[Pabianice] MZK Pabianice

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No właśnie też się zastanawiam które tak Obrazek Może oba? Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Dzisiaj pierwszy raz korzystałem z linii TW. Obrazek Spodziewam się Jelcza, który z moich obserwacji dotychczas obsługiwał TW, patrzę, a tu przyjeżdża mikrobus Daewoo Lublin. Obrazek No nic wsiadam. Nie mogę znaleźć kasowanika. Obrazek Okazuje się, że jest zaraz przy drzwiach, ale jak kasownik nie wygląda. No ale wsadzam bilet i nic... Widzę jakiś guzik to wciskam, ale nic nie zgrzyta. Wyjmuję, patrzę i bilet podziurkowany. Obrazek No ciekawie, ciekawie. Obrazek
Więcej informajci o debiucie na linii TW Daewoo Lublina #101 z 2001 roku tylko w serwisie [url=http://www.mzk.er.pl,]www.mzk.er.pl,[/url] zapraszam oczywiście.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Widziałem go jak czekałem na busa do Łodzi przy Wyszyńskiego Obrazek Miałem wsiąśc żeby 1 przystanek do głównego przystanku PKS podjechać ale się przestraszyłem go ObrazekObrazekObrazek A przed wczoraj widziałem chyba jelcza MIDI na 3 to jakies testy czy juz stały nabytek? Jeżeli dobrze widziałem z BUS-a to chyba na linii 3 był.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Pewnie widziałeś linię "3", ale Tramwajów Podmiejskich. Tam jeżdżą Kapeny. Jelcza Midi na linii 3 widzieć raczej nie mogłeś. Na 3 panuje zbyt duży tłok i nawet jak kupią już Jelcze Vero to nie puszczą ich na 3. Po za tym testy były w grudniu. Obrazek Pewnie to była Kapena TP.
A propos Lublina na TW - żałuj - trzeba było wsiąść. Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Czy ktoś wie czemu trójka TP ma własnie numer 3 ??
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Marcin pisze:Pewnie widziałeś linię "3", ale Tramwajów Podmiejskich. Tam jeżdżą Kapeny. Jelcza Midi na linii 3 widzieć raczej nie mogłeś. Na 3 panuje zbyt duży tłok i nawet jak kupią już Jelcze Vero to nie puszczą ich na 3. Po za tym testy były w grudniu. Obrazek Pewnie to była Kapena TP.
A propos Lublina na TW - żałuj - trzeba było wsiąść. :D

No tego co widziałem to miał taki zielony pasek na białym malowaniu. A co do linii TW to czemu mam żałować? Aha i czy kierowca w niej ma wszystkiego typu bilety z linii T?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

No to widziałeś Tramwaje Podmiejskie.

A czemu masz żałować? Bo pewnie nie jechałeś jeszcze tym cudem #101. Obrazek Dziurkowy kasownik i w ogóle ciekawie. Obrazek No na pewno kierowca nie ma biletów na linię T. Z prostego powodu. Na linii TW obowiązują bilety taryfy miejskiej, TW nie wyjeżdża po za granicę strefy. Bilety T-I i T-II dostać można u kierowcy T, a nie TW. Na całej trasie podróż TW kosztuje 1,80, czyli tyle co linie miejskie.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a to tam TP upchnęło te Kapeny! To w przyszłym tygodniu jadę zaliczać ObrazekObrazek Myślałem już że się ich pozbyli.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

