Łódzki Tramwaj Regionalny

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

Dziadostwo to zielone światło. Rozumiem, że to trzeba tak ustawić, aby nie blokować poprzecznych ulic, ale tu przesadzili w drugą stronę. Nie działa to tak jak powinno. Poza tym wyświetlacze miały wyświetlać wszystkie linie- tzn. dokładnie za ile będzie tramwaj, a pokazują albo za ile będzie tylko 11 albo wszystkie tramwaje o kóorej mają być według rozkładu.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Tomasz.bu pisze: 11 Chocianowice 4 min.
11 Chocianowice 15.12
11 Chocianowice 12 min.
11 Chocianowice 15.31
czyli ani czas rozkładowy, ani realny...)
Dotychczas te które wyróżniłem podawały po prostu czas rozkładowy ze względu na brak danych z GPS. Może teraz system stara się "zgadywać" czas dla tych wozów?
W przeciwieństwie do czasu gdy pojawiały się napisy o walidacji, teraz rzeczywiście coś tam ustawiają.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Odnośnie tablic. Przystanek Kościuszki / Mickiewicza. Tablica pokazuje: 11 Chocianowice, realny czas przyjazdu: 7 minut. Spojrzenie w drugą stroną, a Pesa czeka już na światłach na zielone. Hm 7 minut. No to byłem mocno zdziwiony.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A ta PESA na światłach na pewno miała kierunek małymi literami?
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

A czy to już nie pora aby wszystko działało tak jak trzeba? :>
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

ukalo pisze:
Tomasz.bu pisze: 11 Chocianowice 4 min.
11 Chocianowice 15.12
11 Chocianowice 12 min.
11 Chocianowice 15.31
czyli ani czas rozkładowy, ani realny...)
Dotychczas te które wyróżniłem podawały po prostu czas rozkładowy ze względu na brak danych z GPS. Może teraz system stara się "zgadywać" czas dla tych wozów?

A zapomniałem dodać, że jedna jedenastka właśnie podjechała na przystanek, co wcale nie spowodowało zmiany "4 min" na "teraz". Ale może za to na podstawie tych komunikatów da się wyliczyć jakie dziś numery będą w totka ;)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ale może za to na podstawie tych komunikatów da się wyliczyć jakie dziś numery będą w totka Wink
http://www.wykop.pl/ramka/106618/fakt-ciag-dalszy-przejmujacych-reportazy ;) (tak swoją drogą to w wycinku 6. pojawia się znajome nazwisko :P )

A ja jeszcze raz przypomnę - żeby było widać dobry czas, wagon musi mieć aktywny moduł GPS (kierunek małymi literami) inaczej pokazują się dane z kosmos... przepraszam, z rozkładu
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez px33, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

To się łączy z ŁTRem. Dzisiaj definitywnie zlikwidowano przystanek autobusowy Piotrkowska - Brzeźna w stronę południową, postawiono słupki na chodniku.
Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

px33 pisze: A ja jeszcze raz przypomnę - żeby było widać dobry czas, wagon musi mieć aktywny moduł GPS (kierunek małymi literami) inaczej pokazują się dane z kosmos... przepraszam, z rozkładu

No właśnie rzecz w tym, że w opisanym przeze mnie przypadku jakoś tak nie bardzo to pasowało, bo dane niby "z rozkładu" były jednak niezgodne z rozkładem, zaś dane niby z GPS - ze stanem faktycznym.

Ale za to dziś wieczorkiem tablica przy Zielonej pokazywała:
11 Helenówek 20.03
11 Helenówek 20.18
11 Helenówek 20.33 (mogę źle pamiętać konkretne godziny)

I okazało się, że rzeczywiście - przez 10 minut nic innego poza 11tką nie przyjechało :P
Ciekawostką jest też to, że gdy nadeszła 20.03 to nie pojawiło się żadne "teraz", tylko wiersz zniknął i zostało już tylko
11 Helenówek 20.18
11 Helenówek 20.33
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

MPK-Łódź pisze:Od dnia 3 listopada 2008r. , na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, zostaną uruchomione nowe przystanki tramwajowe Zachodnia – Manufaktura w obu kierunkach, w związku z czym ulegną zmianie rozkłady jazdy linii 2, 11, 16, 16A

