Łódzki Tramwaj Regionalny

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ale kursowanie Z1/2 było dziś, z tego co widziałem, wzorcowe wręcz (dot. godz. 13-15). W obu kierunkach autobusy dosłownie co chwilę, tak, że nawet nie były przepełnione, odkryłem tylko 3 solówki, reszta przeguby. Nie mam zastrzeżeń.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

To Ci się udało Obrazek. Na Karpacką mogą przyjechać trzy na raz, ale też można czekać 10 minut na cokolwiek.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ja jestem pewien, że buspasów nikt nie będzie przestrzegał. A patrolu nikt nie postawi, bo pewnie nikt na to w policji nie wpadnie. Ale inicjatywa rzeczywiście warta uwagi. Dziś w nocy fajnie nocne manewrowały między pachołkami zabazpieczającymi świeżo namalowane znaki.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Dzisiaj na mieście dostrzegłem nowe reklamy na wiatach dotyczące ŁTR i hasło "Torujemy drogę do Europy" (czy jakoś tak).
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Całkiem sporo się ich pojawiło. Ale graficznie takie jakieś tandetne. Z kolei w TVP3 widziałem spot robiony przez MPK, gdzie sam prezes mówi, nie radząc sobie z tekstem, że ŁTR to wielka inwestycja i przeprasza Łodzian za utrudnienia z remontem związane.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Bo ogólnie prezes Wąsowicz nie jest najlepszym mówcą (słyszałem kilka wywiadów), ale kolejne wystąpienie p.Makowskiego byłoby niepoważne.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

A w autobusach są mapki zetek i jak jeździ 57. I które torowiska są zamknięte i opis trasy zetek i 57.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Dziś widziałem schematy linii tramwajowych ważne od 3 bm i wypisane aktualne trasy tramwajów, też od 3 bm.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

To widać że MPK sie stara. A jak dzisiaj wyglądają zetki? Nerwy pasażerów Obrazek ? A może płacz i lament Obrazek ?
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

patrzyłem na wizualizację niektórych odcinków ŁTR-u i wynika z niej że przystanki na Kościuszki i Zachodniej nie będą podwójne. Mam nadzieję ze to tylko źle zrobiona wizualizacja, bo na tym odcinku gdzie jeździ sporaczesć łódzkich linii tramwajpowych pojedyncze przystanki to żart.
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: 1888 »

I to dopiero byłby POPIS !!!
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

maniek pisze:To widać że MPK sie stara. A jak dzisiaj wyglądają zetki? Nerwy pasażerów :) ? A może płacz i lament :lol: ?
Dzisiaj nie wiedziałem większych sensacji. Zastanawiam się tylko gdzie jeżdzą te dodatkowe Ikarusy o których mówił Wąsowicz. Od września przybyło brygad do obsługi, a tymczasem nic nowego nie zauważyłem.
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Ja dzisiaj również nic "nowego" nie widziałem. A przejazd autobusem Zachodnią i Kościuszki w stronę centrum - luksusowy. Zero korków. Niestety co innego było na Kilińskiego i Gdańskiej, gdzie samochodów sporo. Kierowcy nie byli zachwyceni - na skrzyżowaniu Zachodnia/Ogrodowa policja i straż miejska - gdyby nie oni mało kto by chyba przestrzegał zakazu ruchu, nie wiem czy kierowcy nie chcą widzieć czy rzeczywiście nie widzą znaków bo jeżdżą po prostu na pamięć. Co chwilę ktoś był zawracany, a innemu udało się przejechać niezauważonym.
Nie wiem jak z buspasami - jutro będę wracał z pracy o 16 to się okaże czy tu przepisy są przestrzegane.

Edit:
Generalnie zastanawia mnie też jedna rzecz. Zawsze jak jakiś odcinek zamykali od razu demontowali trakcję i jakiś czas później wchodziła ekipa. W tej chwili na wyłączonym już jakiś czas temu z ruchu odcinku na Zachodniej od Ogrodowej do Lutomierskiej trakcja nadal wisi. Zdjęcie Wicia pokazuje, że nawet napięcia nie odłączyli. Choć nie wiem dokąd owy skład dojechał i gdzie jest sekcja.
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Dziś przechodząc przez PLW chwilę przed 11 widziałem stojące Volvo 3114 jako rezerwa dla Zetki, gdy wracałem około 11:30 autobusu już nie było. Chyba jednak potwierdzają się przypuszczenia, że owa rezerwa będzie częściej w ruchu niż na placu.

Co do przestrzegania przepisów dotyczących wydzielonego BUS pasa w kierunku północnym, to nie wygląda to najlepiej. Kierowcy notorycznie poruszają się wydzielonym pasem nie bacząc na oznakowanie. Najgorsze jest to, iż wszystkie auta jakie widziałem były na łódzkich rejestracjach (pozostali kierowcy z naszego województwa grzecznie stosowali się do oznakowania). Nie wiem czy było to celowe działanie czy jednak niewiedza (pomimo licznych informacji w prasie i mediach) i jazda na pamięć (pomimo oznakowania pionowego jak również namalowanego żółtą farbą oznakowania poziomego). Fakt nadużywania BUS pasa jest o tyle dziwny, że sytuacje na Kościuszki/Zachodnia obserwowałem w godzinach małego natężenia ruchu pomiędzy 10:30 a 12:00, kiedy korzystanie z jednego pasa ruchu nie nastarczało kłopotów ani nie powodowało utkniecie w korku. Poważnie należy pomyśleć nad ustawieniem patrolu policji na ww. odcinku i zbierania żniw -dyscyplinowanie Obrazek z nieprzestrzegających przepisów kierowców.

Pozdrawiam Michał
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Obawiam się, że o nowej organizacji ruchu tacy kierowcy wiedzą, ale nie uważająza właściwe się do niej stosowaćObrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Nie ma co się dziwić kierowcom - po co mają stać w korku, jak pas obok jest prawie pusty. Ale dura lex sed lex. Takich to mandatami kosić, kosić i jeszcze raz kosić!!!
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Podpiszę się pod tym co wyżej.
Kierowcy notorycznie wjeżdżają na bus - pas w stronę Bałut.
O godz. 14tej przez minutę naliczyłem 30 samochodów, które przy skrzyżowaniu z Zieloną na pas wjechały.
Policję widuję po 8ej rano przy Ogrodowej, po południu wcale.
A przydałaby się.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

W kilku miejscach jest podajrze monitoring miasta i z niego miała korzystać policja aby wlepiać mandaty za niestosowanie się do przepisów. W stolicy też mieli ten problem choć tam policja wlepiała mandaty to wiele osób sobie z tego nie robiło. Wolało wjechać na bus-pas i szybciej dojechać do pracy a jak się nie udało to 100 albo 200zl mandatu i punkt karny. Ostatnio czytałem, że bus-pasy zostały w niektórych miejscach przedzielone specjalnymi krawężnikami gumowymi aby uniemożliwić wjazd. W innych krajach natomiast (przeczytane w jakiejś gazecie moto) po bus pasie autobusy jeżdżą "pod prąd". Dobre nie???
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Pomysł genialny, ale robi się kuku przy skrzyżowaniach i przystankach.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

http://www.zdit.uml.lodz.pl/?str=1&id=522

ZDiT zaprasza na kolejną edycję Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wobec trwającego remontu i całego dobrodziejstwa inwentarza z nim związanego przydałby się chyba tydzień zrównoważonego (emocjonalnie) pasażera i kierowcy. A już boję się myśleć, jak będzie wyglądał 1.11.2007
ODPOWIEDZ