w Sieradzu to i koło raz odpadło Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Rejestrację? Obrazek Reklamę? Obrazek Współczuję Wam, że nie macie numeró taborowych! Ja to bym rejestracji za Chiny nie zapamiętał. Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

No wiesz ja rozróżniam pojazdy MPK i zawsze rozróżniałem po reklamach. Obrazek Ponieważ każdy autobus ma reklamę i każdy ma inną.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

No niestety Michał nie pamiętam rejestracji i reklamy też nie. Jedyne co pamiętam to , że autobus by zielono-biały.Co do tego autosana to jeszcze nim nie jechalem ale chyba muszę jakoś go namierzyć bo dosyć czesto jestem w Sieradzu!! Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

W wakacje jeździ na lini 2 i rzadko 4 i 5 jak jeszcze w ogóle jeździ bo coś ostatnio H9-35 nie widziałem. Może nareszcie je skasują. Pamiętam czasy kiedy było ich 6 a dziś są tylko 2 Obrazek Miały numery taborowe 124,195,199,236,238,284. Obecnie zostały tylko 124 i 284 Obrazek 236 był kiedyś pomarańczowo-kremowy a pamiętam jeszcze, że była żółto-kremowa H9 Obrazek Co do tego autobusu był to SIS014J z reklamą Skoda.
Krzychu
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: czw 06:54, 01 wrz 2005
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Post autor: Krzychu »

Michał, a możesz podać jakiś wykaz autobusów MPK Sieradz z numerami bocznymi (jakie były) i rejestracyjnymi - obecnymi i poprzednimi, np.
284 - Autosan H9-35 - SIS ***? - SAD 4308

Może ktoś zna numerki taborowe jakie były w Sieradzu, Łasku i Zduńskiej Woli?
Z góry dzięki i pozdrawiam. Obrazek

Na TWB są jeszcze numerki 3 migów:

266 Jelcz M11 - SIS 017J
289 Jelcz M11 - SAF 7283 (czy on miał może wcześniej SIS 013D?)
290 Jelcz M11 - SIS 014D

A łaski psiukacz SIS 014J to też chyba z Sieradza pohazi?

Od moderatora Liszek:Pamiętaj nie pisz nigdy 2 postów jeden po drugim jeśli chcesz coś dodać to dopisz do swojego poprzedniego postu
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

No właśnie nie wiem ponieważ SIS 01xD/J to były Migi ale to prawdopodobne, że pochodzi z Sieradza, około 1999 roku skasowanosprzedano 4 H9-35 #195,199,236,238. A wykaz ci chyba wysłałem na maila? Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Michał takie małe pytanie do Ciebie ja w sumie jestem bardzo często w Sieradzu ale powiedz czy dobrze się sprawuje w Jelcz M081MB. Czy brakuje takich pojazdów w tym mieście czy są one nieużyteczne bo od tej capeny to są chyba lepsze...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Jeśli chodzi o Jelcze M081MB to w Tomaszowie Maz. są 4 sztuki i chyba nie sprawiają problemów, nie wiem jak jest w Sieradzu Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Edik spisuje sie bez większych awarii. Generalnie teraz nie brakuje pojazdów tego typu. Lecz po reformie która ma niedługo nastąpić będą tworzone linie obsługiwane tego typu minibusami o dużej częstotliwości w zamian za rzadko kursujące, obsługujące większymi pojazdami linie. Co z tego wyjdzie? Pożyjemy, zobaczymy Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Tomaszów Maz. to inne miasto niż Sieradz więc warto przeczytać co napisze Michał...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Jest nowa linia w Zduńskiej Woli - jest również w Sieradzu. MPK uruchomiło nową linie 10. Na trasie Armii Krajowej Szpital - Grabowiec Obrazek Grabowiec leży po środku Sieradza i Zduńskiej Woli przejeżdża przez niego linia Z. "Dziesiątka" kursuje tylko w niedziele i ma aż... 1 kurs Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

No to 10 to taka połówka Z-tki. Jeździ tylko w niedziele bo to jest linia parafialna... Dużo osób nią jeździ? O ile się orientuje to ma przystanek na przeciwko sklepu albert koło kościało NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO na ul. Grunwaldzkiej
ODPOWIEDZ