Łódzki Tramwaj Regionalny

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Ja się dalej zastanawiam czy to ruszy od wtorku? Dziś na Zachodniej w okolicach Limanowskiego - tam gdzie leży węgierka, lena była masa wypełniająca dopiero. Już nie mówię o pracach na wysokości Manufaktury i wspomnianej Limanki gdzie raczej niewiele uda się więcej zrobić do wtorku.

Tor leży - tego się nie zmieni. Więc tramwaj może pojechać. Dodatkowo wykańczano dopiero platformę przystankową na Zachodnia / Lutomierska.
I do tego postawiono nowy maszt na tablicę na Zachodnia / Legionów.

Razem w/g EI jest ich 8. Gdzie uciekła reszta? Obrazek

O kurczaczek. Kolejna linia. Fajnie. Czyli 16 to taki dubel obecnej 11? I znów wraca słynna linia P - znów taborem jedno wagonowym?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez klocu, łącznie zmieniany 2 razy.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No dubelek, uzupełniający częstotliwość i dojeżdżający do Zgierza. Ruda chyba straci na częstotliwości Obrazek
Docelowo 16 chyba przez RLL i Paderewskiego, więc zacznie od objazdu Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Pytań jest więcej, np. co pojedzie al.Politechniki? czy ta 16 będzie za 'Z4'?

I najważniejsze, dlaczego dowiem się tego w niedzielę lub poniedziałek? (potraktujcie to jako pytanie retoryczne Obrazek )
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

ukalo pisze:Docelowo 16 chyba przez RLL i Paderewskiego, więc zacznie od objazdu :lol:

Czyli na stałe zagości 16? Jednocześnie zlikwidują 11A i na trasie Chocki - Helenowek pojedzie 11 a P będzie jeździło na odcinku Choćki - P-ce, więc będzie tramwaj regionalny z przesiadką przy zajezdni.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Czy na stałe to nie wiem, zresztą co znaczy na stałe? Na zawsze? Nic nie jest na zawsze Obrazek
Jeśli ruszą dalsze etapy ŁTR to pewnie się coś pozmienia (na przykład 11 wydłużona do Zgierza, 16 skrócona do Helenówka - ale to oczywiście gdybanina).
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Tak odchodząc od tematu, podanie takich zmian dzień bądź dwa dni przed znów przyniesie falę niezadowolenia, "mięsa" latającego od jednej części wiaty do drugiej itd.
A takie pytanie: Pesy pojadą planowo we wtorek czy poczekają tak jak było mówione do zakończenia całości projektu. Wiem że gdyby miały czekać to mogłyby się nie doczekać wyjazdu.
Ciekaw jestem jak zostanie wykonana cześć Systemu Informacji Pasażerskiej. Czy znów będą błędy lub połówkowe informacje.

Dziś szczerze mówiąc ten Citek zaskoczył mnie dyktą - od czego ma wyświetlacze?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Czyli Cityrunner zostanie skierowany z linii 10 na 11 - czyli przeniesienie na lepszej jakości torowisko?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Pytanie tylko ile będzie brygad - czy Cityrunnery będą tylko rezerwą, czy jednak stałą obsadą. Wszystko zależy od częstotliwości 11 i 16.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Zamiast Tramwaju Regionalnego będzie 'P'? no nie wiem..., mogliby dać ją na pl.Niepodległości.
mamadoo
Bywalec
Posty: 149
Rejestracja: śr 17:04, 27 wrz 2006

Post autor: mamadoo »

A co z siódemką? Pojedzie jeszcze cokolwiek na Koziny?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

7 to (przynajmniej oficjalnie) zawieszona jest nie z powodu ŁTR, a przebudowy Zachodniej.
Co do P to ideałem byłoby gdyby przez Przybyszewskiego pojechało na Lodową (ew. Chojny).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

