Łódzki Tramwaj Regionalny

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Dzis w gazecie ukazal sie artykul o tym ze nie warto budowac ŁTR tylko wykorzystac tory PKP i zrobic cos na kształt SKM. Pomysl ten nie uwazam za najlpszy poniewaz uzywanoby tzw. Kolei obwodowej, jak sama nazwa wskazuje pociagi omijalyby centrum a ŁTR i tramwaj W-Z maja na celu dowiesc ludzi z Pabianic, Zgierza, Chocianowic, Radogoszczy, Widzewa i Retkini do centrum. Pomysl ten rozwiazal by problem tylko polowicznie, poniewaz dalby szybkie i czeste polaczenie Zgierza i Pabianic, przez dw. Kaliski oraz bezposrednie polaczenie Retkini i Widzewa. nie dziwi mnie wiec brak entuzjazmu wladz miasta.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Myślę, że idea kolei obwodowej jest dobra, nie byłaby to kosztowna inwestycja, przydało by się coś, co omija centrum.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Włąśnie to, że omija centrum to moim zdaniem minus. Jednaz idei jedenastki jest dowóz zgierzan i pabianiczan właśnie do centrum Łodzi, czego nie robiło ani 41, ani 45. Ja osobiście jestem za ŁTR, niż SKM.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Nie no masz rację, mówię, że można by zrobic i to i to. ŁTR-będą fundusze, a na kolejkę to mała inwestycja.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie taka mala inwestycja. Mysle ze na trasie Widzew-Retkinia trzeba bedzie zbudowac kilka stacji. Proponuje trase: Bedoń-Andrzejów-Janow*-Widzew-Rokicinska(Tesco)*-Przybyszewskiego*-Dabrowskiego*-Chojny*-Pabianicka*-Obywatelska*-Waltera-Janke*-Retkinska*-Popieluszki*-Lublinek*
*oznaczylem stacje, ktore trzeba by wyremontowac lub wrecz zbudowac.
Podoba mi sie pomysl budowy odcinka i stacji na lotnisko jednak bedzie to troche kosztowalo.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

No niestety taka inwestycja będzie kosztowała krocie Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Co wiecej jak ma omijac centrum to jest nieoplacalna Obrazek A co myslicie aby polaczyc Dw. Fabryczny z Kaliskim przez srodek miasta ?? chodzi mi o cos na ksztalt kolejki naziemnej cos w rodzaju takiej jak w grze "Mafia" ( kto gral wie chyba o co chodzi Obrazek ) kolejka ta jechala by nad ulicami Tuwima(za wiaduktem na Kopcinskiego), Struga az do Kaliskiego Obrazek Pomysl tez za bardzo nie realny ale pomarzyc mozna Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Dobre, dobre Morton ja uważam, że zawsze można pomarzyć. Co do połączenia obu dworców to była kiedys taka idea, aby polączyc je metrem. Nasz mądry prezydent powiedział, że jeździłby pod ziemią citki.!!! Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ach nie wspominaj o naszym prezydencie Obrazek nie lubie go i uwazam ze jest osoba ktora nie powinna sprawowac ten urzad, w ciagu swojego "panowania" nie zrobil nic dobrego dla miasta a tylko widzi problemy tam gdzie ich nie ma Obrazek
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Obawiam sie, że z tego ŁTR nic nie wyjdzie Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Tez tak mysle ze kadencji tego prezydenta raczej nic nie ruszy ... i bedziemy musieli poczekac kilka lat Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Chyba będziemy musieli poczekać na nowe pokolenie albo nasze cos zdziała jeszcze Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Oj, panowie, panowie, troszke wiecej wiary. LTR powstanie, na 100% w Lodzi (roboty torowe startuja za rok, za dwa cala trasa z Chociek (a byc moze IKEI) do Helenowka bedzie gotowa), Zgierz zlozy swoj wniosek do piatku, a co do Pabianic to za rok wybory samorzadowe, jak wladza sie zmieni to jest szansa ze LTR pojedzie rowniez tam, tylko najwczesniej w 2009 lub 2010 r.

Co do tunelu srednicowego (miedzy dw. Fabrycznym i Kaliskim) to byc moze powstanie, dzieki trasie kolejowej Via Baltica (Drezno, Wroclaw, Lodz, Warszawa, Wilno, Ryga, Talin). Jest to trasa priorytetowa UE i dotacje do budowy siegaja az 90%. Wedlug NPRu na lata 2007-2013 ta linia bedzie przebiegala przez Lodz i najprawdopodbniej przez tunel srednicowy.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Skad wiesz o tym tunelu, pytam sie z ciekawosci i co to jest NPR ?
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

O tunelu to się już trąbi od kilku lat albo od kilkunastu. W Łodzi było wiele różnych niezrealizowanych planów kiedyś nawet był pomysł na trolejbusy do łagiewnik ale na planie się skończyło.

P.S Aleksej widzisz wszystko przez różowe okulary bo ja nie jestem pewien czy tunel będzie wogóle i, że znajdą się pieniądze na inne inwestycje. Nie neguje twojego zdania ale nie wiem czy nie jesteś zbyt pewny
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Oj w 1937 planowali metro ... Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Mówicie o tunelu pod Kościuszki/Zachodniej? Spokojnie bez euforii, jego nie będzię. O nim mogli pomyśleć po wojnie, kiedy budowano tę szeroką arterie. Dobrze, że ją w ogóle wybudowano.
A teraz nie będą rozwalać pól miasta na tunel. Musieli by niszczyć całą infrastrukturę.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie przesadzaj, mogli by zbudowac pod ulicami Tuwima i Struga. Przydala by im sie nowa nawierzchnia przy okazji Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No tak, a ile to rozkopów.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Nie o tunelu pod Kosciuszki/Zachodnia, bo on by byl kompletna strata pieniedzy. Pisze wyraznie o tunelu srednicowym miedzy Lodza Fabryczna a Kaliska.

NPR to Narodowy Plan Rozwoju, dokument niezbedny do pozyskiwania funduszy strukturalnych z UE, podobnie jak Zintegrowany Plan Transportowy byl wymagany w przypadku ubiegania sie o fundusze na LTR.

Najwiekszym problemem nie sa pieniadze! Tak naprawde czesto brakuje pomyslu, badz nawet woli politycznej. Na szczescie coraz wiecej osob rozumie ze pominiecie przez glowne szlaki kolejowe (Wa-wa - Wroclaw czy Wa-wa Poznan) drugiego co do wielkosci miasta w Polsce to kompletny bezsens. A przy takich wielkich projektach, koszt budowy tunelu w Lodzi jest naprawde niewielki.

Pozdrawiam,
Aleksej
ODPOWIEDZ