Mapa województwa- tramwajowa

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Mapa województwa- tramwajowa

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Patrząc na tramwajową mape województwa łódzkiego linie istniejące z nie istniejącymi nasuwa mi się takie pytanie. Czemu nigdy linie tramwajowe podmiejskie nie wychodziły z Łodzi w kierunku wschodnim?Bo tak Pabianice ,Rzgów,tuszyn- południe, Aleksandrów , Łutomiersk, Konstantynów - zachód oraz Zgierz,Ozorków- pólnoc. Wiem ,że były plany linii do Brzezin ale np. mógłby jechać ul.Pomorską w kierunku Mileszki -Nowosolna. Drugi kierunek -ul.Strykowska w kierunku -Stryków oraz kierunek - Andrzejów, Andrespol, Kurowice.Czy gdy kiedys tam budowano linie podmiejskie nie chciano tam właśnie budować tras tramwajowych???
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Kiedys podobno myslano o Tomaszowie Maz., tylko ze tam jezdzi kolej wiec by sie dublowalo i zaniechano. O Strykowie nic nie slyszalem, moze uznano ze za maly jest. Nowosolna by zaliczyla linia do Brzezin wiec po co byloby tam druga linie przez pola budowac.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Był również dosyć poważny pomysł tramwaju do Brzezin.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

mapa tramwajowa.....

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Tak tak do Brzezin i Koluszek w Koluszkach miał dojeżdżać do dworca a zajezdnia miała być przy lesie Wiączyńskim.Tak samo miał jechać do Zd.Woli przez Łask oraz do Piotrkowa
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Re: mapa tramwajowa.....

Post autor: Michał »

Miała być zbudowana do Sieradza z Łodzi taka kolejka a'la tramwaj ale byłaby to zbyt duża konkurencja dla PKP i pomysł zawieszono...
ODPOWIEDZ