Łódzki Tramwaj Regionalny

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Zamiast ograniczać ilość linii w wyświetlaczu, można by natomiast połączyć to z przestrzenią reklamową i oddać w zarządzanie firmie zewnętrznej. Chętni by się pewnie znaleźli Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jaja se robią? Po kiego ... odpytują ludzi, którzy stoją poza wiatą? Tam nie grzeje, więc niby co mieli poczuć?
Koksowniki? źle się kojarzą, w każdym razie pamiętam jak podczas tęższych zim w podobnym stylu z nich się naśmiewali. A teraz są cacy:(
Za to radnemu Jońskiemu udało się wreszcie coś sensownego powiedzieć. Jak na razie ławki służą kładzeniu na nich tobołów. Torba wygodnie siedzi - człowiek stoi.

Jeśli już coś jest nie tak - to po prostu moc grzewcza tych mat powinna być większa.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Stóp pasażerów się nie ogrzeje. Trochę czasu zajmie ogrzanie kostki brukowej, oraz podeszw butów. Ludzie aż tyle nie czekają na przystankach.

A koksowniki może i są śmieszne, ale bardziej zależy mi na cieple Obrazek
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Należy wspomnieć, że ostatnio koksowniki pojawiły się na niektórych przystankach w Aleksandrowie Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Kiedyś też już były. Cała frajda przy tym stanąć Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ilekroć jadę jakąś opóźnioną '16(A)' przez RLL jestem zaskoczony, jak szybko tramwaj może przejeżdżać łuki i rozjazdy w tym miejscu.
ZAWSZEAB1
Coś mówi
Posty: 37
Rejestracja: śr 23:47, 29 sie 2007
Lokalizacja: ŁÓDŹ-Zarzew

Post autor: ZAWSZEAB1 »

bo są nowe tory i tylko dlatego
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kazik pisze:Ilekroć jadę jakąś opóźnioną '16(A)' przez RLL jestem zaskoczony, jak szybko tramwaj może przejeżdżać łuki i rozjazdy w tym miejscu.
Niestety od jakiegoś czasu znów nie zawsze działa tam automatyczne przestawianie zwrotnic, podobnie jest też na placu Niepodlegości. Nowoczesny tramwaj - nie ma co.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Czy działają zwrotnice czy nie na RLL to autobus 57 zawsze będzie szybszy od tramwaju. Taki wniosek nasunął mi się już kilka dni temu. To po pierwsze.

Po drugie, chyba 16 i 16A przestały cieszyć się popularnością wśród pasażerów na odcinku od RLL do Białego Kościoła. Jeżeli w godzinach tzw. szczytu (ok. 16.00) można spokojnie usiąść, ba, wybrać sobie siedzenie, to nie wróży niczego dobrego. Co prawda mogę się mylić, ale tak mi się ostatnio rzuciło w oczy.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

@Piotr Ossowski: W '16(A)' od Kurczaków do Karpackiej zawsze można było wybrać miejsce, nigdy nie było inaczej.
Dlaczego uważasz, że '57' jest zawsze szybsze od tramwaju i na którym dokładnie wg ciebie odcinku?

@SEC: psują się zwrotnice, czy motorowi za późno je przełączają?
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

@Kazik
Odnośnie 16(A) nie zgodzę się z Tobą. Zanim przywrócono 57, to składy na tej linii były pełne już przy Białym Kościele dla jadących z Kurczaków. W przeciwną stroną nie było gorzej. Zarówno między godzinami 7.00 a 8.00 czy ok. 15.00, jak i ok. 11.00. Tylko z tych godzin wyciągnąłem taki wniosek.
Teraz coś zmieniło i w 16 (A) można wybierać miejsce siedzące na odcinku Biały Kościół a RLL, właśnie w tych godzinach, o których powyżej.

Co do 57. Nie sugerujesz, że źle widzę? Gdy jeżdżę 16(A) i akurat nadarza się 57 na ul. Pabianickiej przy przystanku RLL. to mimo wcześniejszego odjazdu tramwaju, autobus szybciej pokonuje rondo. Dotyczy tylko kierunku Kurczaki (tramwaj) i Karpacka autobus).
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Coś mi się nie zgadza - '57' jeździ do Karpackiej, a ty piszesz, że w '16(A)' ubyło pasażerów aż do Białego Kościoła - gdzie się oni wobec tego podziali?

