[Zgierz] MUK

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Nie dziwię się, bo jedynka jeździ dość często, obecne 4 i 8 bardzo rzadko.
Mieszkańcy patrzą przez pryzmat obecnych rozkładów jazdy.

Swoją drogą linia 3 mogłaby być wytrasowana inaczej, i zamiast na Konstantynowską jechać przez miasto np. na os. 650-lecia, natomiast na Konstantynowskiej mogą sobie dogęścić 6-kę.

Czy ktoś może widział całokształt propozycji zmian w Zgierzu?
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Myślę, że lepszym rozwiązaniem mogłoby być przywrócenie 7 na starej trasie. Na 3 kursują obecnie 2 brygady. Wystarczyłoby dopasować rozkład 3 do zmian w Parku Przemysłowym Boruta, natomiast 7 do zmian w firmach przy Sadowej. Wtedy zachowana byłaby relacja Chełmy - Centrum oraz dojazd z Osiedle. W dni wolne jeden autobusy mógłby kursować na zmianę na 3 i na 7.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

Od czerwca mieszkańcy Zgierza będą mogli dojeżdżać autobusem do ośrodka wypoczynkowego Malinka. Kilka razy dziennie będą tam jeździły autobusy linii 4 i 8.

https://www.radiolodz.pl/posts/14895-autobusy-zawioza-zgierzan-na-malinke
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Od niedzieli, 14 czerwca 6 kursuje przez Plac Kilińskiego (z Parzęczewskiej jak 51, później skręca w Długą i wraca na swoją trasę). Przy okazji zmniejszono nieco częstotliwość w szczycie oraz dodano 4 brygadę w dni wolne.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Tylko od kiedy? Bo wczoraj jeden na 1, a drugi na 5.
Mateusz

EA-1 8-)
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Niektóre brygady są dwu- lub więcej-liniowe. Może być tak że jedzie jako 5 na Staffa, robi kółko jako 6 i wraca na 5.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Zgierza odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie komunikacji miejskiej. Przede wszystkim licznie przybyła reprezentacja osiedla Piaskowice-Aniołów, która domagała się polepszenia jakości połączeń z resztą miasta.
MUK zaprezentował kilka projektów zmian w przebiegu linii, zapamiętałem następujące:
* zmiana trasy 1 - od Długiej przez Łagiewnicką, Chełmską do Sadowej
* utworzenie jednokierunkowej linii 1A: Parzęczewska - Parzęczewska, Targowa, Sieradzka, Armii Krajowej, Długa, Cezaka - Kolejowa-Dw.PKP
* wjazd kieszeniowy linii 3 do WodKanu
* wjazd kieszeniowy linii 4 i 8 do pętli Konstantynowska-tor PKP
* zmiany tras linii 4 i 8 tak, aby obsługiwały ul. Łąkową z pozostawieniem obsługi Kuraka
* wydłużenie niektórych kursów linii 5 do Maciejowa (ale to było jako mocno luźna propozycja zależna pewnie też od dofinansowania Gminy Zgierz)
* uruchomienie linii numer 7 na trasie: PARZĘCZEWSKA-Parzęczewska, Targowa, Sieradzka, Piątkowska, Piłsudskiego, 1 Maja, Dubois, Cezaka-KOLEJOWA-Cezaka, Rembowskiego, 1 Maja, Długa, Aleksandrowska, Gałczyńskiego-PARZĘCZEWSKA
Linia kursowałaby w godzinach 6:50 - 19 co około godzinę.

Oprócz zmian tras będzie wprowadzony bilet 24-godzinny, pojawił się postulat aby wszystkie kursy zjazdowe i dojazdowe były dostępne dla pasażerów.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

BB93 pisze:...pojawił się postulat aby wszystkie kursy zjazdowe i dojazdowe były dostępne dla pasażerów.
Ciekawe ile to będzie kosztować?
Obrazek
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

1A masz na myśli linię bez postoju na dworcu wracającą tą sama trasą na Staffa? Bo trochę bez sensu jakby można było dojechać na dworzec, ale już nie wrócić. Obrazek No chyba, że 1ka zwykła będzie miała wjazd kieszeniowy pod dworzec.

Okiem łodzianina korekty tras z pewnością na plus. Najgorzej z tą 1ką. Mam wątpliwości czy znacznie nie pogorszy się obsługa Kuraka (częstotliwość 1 dobra a 48 no cóż) i dworca (chyba, że częstotliwość wariantu 1A podobna do obecnego dla 1 a kursy na Sadową rzadkie lub po prostu wspomniany wjazd kieszeniowy).
Awatar użytkownika
michalzgierz1989
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr 13:05, 13 lut 2013
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: michalzgierz1989 »

