[Pabianice] MZK Pabianice

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Prawdę mówiąc odstawianie Ikarusów w Łodzi, podczas gdy w przypadku awarii nie raz trzeba ściągać pojazdy z częściej kursujących linii, najlepszym pomysłem też nie było. W Pabianicach ciągle mają Jelcze 120M, które w Łodzi zostały wycofane kilka lat temu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Ciągle mają i ciągle jeżdżą Obrazek Zastanawia mnie czy na miasto (i poza nie) będą wyjeżdżały teraz rzadziej Many czy Jelcze? Na jakie linie najczęściej wyjeżdżają Vero?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kpc21 pisze:Prawdę mówiąc odstawianie Ikarusów w Łodzi, podczas gdy w przypadku awarii nie raz trzeba ściągać pojazdy z częściej kursujących linii, najlepszym pomysłem też nie było.
Najczęściej ściąga się na zatramwaje, bo tramwaj zaniemógł...
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Ponoć zmieni się rozkład Jedynki na gorsze - ktoś coś tym wie ?
Nadmar taboru, zamiast zrobić 8 co 30 minut w dni robocze i 1 w dni robocze dać 1 brygadę więcej to oni bawią cię w obcinanie Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez norbertkomusinski, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Dziś w Pabianicach rozpoczynają się badania marketingowe, które obejmą potoki pasażerskie na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowej, a także na połączeniach PKS i BUS do Łodzi (PKS i BUS - stacjonarne badanie) oraz rodzaje posiadanych biletów.
Badania przeprowadza Public Transport Consulting.
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Od 4 kwietnia 2011 roku zawieszone zostają kursy na liniach: D oznaczonymi literą "K", oraz linia 263 Bis (Szkolna) o godz. 7.25 z krańcówki przy ulicy Waltera-Jankego w dni szkolne.

Mamy pierwsze skutki badań, a będzie jeszcze gorzej. Pisałem post, ale ktoś usunął. Po badaniach będzie coraz gorzej.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Mamy pierwsze skutki badań

Nie przypuszczam, że ta niedorzeczna decyzja ma cokolwiek wspólnego z badaniami, bo linia D osiągała na badaniach wyniki znakomite, a kurs 263 o 7:25 jest wyjątkowo nabity. Przypominam, że kiedy w czasach największego kryzysu taborowego, MZK zawiesiło tenże kurs, to ludzie nie mieścili się do kursu o 7:30 i przy SDHu część musiała obejść się smakiem i iść na tramwaj.
Pisałem post, ale ktoś usunął.

Nie ktoś, tylko ja. Z całym szacunkiem, ale prezes MZK nie jest Twoim kolegą, czy ojcem, żebyś pisał o nim per "stary".
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Marcin pisze: Z całym szacunkiem, ale prezes MZK nie jest Twoim kolegą, czy ojcem, żebyś pisał o nim per "stary".
Tu miałem na myśli o naszym prezydencie miasta Pabianic... bo prezes MZK nic nie robi i pewnie wyniki badań wyrzucił by do kosza...

To jeżeli nie wina badań, to czemu są zawieszane kury?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez norbertkomusinski, łącznie zmieniany 1 raz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A z prezydentem jesteś na "ty"?
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Rozmawiało się z 5/6 razy <mysli> Początkowo było "Panie Adrianie" a za 4 razem było już "Adrian" To więc sam nie wiem Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez norbertkomusinski, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

norbertkomusinski pisze:Rozmawiało się z 5/6 razy <mysli> Początkowo było "Panie Adrianie" a za 4 razem było już "Adrian" To więc sam nie wiem :?
Pewnie, może jeszcze Wasza Ekscelencjo. W McD nawet z kierownikiem jesteś po imieniu :P.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

SEC pisze:Pewnie, może jeszcze Wasza Ekscelencjo. W McD nawet z kierownikiem jesteś po imieniu :P.

Pabianice to takie zadupie, gdzie nawet nie ma McD
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez norbertkomusinski, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Mam pytanie, by dojechać z Pabianic do Kolumny linią D, to muszę kupić bilet na 3 strefy taryfowe ?

No jeśli jedziesz z Pabianic, to tak.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Jutro ostatni kurs linii L - zostanie ona zlikwidowana.
26 czerwca ostatni kurs linii N - również likwidacja.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A dlaczego likwidują N?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Bo się nie opłaca. Obrazek
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Zmiany rozkładów autobusów miejskich
Autobusy pojadą nowym trasami. Będzie ich mniej. Od kiedy? Od 1 lipca

Miejski Zakład Komunikacyjny przygotował od 1 lipca zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Powód? Rozpoczynają się wakacje.

Od piątku, 1 lipca, zmienią się rozkłady jazdy linii autobusowych "1", "2", "3" i "6". Kursowanie autobusów linii "N" i "7" zostaje zawieszone.

- W czasie wakacji potrzeby komunikacyjne gwałtownie spadają. Uczniowie nie chodzą do szkół, pracownicy mają urlopy, spora część pabianiczan spędza wakacje poza miastem. Liczba pasażerów, korzystających z komunikacji miejskiej jest więc nawet o połowę mniejsza - informuje Danuta Muszczak, kierownik Działu Eksploatacji MZK Pabianice sp. z o. o.

Na liniach "1", "2" i "3" w dni powszednie zmieni się liczba kursów.

"Szóstka" będzie kursować z dotychczasową częstotliwością, ale godziny odjazdów zostaną lepiej dostosowane do oczekiwań pasażerów.

Od 1 lipca zostanie wprowadzona nowa trasa dla linii "2". "Dwójka" pojedzie na Bugaju trasą "siódemki", czyli Waltera-Jankego, Nawrockiego, Roweckiego i dalej bez zmian do Klimkowizny. Zmiana trasy dotyczy obu kierunków. Dzięki niej, uzupełniona zostanie luka po linii "7", a popularne przystanki przy ryneczku będą obsłużone jeszcze lepiej, niż dotychczas. Z tego wynika, że nie pojedzie Gawrońską i ul. Bugaj.

- Nowe rozkłady jazdy zostały tak ułożone, by zapewnić mieszkańcom sprawne dojazdy do zakładów pracy i powroty do domu. Dołożono też starań, by na podobnych trasach autobusy różnych linii nie kursowały stadami - dodaje Muszczak.

Po wakacjach trasy przejazdów autobusów zostaną zreorganizowane. Projekt zmian przygotowuje niezależna firma z Redy, która w marcu przeprowadziła w autobusach badania marketingowe.

Więc zmienia się na gorsze.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Reforma komunikacji miejskiej (największa w historii) wchodzi w życie 1 października.
Zlikwidowane zostają linie 8 i 10. Uruchomione zostają linie 4, 5 i 260. Zmiana tras linii 6 i wszystkich linii podmiejskich.
Równe takty na wszystkich głównych ciągach komunikacyjnych - autobusy będą kursować z równymi częstotliwościami 20/40/60/80 minut. Z centrum w kier. Waltera-Jankego oraz z dworca PKP i spod szpitala odjazdy w dni powszedniej nie rzadziej, niż co 10 minut.
Dodatkowo m.in. zmiana listy przystanków na żądanie, nowe tabliczki z rozkładami jazdy (Busman - wzór gdyński).
Podwyżka cen biletów jest na razie wstrzymana.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Jakoś jak patrzę na rozkład jazdy z Gdyni to nie bardzo mi się on podoba. Nie lubię takiego wypisywania godzin odjazdów - pewnie z przyzwyczajenia, ale dla mnie najwygodniejsze są takie jakich używa się w Łodzi (no i nie tylko), że godziny są pionowo.
ODPOWIEDZ