[Pabianice] Drożej do Pabianic

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

[Pabianice] Drożej do Pabianic

Post autor: SZAUTER »

Drożej do Pabianic
2006-03-10 10:51


Od 20 marca bieżącego roku wzrosną ceny biletów w tramwajach linii numer „11” na odcinku Mały Skręt (Łódź) – Pabianice (ul. Wiejska) i z powrotem oraz w linii „P” kursującej po terenie Pabianic.

MPK – Łódź uruchomiło komunikację tramwajową do Pabianic 1 stycznia 2004 roku. W tym samym roku, 4 października, na prośby pasażerów uruchomiono linię „P” jeżdżąca tylko po Pabianicach. Od początku funkcjonowania obydwóch linii obowiązywały następujące opłaty: bilet normalny 1,80 złotych, ulgowy – 0,90 złotych.

W ciągu dwóch lat istnienia linii kursujących do Pabianic wzrosły ceny energii trakcyjnej, koszty napraw oraz konserwacji taboru i w związku z tym podwyżki muszą nastąpić. Od 20 marca bieżącego roku bilet normalny będzie kosztował 2 złote, a ulgowy 1 zł.


Ceny „migawek” pozostaną bez zmian i wciąż wynoszą 70 złotych.

I stało się po bardzo długim okresie działania linii 11 jako komercyjnej podwyższyli ceny. Dobrze że tylko o kilka groszy Obrazek
Marcinek
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: pt 21:08, 10 mar 2006
Lokalizacja: PABIANICE

Post autor: Marcinek »

jestem obużony tymi cenami do łodzi,MPK chce wyciągnąć jak najwięcej kasy od ludzi dojeżdżających do szkoły i pracy w Łodzi
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

A nie wystarczyłoby po prostu sprawdzać te bilety? Nigdy w życiu na komercyjnym odcinku nie widziałem kontroli biletów, co druga osoba na gapę jeździ. Obrazek

No i popularność tramwaju w Pabianicach może spaść na korzyść autobusu. Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

To fakt kontroli tam jak na lekarstwo. A czy tak trudno zatrudnić 6 kontrolerów aby każdy tramwaj na odcinku podmiejskim obstawić kontrolami? Odrazu wpływy by były o 100 % wyższe jak nie więcej Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

6 kontrolerów tylko na ten odcinek? To tak jakby byli konduktorami :>
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No to jak inaczej zmobilizujesz ludzi do kasowania biletów? Chyba że wogóle tam kanarów nie ma to chociaż niech 2-3 będzie Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ojejku źle mnie zrozumiałeś Obrazek Pomysł jest w porządku, tylko tak mi się skojarzyło Obrazek A kontrole na prawde by się tam przydały Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No możliwe że źle zrozumiałem Obrazek Ja tam w Pabianicach zawsze kupuje bilet nawet jak jakiś dziadek mi wciśnie wysiadając swój Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Marcinek pisze:jestem obużony tymi cenami do łodzi,MPK chce wyciągnąć jak najwięcej kasy od ludzi dojeżdżających do szkoły i pracy w Łodzi
No pięknie, straszne i złe MPK stara się nie tracić na swojej komercyjnej linii tramwajowej. Może powinna darmowo wozić ludzi, a pieniądze dla motorniczych to z nieba. Może zły i niedobry jest, Marcinku, na przykład urząd miasta P-nic bo nie daje MPK złamanego grosza?
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Daruj Marcinkowi Obrazek On widać stara się być najmądrzejszym i nie widzi tego że właśnie Pabianice ani Ksawerów nie dokładają ani grosza do tego interesu. Dla niego najlepiej by chyba było jak by za darmo go wozili i to w luksusowych warunkach Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

kurczę, ja tam nie wielbię MPK, uważam, że błędy robi, irytują mnie wypadające kursy (choć muszę przyznać że sytuacja się pojawia) albo takie 1518 na niskopodłogowej 71 ale jak już krytykuję to staram się z głową a nie na zasadzie "wyzysk uczniów i pracowników". No jak pokazujemy błędy to róbmy to z głową, Marcinie, a nie żeby skrytykować. Szauter, a ty byś odmówił darmowego wożenia prywatną Lancią? bo ja chyba nie Obrazek Tylko czasem bym dla rozrywki trawmajem się przejechał ObrazekObrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hehe no pewno że bym nie odmówił ObrazekObrazekObrazek A na 11 niech robią co chcą byle tylko nie upadła Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

prawda prawda byle nie upadła. Tak samo jak z resztą podmiejskich...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Oj tak. Marze ciągle żeby Rzgów i Tuszyn odbudowali kiedyś Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Podwyżka dopiero 1 kwietnia, dziś wsiadam do "11", wrzucam kaskę, a tam opróćz biletu 10 groszy reszty. Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hmm promocja Obrazek Do 1 kwietnia 10 % taniej Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

www.mzk.er.pl - zapraszam do artykułu "Radni krzyczą NIE" - komentować nie trzeba. Obrazek To co mówią, jest żałosne.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

ja protestuje. Wysypie zboże na ulice ObrazekObrazekObrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

moglbys podac adres bezposredni? Bo er.pl coś nie działa a chętnie bym poczytał
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

ODPOWIEDZ