No to 4 linie na Kurczaki, ciekawe jak ekspedycja to wytrzyma Obrazek
Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

ukalo pisze:Co do P to ideałem byłoby gdyby przez Przybyszewskiego pojechało na Lodową
Wobec faktu zmiany lokalizacji przystanków na pl.Reymonta jest to jeszcze bardziej uzasadnione rozwiązanie niż dotychaczas :idea:
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Właśnie.
hradek
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: pt 14:34, 17 sie 2007
Lokalizacja: Łódź Niciarniana

Post autor: hradek »

Odnosząc się do artykułu z WybGazu, ciekawi mnie, jakie są przesłanki pozostawienia linii 95 (A) w takiej okrojonej wersji ((Dell) Dąbrowa - Plac Niepodległości). Dojazd z Dąbrowy na Górniak zapewniać będzie przecież 2. Jest przecież jeszcze 72. Po cholerę to 95?

Natomiast nową linią tramwajową jestem szczerze zaskoczony. Huh, nie sądziłem, że doczekam się powrotu 16. Ciekawe, czy na stałe. Swoją drogą - nie licząc turystycznych i sezonowych - to chyba pierwsza nowa linia tramwajowa od 6 czy 7 lat...
kunio
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: sob 21:49, 25 sie 2007

Post autor: kunio »

morton pisze: Więc będzie tramwaj regionalny z przesiadką przy zajezdni.

Prawdę mówiąc z dwiema przsiadkami, przy obu zajezdniach, z 16 na 11 przy Helenówku i z 11 na P przy Chocianowicach.

Nie ma to jak Tramwaj Regionalny :)
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

@Karol - normalnie wytrzyma - rozkłady bedą rozrzedzone
@ogół - super. Na Kopcińskiego zostaje jedna linia z trzech.
Mieszkańcy Kurczaków pewnie się cieszą, że znów będą mogli dojechać do Centrum zwiedzając po drodze Os. Piastów. Kolejny krok wstecz względem reformy z 2001.
95 bez sensu - dubluje 72 i tramwaj
pomysł z P do Chocianowic zwyczajnie dobije linie do Pabianic. Niech zgadnę - bilety w P obowiązują od Małego Skrętu?
Objazd 15 przez Pl. Niepodległości - dość uroczy.

Z niecierpliwością czekam na rozkłady jazdy (w szczególności powakacyjne), bo to w zasadzie od nich najwięcej zależy.
Kuba
Administrator
Posty: 3674
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Linia 15 ma fajną trasę (wg GW). Pojedzie z Kurczaków prosto Rzgowską do pl. Niepodległości, potem się wróci Pabianicką do RLL i dalej Politechniki... Fajne. Obrazek
To zapewne z powodu remontu torowiska na Paderewskiego.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

'16' pojedzie przez RLL w zamian za '57'. Bez sensu? i tak wielu pasażerów przesiadało się z '57' na '52'.

Trasa '15' przez pl.Niepodległości była już praktykowana w sytuacjach awaryjnych, z jeszcze fajniejszym przejazdem przez pętlę tamże.

'72' i '95' mają fragmenty trasy na których się nie dublują i tak jest dobrze. Należy jednak dobrze przemyśleć częstotliwość i obsługę taborową tych linii. Najogólniej - moim zdaniem powinno być dokładnie na odwrót - '72' często (10-12min) i długimi, '95' rzadko (15-20) i solówki. Tylko jak to pogodzić ze zmianami w Dellu?

Dalej pozostaje parę znaków zapytania:
- czy '46' będzie jedynym tramwajem na Narutowicza, dodajmy z powalającą cżestotliwością co 32min? a może wraz ze zwolnieniem kilku wozów będzie wreszcie Zetka na Narutowicza?
- czy od wtorku znika 'Z4', bez zmiany trasy '57'?
- czy 'Z8' będzie skrócona do RLL? a może właśnie ją należałoby skierować na pl.Niepodległości?
Ciekawą, choć myślę kontrowersyjną zmianą jest skierowanie '50' i '72' przez Sieradzką.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