[Sieradz] MPK Sieradz

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

W Sieradzu komunikacji miejskiej muszę naprawdę pogratulować. Pociąg przyjeżdża na Główny PKP w Sieradzu (Już nawet nie pamiętam z Pabianic odjeżdżał o 6:51). Ok, wychodzę z pociągu, idę na autobus A TU!: 5 minut temu autobus se pojechał do CEZ Centrum Edukacji Zawodowej (ul. Leszka Czarnego). I z dworca... zapychaj tu człowieku teraz do szkoły 30 minut Obrazek Od Sieradza Warta jest bliżej... 15 minut ale nie możecie coś z tym kurde zrobić? Gdzie i do kogo mam pisać w tej sprawie?

Popracuj nad interpunkcją i odmianą przez przypadki. (o3r)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez norbertkomusinski, łącznie zmieniany 2 razy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Wg rozkładu pociąg przyjeżdża o 7:45. Domyślam się, że chodzi o "5" lub "6".
Linia nr 5 jest o 7:40. Nie może mieć przesuniętego kursu o przynajmniej 8 minut, bo odwozi uczniów do szkół na Mickiewicza. Już teraz przyjeżdża tam koło 7:53. Niewielki korek i tak powoduje już spóźnienia.
Linia nr 6 jest na przystanku o 7:42. Przesunięcie kursu o przynajmniej 6 minut spowoduje spóźnianie się do szkół w centrum uczniów z mojego osiedla i osiedla Hetmańskiego.
MPK na pewno nie wpadło na to, że ktoś przyjeżdża do szkoły w Sieradzu pociągiem od strony Łodzi. Czy tylko ty dojeżdżasz, czy ktoś jeszcze? Bo jeśli jest to większa grupa osób można napisać do nich. Może coś wymyślą.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Ale to tylko przez jeden miesiąc, gdyż nie mamy zawodowych przedmiotów w normalnej szkole i musimy dojeżdżać do szkoły w... Sieradzu.

No nas dojeżdża sporo ponad 40 osób. Jesteśmy z Pabianic, Dobronia, Łasku i Zduńskiej woli. To my cukiernicy(4) i fryzjer(1) i reszta to fryzjerki Obrazek Inni dojeżdżali linią "Z" z Zduńskiej woli ale ze względów na korki jakie były na remontowanej drodze w stronę ronda - nie mam pojęcia jak ta ulica się nazywa, to i reszta się przesiadła na pociąg to cukierników było 15, bo po prostu spóźniali się o nawet 2/3 godziny lekcyjne.

To nie dało by rady dać kurs 6 o 7:50 Obrazek ? Dodatkowy kurs na pewno każdego zadowoli bo też dojeżdżają ludzie z Łasku do pracy w Sieradzu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez norbertkomusinski, łącznie zmieniany 2 razy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

No to rzeczywiście sporo osób. Muszę cię niestety zmartwić, bo w Sieradzu autobusy nie jeżdżą "dla ludzi" tylko jeżdżą "dla jeżdżenia". I w przeciwieństwie do Zduńskiej Woli autobusy nigdy nie były dostosowane do potrzeb użytkowników dworca PKP. Sytuacje w których 20 potencjalnych pasażerów oglądało "tyłek" autobusu, który odjechał 20s po przyjeździe pociągu to normalne zjawisko. Nie dostosowali KM dla potrzeb własnych mieszkańców, a dla "obcych" będą zmieniać rozkład?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

MPK sprzedaje ostatnią Kapenę i przedostatnią M120, która już dawno nie wyjeżdżała na linie. Co ciekawe dowiedziałem się, że M120 jest z 1996 roku. Myślałem, że jest starsza. W 1996 roku były już "plastikowe" wersje.
Więcej informacji tutaj
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

MPK Sieradz pisze: Nawiązując do Pana zapytania informujemy, że opóźnienie godzin odjazdu autobusów z dworca PKP po godz. 7.45 uniemożliwi dotarcie na godz. 8.00 pozostałym pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej. Przyjazd pociagu jest stanowczo za późno aby takie opóźnienie było mozliwe i nie kolidowało z potrzebami innych pasażerów. Jeżeli Pan dojeżdża z kierunku Zd. Wola proponujemy korzystać z linii "Z" lub "E", po zakończeniu prac remontowych na drodze nr 12/14 rozkład jazdy wróci do normy.
Dziękujemy za e-maila i pozdrawiamy.

