[Zduńska Wola] MPK Zduńska Wola

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

[Zduńska Wola] MPK Zduńska Wola

Post autor: Michał »

Linie:
1 (ma dodatkowe kursy we Wszystkich Świętych bo jeździ koło cmentarza)
2 (dużo wariantów przy wyjeździe na Widawe)
3 (po likwidacji linii nr 4 przejeła kursy do wsi o ładnej nazwie: Marżynek)5 (jeździ przez Karsznice do Sędziejowic i Pruszkowa)
6 (łączy Karsznice z osiedlem Południe)
7 (linia okrężna objeżdżająca północno wschodnie wsie pod Zduńską Wolą 7A to kierunek w jedną strone 7B w drugą)
10,11 (objeżdżają północne wioski pod Zdw również linie okrężne 10 w jedną a 11 w przeciwną strone)
Z,Ex,Zn (czytaj: MPK Sieradz)

Tabor:
5 Solaris U12 (w reklamach i słabym stanie technicznym Obrazek)
5 Solaris U9 ( lepszy stan od U12 ale też w reklamach )
5 Autosan H9-35 (bez komentarza Obrazek)
4 Jelcz M11 (wszystkie po NG jeden z silnikiem Mana (!M11M!Obrazek) i z drzwiami 2-2-0 Obrazek)
2 Jelcz 120M
1 Solbus B9,5
1 Solbus C10,5

Ciekawostką jest to, że Zduńska Wola miała 6 Dab'ów w tym 5 dała ZKM'owi Łask a jeden skasowali Obrazek Opisze Łask wkrótce Obrazek

17 Sty 2005 09:58 pm
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Czy naprawde sa w tak zlym stanie technicznym?? A co z nimi jest nie tak jak ktos moze to niech napisze>jechalem kiedys takim z sieradza na zdunskiej woli ale to bylo okolo 1,5 roku temu. Co do reklam to wiadomo trzeba sie jakos utrzymywac. Solarisy moja chyba monitoring? To chyba nie sa zniszczony w srodku przez wandali???

09 Cze 2005 07:34 pm
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez liszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Zniszczone w środku nie są. Ale wsyzstko trzeszczy, śróbki są niedokręcane i silnik coś głośno chodzi. Solaris oszukał MPK Zd-Wola. Przysłali im autobusy z mniejszą liczbą siedzeń niż zamawiali. I to o 3 mniej Obrazek Ale poprzedniemu zarządowi to nie przeszkadzało a teraz już za późno na reklamacje.

25 Cze 2005 08:07 pm
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Wiem, że pisze post po kolei ale to jest na temat o MPK Zduńska Wola a nie ma sensu zakładać kolejnego nowego. Były prezes MPK Zd-Wola został skazany na rok pozbawienia wolności i grzywne za fałszerstwa dotyczące przetargu na Solarisy. Autobusy miały za mało miejsc siedzących, silniki o słabszej mocy, inne niż w umowie były nawet kasowniki a krótkie autobusy (U9) były za krótkie Obrazek Podobno podrobił umowe a nadwyżke pieniędzy (bo za Solarisy zapłacili wtedy miej, niż powinni) wziął dla siebie Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

No to pięknie tylko chyba te solarisy były kupowane dosyć dawno. Póżno doszli do tego ale wiadomo lepiej póżno niż wcale... brawa dla tego co utarł nosa prezesowi Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Urbina 9 mają, fajne wozy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Urbinetto, czyli Urbino 10 też jest dobrym autobusem. Trzecie drzwi na pewno się przydają w wiekszych miejscowościach Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Urbinetto to nie jest to samo co Urbino 10. Tak ejst - obydwa mają 10 metrów, ale różnią się silnikami. Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Różne silniki ale reszta taka sama Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

szymon5444 pisze:Urbina 9 mają, fajne wozy.
Nie wiedziałem. Ale przynajmniej nabije sobie post :)
PPKS Rybnik
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw 09:00, 18 sie 2005
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PPKS Rybnik »

