[Pabianice] Przekształcenie i prywatyzacja MZK

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

[Pabianice] Przekształcenie i prywatyzacja MZK

Post autor: Marcin »

Jak za pewne wiadomo wielu forumowiczom MZK będzie sprywatyzowane. O przejęcje 51% udziałów (49% dla miasta) walczą firmy: MPK Łódź (ma spore zadłużenie i bardzo duże szanse na przejęcie MZK), Connex (chyba po MPK ma największe szanse), Polski Express (chce wprowadzać 6 letnie autobusy - nie nowe) i wreszcie Volkswagen-Bursiak, który obsługuje linie hipermarketowe w Łodzi (chce po okresie ochronnym zwolnić sporą część załogi MZK). Pożyjemy, zobaczymy. Sprawa się staje coraz głośniejsza. Nie chciałbym widzieć u nas w mieście Polskiego Expressu i Bursiaka Obrazek Najlepszym wyjściem wydaje mi się być Connex Obrazek

18 Sty 2005 02:54 pm
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

wirtualny-tramwaj.blog.onet.pl pisze:Miejski Zakład Komunikacyjny w Pabianicach jest już spółką prawa handlowego. Będzie można wziąć kredyt i kupić od 5 do 10 autobusów. brak nowych wozów nie jest jedyną bolączką MZK. Firma boryka się z zadłużeniem. Najprawdopodobniej na usługi komunikacyjne miasta ogłoszony zostanie przetarg. Może się również zdarzyć, że MZK go przegra. Wygrać mogą firmy z nowszym taborem, oferujące ciekawszą odertę dla miasta. Planowana jest również częścioawa prywatyzacja. O 49% udziałów MZK ubiegają się MPK Łódź, Connex, Volkswagen-Borusiak i Polski Express.

06 Kwi 2005 02:37 pm
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

MPK Łódź powinno przejać MZK Pabianice oraz MUK Zgierz i stworzyc przedsiebiostwo komunikacyjne zapewniajace przewozy w calej aglomeracji Obrazek zrobic kilka linii miedzymiedzymiejskich na wzor 11 czy 51, usprawniloby to przewoz ludzi w obrebie aglomeracji łódzkiej

07 Lip 2005 03:29 pm
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

MPK Łódź jest w tragicznej sytuacji. Wolę, by MZK przejęło Connex.

07 Lip 2005 05:57 pm
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

morton pisze:MPK Łódź powinno przejać MZK Pabianice oraz MUK Zgierz i stworzyc przedsiebiostwo komunikacyjne zapewniajace przewozy w calej aglomeracji :D zrobic kilka linii miedzymiedzymiejskich na wzor 11 czy 51, usprawniloby to przewoz ludzi w obrebie aglomeracji łódzkiej

Morton ale chyba nie zdajesz sobie sprawy co by bylo jak by jedna firma prowadzila dzialalnosc przewozowa na takim wielkim obszarze to bylyby monopol a ceny by sobie ustalala jak jej sie tylko podoba.Ja nie mam nic przeciwko mpk lodz ale twierdze ze konkurencja by wiele zrobila dla takiego molocha jakim jest nasze rodzime mpk lodz

07 Lip 2005 06:37 pm
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez liszek, łącznie zmieniany 1 raz.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Wiem ze byl by to monopol ale byl by tez powrot do przeszlosci Obrazek
Sam jestem za tym zeby bylo jak najwiecej przewoznikow i konkurencja, ktora dalaby obnizke cen biletow itp, nie rozumiem tych co chca zeby MPK bylo monopolista w Łodzi
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Dlaczego, gdyby oferowała dobre warunki to byłoby to do przyjęcia.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ale niestety nie oferuje
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ale mimo wszystko mozna to zmienic.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Chyba jednak nie można skoro nic się nie zmienia.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Ja bym chciał żeby MPK przejeło linie w pabianicach. Ma spore doświadczenie a pozatym jest to firma państwowa. A to że np. w pabianicach pojawi się bursiak czy connex to są prywaciarze i będą dążyć do tego by zarobić jak najwięcej. Ludzie w pab. chyba nichcą jeździć rozklekotanymi mercami oni też chcą taboru na miare XXI wieku nieutrudniajmy im tego!!!!!!!!!!!!!
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Firmy, które przejmował Connex są obecnie w b. dobrym stanie. A 51% udziałów w razie prywatyzacji i tak ma miasto.

MPK - o nie! Popatrzcie na temat - stan taboru.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Wg mnie to może być Connex. W Warszawie radzi sobie dobrze, więc w Pabianicach nie będzie miał problemu. MPK raczej nie, przynajmniej dopóki nie wyjdzie na prostą.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

MPK wyszło na prostą, tylko władze są chciwe. I nic nie poprawiaja.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

10 mln zysku dla takiego przedsiembiorstwa jak MPK to za mało. Jak zyski będą większe i będzie stabilność to mogą zacząć inwestować
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Dopiero wyszło na prostą, kokosów się nie spodziewaj od razu.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

szymon5444 pisze:MPK wyszło na prostą, tylko władze są chciwe. I nic nie poprawiaja.

Władze nie są chore tylko jeszcze nie zdąrzyły nic poprawić, choć raczej szybko się na to nie zanosi. MPK teraz potrzebuje stabilizacji i nie może tak od razu zainwestować i przejąć Pabianice.

Dobrze, że wogóle MPK w tym roku wyszło na plus i cieszę się, że zrobiło to 10 mln. Gdyby jednak nie miało długów to powinno zarobić znacznie więcej ale spłata długów trochę kosztowała, a ty od razu z kokosami :P
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Dlatego przyjdzie nam jeszcze poczekać na lepsze czasy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Miejmy nadzieję, że jeszcze ze dwa-trzy lata.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

To chyba logiczne, nie ma co się od razu rzucać na wydawanie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ODPOWIEDZ