A co do MZK Pabianice mam jeszcze 1 pytanie. Czy jak bym kupił bilet u kierowcy linii np 1 ulgowy bądź normalny czy jest jakaś dopłata i czy jest jakiś inny wzór biletu niż w kiosku?
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Linia 3 w Konstantynowie to poprostu jedyna która przetrwała. Moge się mylić ale kiedyś na przystanku w Konstantynowie widziałem przy tabliczce oznaczającej przystanek 2,3,43,43Bis. Być może była też 1 ale 1 jak i 2 zostały zlikwidowane. Mam jeszcze pytanie. 3 dojeżdża do Pabianic więc czy jej rozkłady są normalnie na przystankach MZK/MPK?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Tak, są normalne rozkłady. TP miała kiedyś linię 4 z Pabianic do Lutomierska, nie tak dawno zlikwidowana.
A co do biletów. To u kierowcy zawsze jest dopłata i inny wzór.
Kiosk: 1,80
Kierowca: 2,20
(ulgowe 50%)
Trzeba mieć odliczoną kwotę, ale jeszcze nie widziałem, by kierowcy tego przestrzegali.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Hehe dzisiaj miałem okazje jechać 8 z Bugaju i zrobiłem zakupy Obrazek Co rzuciło mi się w oczy sprzedaż biletu jest tak sprawna że trwa max 15 sekund. A w Łodzi? Czasami nawet do 3 minut !!!!! (generalnie kierowca dopiero dokopuje się do biletów głęboko schowanych).
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

O, tak. W Pabianicach bilety sprzedawane są niezwykle sprawnie. Kierowca ma je pod ręką, nawet jak ma wydać resztę, to ma jakieś drobniaki naszykowane, mimo, że robić tego nie musi.
Mateusz

Jazda bez waznego biletu...

Post autor: Mateusz »

zostalem poproszony o bilet do kontroli doslownie po 5 sekundach od wejscia do autobusy nr 2 w Pabianicach, nie zdazylem po tym czasie skasowawac jeszcze biletu, jednak powiedzialem kontrelerom ze go posiadam ( mialem go w portwelu ) dostalem mandal na 63 zl z mozliowoscia odwolania sie od niego... Prosze o pilna pomoc w tej sprawie. z gory wielkie dzieki Matuesz
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Wyciąg z uchwały Rady Miasta Pabianic nr XXXI/322/97 w sprawie opłaty za przewóz osób i bagażu na terenie misata, gminy Pabianice i Ksawerów pisze:4. Podróżny obowiązany jest skasować bilet niezwłocznie po wejściu do pojazdu, nie później niż w czasie dojazdu do pierwszego przystanku.

Proszę skontaktować się z firmą, wystawiajacą mandat bądź MZK (tel. 042-215-51-95) i przedstawić ten punkt, a także problem. Musi Pan jednak udowodnić, że było tak, a nie inaczej. Zareagować powinien Pan już w autobusie. No ale proszę próbować.
Mateusz

Jazda bez waznego biletu...

Post autor: Mateusz »

dzieki wielkie za info, ale mam jeszcze jedna prosbe, mam 18 lat i nie pisze zbyt czesto takiego rodzaju dokumnetow i nie wiem zbytnio jak sie za to zabrac, jaka forme przygrac, do kogo sie zwrocic itp. Z gory dziekuje za pomoc Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Myślę, że sprawę powinieneś opisać w formie pisemnej. Zwróć się bezpośrednio do prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, Jarosława Habury. Wyślij to listem poleconym priorytetowym na adres:
  • MZK Pabianice Sp z o. o.
    ul. Lutomierska 48
    95-200 Pabianice
W odwołaniu uwzględnij powyższy punkt uchwały Rady Miasta, przytocz jej numer i treść. Wyjaśnij kiedy dokanno kontroli (data), w autobusie jakiej linii i po jakim przystanku (gdzie wsiadałeś) i przed dotarciem do którego. Napisz też jaka firma dokonywałą kontroli, jeżeli sobie zapisałeś, albo masz to w mandacie to podaj także nazwiska. Proponuję, żebyś skserował mandat i dołączył do listu.
Może przed wysłaniem, wrzuć go tutaj na forum, to ci podpowiemy co jeszcze zmienić.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Marcin pisze: W Pabianicach zgodnie z regulaminem bilet należy skasować przed dojazdem autobusu do następnego przystanku.

A czy w P-cach takie długie przystanki jak Łódź - Rzgów ??
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

nie, ale tak czy inaczej to nie ma nic do rzeczy. Wiele osób interpretuje ten punkt, że 1 przystanek można jechać bez biletu, co jest nieprawdą. Czas na skasowanie biletu obowiązuje do następnego przystanku. Ale w Łodzi takiego czegoś być nie może raczej ze względu na taryfę czasową.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Ja się tylko z ciekawości pytałem Obrazek
ODPOWIEDZ