Witam.
Mam takie pytanie-prosbe do chetnych, aby pomoc mi mi troszke opisac komunikacje w regionie Lodzkim. Sieradzem juz sie ktos zaja, wiec chcialbym jeszcze cos na temat PKS Zd-wola i MPK Zdunska Wola... Potrzebne mi to na moja strone do nowego dzialu gdzie beda wywiady, recenzje itp. Kto umialby pomoc opisac komunikacje wszela w Zd-Woli:-kto ile ma autobusow , jakie ma, ile lini obsluguje, cennik biletow MpK itd itp. Jakies ciekawostki Obrazek Prosze o kontakt jak ktos bylby chetny do Wspolpracy! Jestem przedstawicielem Ogolnopolskiego Klubu PKS, ale tez sie zajmujemy KM w calej Polsce takze jak cos to prosze o jakies info cos na zasadzie reportarzu:)
Pozdrawiam
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Napisałeś-potrzebne mi to na moją stronę, podaj jej linka.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
PPKS Rybnik
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw 09:00, 18 sie 2005
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PPKS Rybnik »

www.fotogaleria.xn.pl , ale jest remont serwera!! a te informacje mi sa potrzebna na Pod dzial...
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ok, to czekamy na również na gotową stronę.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
PPKS Rybnik
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: czw 09:00, 18 sie 2005
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: PPKS Rybnik »

To sie ciesze:) Mam nadzieje ze do niedzieli bedzie ok...Zapraszam tez do zapisywania sie do naszego Ogolnopolskiego Klubu i do umieszczania fotke na stronce jak juz bedzie ok:)
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

A może by tak powrócić do tematu panowie!
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

http://www.mpk.zd-wola.pl/HTML/mapaZDUNSKAWOLA.htm Oto nowa strona z rozkładami MPK Zduńska Wola. Od niedawna zaczęła kursować linia 4 ale na zupełnie innej trasie niż dawniej (DW.PKP - MARŻYNEK jeszcze wcześniej PAPROTNIA). Dziś kursuje na trasie ŚWIERKOWA - DW.PKP Na Świerkową dojeżdżał kiedyś autobus linii "dowóz dzieci" do szkoły w centrum. MPK Zduńska Wola jest najnowocześniejszą instytucją tego typu w regionie.
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

No i stało się. MPK Zd-Wola zlikwidowała linię 7 a wsszystkie jej kursy przejęła linia 2 Obrazek Przypominam, że ww. firma ma jako jedyna w naszym regionie stronę internetową www.mpk.zdunskawola.net/
gość

daby w zd-woli

Post autor: gość »

Sznowni koledzy otóż zd-wola zakupiła w sumie 10 szt dabów z których 5 szt sprzedano do łasku bez rejestracji u siebie.
w 1991 kupiono 5 szt. : SIZ 359C,360C,362C,363C I 364C
w 1992 3 SZT. - WSZYSTKIE PRZEKAZANE DO ŁASKU
w 1993 ROKU 2 SZT. SIZ 392 C i JEDNA PRZEKAZANA DO ŁASKU

TE DANE SA PEWNE BO UZYSKANE W 1998ROKU JAKO OFICJALNE

Znam komunikacje w tym rejonie od pocz lat 80 bo mimo iz mieszkam w łodzi mam rodzine w kolumnie i sieradzu i bardzo często tam jeżdziłem

osoby chętne do wymiany informacji prosze o kontakt [url=mailto:mash@autograf.pl]mash@autograf.pl[/url]
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Proszę bardzo, ode mnie słów parę o MPK okiem kamery zza SAH8921.
Nagrania z różnych perspektyw - czy to kamera za pulpitem, czy kadr z drogi do domu czy z "jazdy towarzyskiej", czy z przerwy na pętli...
http://video.google.pl/videoplay?docid=-6710925516733302280&hl=pl

Pozdraviam!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