Wykluczenie komunikacyjne

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Wykluczenie komunikacyjne

Post autor: Kpc21 »

Pozwoliłem sobie wyrzeźbić taką mapkę – linii komunikacyjnych w okolicy Głowna:

Obrazek

To jedyne stałe linie autobusowe w okolicy, o jakich wiem. Pominąłem komunikację miejską Głowna, ona nie wyjeżdża poza obszar miasta. Pominąłem też linie MPK-Łódź i Markabu w Strykowie + komunikację gminną Strykowa na zachód od miasta, ale to jest kontynuacja linii oznaczonej na ciemnogranatowo, też z jedną parą kursów dziennie.

Ile miejscowości bez ŻADNEGO autobusu. Lub (wschodnia część gminy Stryków + Mąkolice) z jedną parą kursów dziennie. No dobra, wieś Rokitnica ma dwie.

Swoją drogą, widzę, że poznikała większość komercyjnych kursów PKS Skierniewice w relacji z Łyszkowic do Skierniewic. Pozostały prawie tylko te wojewódzkie... Z komercyjnych są 3 pary kursów w robocze dni nauki szkolnej, jedna – w dni wolne od nauki szkolnej. Na szczęście jeżdżący na tej trasie prywaciarz takich cięć nie zrobił, ale... ciekawe, jak ludzie się do tego busa mieszczą. Raz się tym wybrałem – przed pandemią, gdy kursów komercyjnych PKS Skierniewice na tej trasie było więcej (prywaciarz miał rozkład podobny, jak dziś) – i bus prywaciarza jechał pełny.

Jak to wygląda w pozostałych, znanych wam, lub jeśli mieszkacie poza Łodzią – waszych – rejonach województwa?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