Tramwaj wolniej niż autobus pokonuje RLL - to akurat jest jasne. Czy napisałem gdzieś, że jest inaczej? '57' zasuwa po gładkim asfalcie, przepuszczając tylko zjeżdżające z ronda tramwaje. Tramwaj również mknie po nowych torach, ale musi uważać na położenie zwrotnicy i zwalniać przy jej przejeżdżaniu. Niewyprofilowanych łuków też za szybko przejechać nie może. Co nie zmienia faktu, że sytuacja obecna, a ta sprzed remontu to niebo a ziemia.
Na pozostałych odcinkach różnica w czasie zależy od pory dnia. Ale to i tak sekundy.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Czyli w kwestii autobus i tramwaj na RLL doszliśmy do zgody Obrazek

Co do zapełnienie 16(A). Napisałem to, co widziałem. Dlaczego tak jest, nie mam pojęcia. Może przypadkiem natrafiłem na takie kursy, że tak spostrzegłem sprawę. Może tylko zbyt prosty wniosek wysnułem, że 57 miało wpływ. I słusznie wytknąłeś mi błąd, co stało się z pasażerami na odcinku Biały Kościół-Karpacka. Nie wiem.
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Piotr Ossowski pisze: Co do zapełnienie 16(A). Napisałem to, co widziałem. Dlaczego tak jest, nie mam pojęcia. Może przypadkiem natrafiłem na takie kursy, że tak spostrzegłem sprawę. Może tylko zbyt prosty wniosek wysnułem, że 57 miało wpływ.
Po ilu obserwacjach wysnułeś tę tezę?
I słusznie wytknąłeś mi błąd, co stało się z pasażerami na odcinku Biały Kościół-Karpacka. Nie wiem.
W nawiązaniu do poprzedniego mojego pytania: ile minut wcześniej jechała 6-tka lub 5-tka z Kurczaków?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie trzeba od razu stawiać tezy, żeby wiedzieć, że nikomu nie jest na rękę jazda na około przez rondo Lotników Lwowskich. Tak więc nie ma co się dziwić, że do Rzgowskiej mało kto jedzie. 57 świetnie się sprawdza od Karpackiej i 16 mogłoby nie być, a linie tramwajowe wrócić do dawnych częstotliwości Obrazek.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Nie zgodzę się z Tobą. Jeśli ktoś chce pojechać z Kurczaków na plac Niepodległości i dalej na Kościuszki (ew. w odwrotną stronę) to jest mu obojętne, czy jedzie '6', czy '16(A)'. Byle jechać i nie stać na przystanku. 2-4 minuty jazdy dłużej nie mają znaczenia. Chyba że ktoś ma migawkę trasowaną albo chce się zmieścić w 10 minutach.
A '5' to taka konkurencja dla '16(A)', że hoho! Zwłaszcza jak ktoś na Bałucki jedzie...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Gdyby 6 jeździła tak często jak dawniej to wcale nie trzeba by długo stać na przystanku. Poza tym nie trzeba by kasować dodatkowego biletu, co ma miejsce w 16.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Całkiem dużo osób korzysta z 16 na odcinku Kurczaki-Karpacka. W drugą stronę także, ponieważ w przypadku braku 15 wiele osób wsiada na Rondzie Lotników właśnie w 16 (zabawnie czasem wygląda "łańcuch" ludzi między Pabianicką a Politechniki, wypatrujących tramwaju Obrazek )
Przejazd z centrum na Kurczaki różni się w czasie tylko 2 minutami, więc praktycznie nie ma to znaczenia, zwłaszcza w weekendy.
Także 16 bardzo często się przydaje również w południowej części miasta.

Nie sądzę, by likwidacja 16 pozwoliła na przywrócenie dawnych częstotliwości na 2, 3, 6, 11, 15, bo ZDiT tym krokiem chciał dokonać oszczędności Obrazek

edit:
Czy wiadomo już coś w sprawie ewentualnego skrócenia 16(A)? Bo termin ZDiT-owskich obserwacji niedawno minął...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Adamix, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Adamix pisze:w przypadku braku 15 wiele osób wsiada na Rondzie Lotników właśnie w 16 (zabawnie czasem wygląda "łańcuch" ludzi między Pabianicką a Politechniki, wypatrujących tramwaju ;) )
Nowocześnie...
Gdyby 15 jeździła częściej to... wiadomo co :P
Adamix pisze:Przejazd z centrum na Kurczaki różni się w czasie tylko 2 minutami, więc praktycznie nie ma to znaczenia, zwłaszcza w weekendy.
W drugą stronę 4, a w praktyce często 5 to minimum.
Adamix pisze:Czy wiadomo już coś w sprawie ewentualnego skrócenia 16(A)? Bo termin ZDiT-owskich obserwacji niedawno minął...
Pewnie nawet takie obserwacje nie były prowadzone ;).
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

SEC pisze:Gdyby 15 jeździła częściej to... wiadomo co

Wystarczyłoby, gdyby jeździła zgodnie z rozkładem... Ale przejazd przez Pomorską skutecznie to uniemożliwia.

A co do tematu ŁTR-u
Czy też Wam się wydaje, że tory na Piotrkowskiej są krzywo ułożone? Patrząc na pierwszy człon PESY widać wyraźne "bujanie" :?
ODPOWIEDZ