To odpisali mi w kwestii Norberta. Czyli potwierdzili moją "teorię".
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Nareszcie. Będą 3 ~10m nówki. Więcej informacji TUTAJ
Kryteria to oczywiście cena 100%. Solaris ma szansę, czy może MAZ coś wciśnie?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Nowa linia autobusowa w Sieradzu - 15 listopada znowu reaktywują "10". Na przestrzeni ostatnich 10 lat to już chyba 5-ta odsłona tej linii. Żadne wcześniejsze "dychy" się nie przyjęły. Jak będzie tym razem? Tym razem zamiast kursować na północ, będzie kursować na południe. Do Rzechty. Gdzie nigdy wcześniej nie docierały autobusy MPK Sieradz. Co ciekawe nie potną kursów innych linii kursujących na prawy brzeg Warty.

15 listopada otwarte zostaną również oferty w przetargu na 3 nówki.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Niespodzianki nie było. Wygrał Solaris Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Od 3 stycznia MPK likwiduje linię "8". Dla mnie to szok i bezmyślność. Idea linii okrężnych ( linie 6 i 8 ) straciła już najmniejszy sens. Dodatkowo "8" wjeżdża w spore blokowisko, które od 1997 roku regularnie pozbawiane jest komunikacji miejskiej...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Skoro "idea linii okrężnych straciła sens", to skąd ten szok i bezmyślność?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Straciła sens po likwidacji ósemki.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

No to chyba straci sens, a nie straciła, bo to się jeszcze nie stało - trzeba pisać zrozumiale, bo dla mnie to co napisałeś było bardzo niezrozumiałe i jak widać nie tylko dla mnie.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

1 kwietnia pod urzędem miasta między 7 a 11 (idealna godzina Obrazek ) będzie prezentacja pierwszego z trzech sieradzkich Solarisów. Jeśli ktoś może to niech bierze aparat i jedzie do Sieradza bo mnie niestety nie będzie w okolicy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Zdjęcia pierwszego z trzech autobusów TUTAJ. Malowanie z kosmosu jak zwykle...
Zetkowicz12
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: sob 10:57, 12 cze 2010

Post autor: Zetkowicz12 »

---
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Zetkowicz12, łącznie zmieniany 3 razy.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Ignorancja ludzi z NW czy DŁ nie zna granic. Pierwszy jeździ od kilku dobrych miesięcy. Najlepszy jest jednak fragment "nowoczesny autobus obsługuje trasy 2 i 3" co jest kompletną bzdurą bo Solarisy codziennie widuję na innych liniach. Pewnie ktoś z MPK "rzucił im" te informacje na odwal się.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Trzeci z Solarisów jest w tym momencie w Łodzi na zaj. Limanowskiego. Sądząc po rejestracji z końca września (ESI UE44), to pewnie nie miał jeszcze premiery liniowej u siebie w Sieradzu. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Aha, czyli jednak na serwis przyjechałyObrazek
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Dobry wieczór,
mam pytanie dot. MPK Sieradz:
-Czy obowiązuje w liniach "1-9" oraz linii R wsiadanie pierwszymi drzwiami?
-Gdzie moge kupić najbliżej głównego dworca w Sieradzu bilety?
Jakie rodzaje biletów sa? Widziałem na ich stronie, że albo tylko jednorazowe lub miesieczne.
Czy można się przesiąść tymi jednorazowymi biletami czy przy każdej przesiadce muszę kasować kolejny bilet?
Dziękuje za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