Zgierz i tak jest w tyle za Pabianicami i Łodzią, Pabianice obsługują całą swoją gminę autobusami MZK, a Łódź dojeżdża do miejscowości oddalonych i w innym powiecie, np Brzeziny, a komunikacja zgierska nawet gminy Zgierz w 1/10 nie obsługuje, do Ozorkowa, Głowna do tej pory osobnego połączenia nie ma, a powinni uruchomić linie przez Grotniki żeby się nie dublowała z tramwajami, i obsługiwała też tamte Okolice, Do Aleksandrowa zawsze trzeba było przez Łódź lub busami jeździć więc nic dziwnego że Burmistrz się wycofał skoro 78 i 6 jeżdżą częściej i ludzie wolą się przesiąść, w tej chwili tamta dzielnica Piaskowice Aniołów w tygodniu ma 4 Kursy do miasta, i 3 z miasta, a w Soboty 2 do Miasta i 3 z miasta, w Niedzielę nie mają już żadnego połączenia
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ciekawe, kiedy pojawi się wreszcie plan transportowy powiatu zgierskiego, określający sieć komunikacyjną jaka od 1 stycznia 2017 będzie funkcjonować na zlecenie powiatu. Bo powiat do utworzenia takiego planu jest zobowiązany, a jak dotąd nie znalazłem nawet żadnego śladu świadczącego o tym, by taki plan powstawał. A do 1 stycznia 2017 już bardzo mało czasu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Co do połączenia z dworcem to 1A będzie zapewne też z niego wracać. Myślę że na Sadową będzie kursować 1 brygada. Połączenie z dworcem ma zapewniać nowa 7 ale jej rozkład przewiduje kursowanie w godzinach 7-19.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

pawlak pisze: Okiem łodzianina korekty tras z pewnością na plus. Najgorzej z tą 1ką. Mam wątpliwości czy znacznie nie pogorszy się obsługa Kuraka (częstotliwość 1 dobra a 48 no cóż) i dworca (chyba, że częstotliwość wariantu 1A podobna do obecnego dla 1 a kursy na Sadową rzadkie lub po prostu wspomniany wjazd kieszeniowy).

1 to jedyny pomysł "z tyłka" jak dla mnie. Przecież mieszkańcy bloków na Kuraku w zeszłym roku narzekali, że 1 jest... za rzadko, a teraz chcą w ogóle ją wywalić i zostawić 4/8 co 40-60 minut?? Brawo po prostu...

A 1 po kiego klocka z takim taktem aż na Sadową? Wystarczyłoby dołożyć 1 brygadę trójce i spokojnie to by starczyło tam... Fakt na Długiej za wiaduktem 51 + 3 to trochę mało, ale dalej na Łagiewnicką i w las to grubo za wiele... Marnowanie kasy tak naprawdę...

Chyba że faktycznie ta 1 na Sadową to będzie 1 kurs na godzinę, a reszta jako 1A. Tylko to 1A powinno jechać na Powstańców tak jak dziś jeździ 1.

Wjazdy 3 do WodKanu można rzec "w końcu". 4 i 8 do toru PKP nie wiem po co...

Tworzy się jakąś 7, a co w końcu z obsługą Aniołowa i Piaskowic? To niczego nie będzie? A wystarczyłaby właśnie taka 7 łącząca te osiedla z Parzęczewską i Placem Kilińskiego...

Poza tym 1A i 7 dubel trasy w 50% praktycznie... Dałoby się to lepiej rozplanować jak dla mnie, choć nie jestem Zgierzaninem, ale takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
michalzgierz1989
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr 13:05, 13 lut 2013
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: michalzgierz1989 »

Od tego Weekendu przez wszystkie kolejne autobusy 4 i 8 będą dojeżdżały do Malinki, w Soboty rozkład jest znacznie bogatszy w Kursy
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Zamiast jednej brygady na 4 i 8 mamy dwie, po jednej na każdą linię. W niedziele jedna brygada obsługuje kursy na 4 i 8 według normalnego rozkładu, natomiast druga "malinkowe" na 4 i 8.
Awatar użytkownika
michalzgierz1989
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr 13:05, 13 lut 2013
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: michalzgierz1989 »

Pojawił się też przystanek autobusowy, po tej samej stronie ulicy po której jest szpital, dla samej 2 raczej by tego nie tworzyli, a na chwilę obecną tylko 2 jeździ w obie strony ulicą Parzęczewską
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Opisywałem już planowane zmiany w sieci komunikacyjnej. Na przystanku pojawią się 1A i 7.
Awatar użytkownika
michalzgierz1989
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: śr 13:05, 13 lut 2013
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: michalzgierz1989 »

Od Jutra zmieni się rozkład Linii 3 w dni robocze w dni wolne pozostanie bez zmian, ciekawe kiedy wprowadzą grubsze zmiany i uruchomią zapowiadaną 7 o ile w ogóle dojdzie to do skutku
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Przed wakacjami będzie pewnie jeszcze jedno spotkanie w Urzędzie Miasta. Zmiany mają wejść w sierpniu tak, aby przyzwyczaić pasażerów do nowego układu linii.
ODPOWIEDZ