Łódzki Tramwaj Regionalny

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Widziałem nowe słupy trakcyjne na RLL, czyli wychodzi na to, że po remoncie zostanie tam okrężny ruch tramwajowy jak obecnie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Juz o tym od dawna mówiono że zostanie ruch okrężny Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Aha, to dobrze wiedzieć, myślałem, że zmienią układ torowiska.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Sama przebudowa tego ronda chyba na koniec pozostanie. Ciężko będzie jak zamkną na tym rondzie ruch tramwajowy Obrazek
Obrazek
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

@ Karol

Ja nie myślę, co będzie, gdy zamkną tudzież ograniczą ruch kołowy na rondzie.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Myślę, że to, co znaliśmy do tej pory, okaże się niczym. To będzie paraliż tamtej części miasta. Prawdziwa apokalipsa! Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ale do tego czasu oddadzą kilka odcinków trasy tramwajowej do użytku. Dłużej postoją samochody i niestety autobusy przed rondem.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

W tym zastępcze Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Zetki i tak stoją na Pabianickiej. Większe korki będą pewnie na Paderewskiego, a autobusy zastępcze omijają kawałek tego odcinka przez Zaolziańską i Karpacką.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jak nie puszczą '15' jednotorem, to na Paderewskiego i Politechniki bedą stałyyyy
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie ma o czym mówić - 15 musi jeździć. To jedyna linia z Chojen, która nie stoi w tak wielkich korkach.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Dziennik Łódzki pisze:Prawdopodobnie 17 grudnia w poniedziałek pasażerowie pojadą tramwajami po pierwszym odcinku zmodernizowanego torowiska Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, czyli po al. Kościuszki - od Centralu do ul. Zielonej.

Termin jest nieoficjalny. Choć prace torowe już się zakończyły na wspomnianym odcinku, to jednak wciąż trwa montaż masztów zasilająco--oświetlających i podstacji z systemem sterowania ruchem. Atak zimy mógłby pokrzyżować plany.

- I tak nie będzie jeszcze okazji przejazdu docelowym tramwajem ŁTR, czyli PESĄ z Bydgoszczy - zastrzega Marcin Małek z wydziału informacji MPK. - Ten niskopodłogowy pojazd jest bardzo wrażliwy na nierówne torowisko. Ponad połowa uszkodzeń równie delikatnych cityrunnerów wynika z powodu złego stanu toru. A przecież ich trasa Retkinia - Widzew Wschód należy w tej chwili do najlepszych pod względem technicznym.

Prace na odcinku ŁTR, gdzie znajdował się cmentarz żydowski, zostaną wznowione dopiero w lutym lub marcu. Najpierw trzeba ułożyć stalowy sarkofag między nekropolią a torowiskiem.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

Co z szybkim tramwajem?

Wyraźnie widać, że wykonawcy trasy ŁTR starają się, żeby uruchomić za tydzień pierwszy odcinek al. Kościuszki od Centralu do Zielonej. Na słupach trakcyjnych błyszczy już 2,2 km drutu miedzianego. Ma on nietypowy przekrój, umożliwiający gładkie przesuwanie się pantografu podczas jazdy.

Perony przystankowe powstają za skrzyżowaniami. Chodzi o to, żeby tramwaj automatycznie i z wyprzedzeniem włączał sobie zielone światło i płynnie przejeżdżał ruchliwe skrzyżowania, m.in. przy Centralu, a także przy ul. Andrzeja Struga. Dodatkowy przystanek powstanie na wprost wejścia do Manufaktury od ulicy Zachodniej.

Na ul. Zgierskiej na trasie ŁTR pojawią się wspólne wiaty przystankowe dla pasażerów autobusów i tramwajów.
(kup) - POLSKA Dziennik Łódzki

Piotrkowska- Zgierska, co za różnica? No, ale to tylko DŁ... :twisted:
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

Na Zgierskiej też by się przydadły, nawet są, tylko nieużywane przez autobusy. A może ZDIT nam szykuje niespodziankę i przy Rynku Bałuckim jednak uruchomi wspólne przystanki tramwajowo-autobusowe?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

przystanek przy Manu jest już przesądzony?:>
przemotz280
Bywalec
Posty: 161
Rejestracja: pn 03:46, 06 lut 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: przemotz280 »

rkplodz pisze:przystanek przy Manu jest już przesądzony?:>
Nie mówi się przy Manu tylko przy Manie :P Czy tak ciężko napisać pełny wyraz "Manufakturze"?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Tak. A jeśli masz ambicje być taki poprawny - to ciężkie jest wiadro z węglem. Pisze się trudno.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Ciekawi mnie jak poprowadzą tory obrzeżami Parku Staromiejskiego i w ogóle całą jezdnię przesuną. Obrazek Jakoś sobie jeszcze tego nie mogę wyobrazić. Obrazek
Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Sympatyczny artykuł, zgadnijcie z jakiej gazety:

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/797065.html

Redaktor nie ustrzegł się kilku błędów, ale przy takim całokształcie można mu je wybaczyć.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