KOMUNIKAT 145/08
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

A "trójki" to nie obowiązuje??
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Obowiązuje, ale zapomnieli dopisać (http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/trasa_frame.jsp?lineId=358&date=2008-11-03-00:00:00). A za przystanek należą się pochwały Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Rzeczywiście dzisiaj priorytet na światłach jakby zaczął działać (chociaż zbyt daleko nie jechałem), poza tym jakieś Konstale z Telefonicznej miały ustawione kierunki przez GPS.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Dziś zrobiłem Sobie wycieczkę 11. Jednak wreszcie wiedziałem co się dzieje. Start: przystanek Kościuszki / Mickiewicza (jak zawsze). Tablica pokazywała 3 minuty przez dwie minuty. Ok światła rozumiem. Ale jak pokazała 0 minut (słownie zero) troszkę byłem zaskoczony. Ale Pesa wyłoniła się zza budynku ze Żwirki i mknęła jak szalona. Czy pojawiło się teraz - nie zwracałem uwagi. Tę kwestię 0 minut można by jeszcze udoskonalić, chyba że chodzi o zero minut i jakieś tam sekundy, których nie widać. GPS chodził całkiem przyzwoicie. Ale przy przystanku nr. 17 coś zwariowało dając zapowiedz przystanku na Aleksandrowskiej, który zaraz został zapowiedziany jako aktualny i zaraz po tym zapowiedź prawidłowego przystanku ale już ten nie pokazał się na wyświetlaczu SRG. Żeby było śmieszniej w teorii OSSR chyba "działał" autokomputer pokazywał ikonę sygnalizatora z zapalonym zielonym światłem. I w niektórych miejscach pozycja świateł była słuszna, ale w niektórych chybiona. Jedyny mankament to to, że głośniki charczą i są masakrycznie ciche.
Do tego, ktoś kto wpadł na pomysł postawienia sygnalizatora przy Manufakturze tak aby zasłaniał sygnalizator zwrotnicowy należą się brawa. Idiotyzm autorów skończył się znów zatrzaśnięciem drzwi kabiny motorniczego. Ale sprytne palce i chwila grzebania przy zamku pomogły. A ile w międzyczasie jadu wyszło z ludzi na motorowego, to aż żal mi się faceta zrobiło, że przez cały zmianę musi wysłuchiwać tego (...) gadania.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Co do głośników to prawdopodobnie są tak ciche dlatego, że w Pesach motorniczy ma głośnik zapowiadania w kabinie (co jest lekkim przegięciem jednak), a chyba nie ma opcji regulacji tego głośnika osobno. Charczenie to kwestia regulacji tonów, do zrobienia (BTW - to jest nowa opcja 3100P Obrazek )
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

MPK Łódź pisze:Od dnia 3 listopada 2008r. , na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, zostaną uruchomione nowe przystanki tramwajowe Zachodnia – Manufaktura w obu kierunkach
Ciekawe jak szybko wpiszą je do listy przystanków poprzez GPS to raz, dwa kiedy wpiszą do rozkładów liniowych dla pozostałych tras w sterowniku. I rzy czy zapowiedź będzie w formie "Zachodnia - Manufaktura", czy raczej "Zachodnia - Ogrodowa, CH. Manufaktura".
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

A dzisiaj wszystkie tablice pokazywały jedynie aktualna godzinę i datę. A pomijając już fakt, że akurat informacja o rzeczywistych czasach odjazdów tramwajów niezwykle by się przydała, to aż się przecież prosi chociaż o jakiś stały komunikat o organizacji ruchu w dzisiejszym dniu...
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Wczoraj w Dużym Lotku padły ciekawe liczby - 5 z 6 wylosowanych to numery linii z trasy ŁTR: 2, 3, 6, 11 i 16.
Dodatkowo padła liczba 36.
Do wygrania było 15 milionów, nikt nie trafił.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To dobrze, bo zapomniałem wysłać kupon Obrazek

Czyli jednak warto stawiać na tramwaje Obrazek
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/917840.html pisze: Obrazek
ŁTR na skraju katastrofy

Budowa Łódzkiego Tramwaju Regionalnego o mało nie zakończyła się katastrofą finansową. ŁTR miał kosztować 220 mln zł, ale okazał się o 30-40 mln zł droższy niż zakładano, ponieważ poszerzono zakres prac i wzrosły ceny materiałów budowlanych. To uniemożliwia MPK rozliczenie inwestycji, co ma nastąpić do końca roku. Na wniosek radnego Jana Mędrzaka, senatorowie Krzysztof Kwiatkowski i Maciej Grubski wystąpili do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które przyznało dodatkowe fundusze. Wcześniej MPK dostało odpowiedź odmowną.

Do końca roku MPK dostanie ok. 5 mln zł, udało się też przesunąć termin rozliczenia inwestycji na pierwszy kwartał 2009 r. Teoretycznie dzięki temu możliwe będzie przekazanie MPK kolejnych funduszy z ministerstwa, ale czy pieniądze się znajdą - nie wiadomo.

(amag) - POLSKA Dziennik Łódzki
ODPOWIEDZ