Prywatna komunikacja podmiejska

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

A skąd pomysł, że żaden ich autobus nie został odkupiony przez Kasz-Busa? Nawet na Głownie/Łowiczu zdarzało mi się wielokrotnie jechać busami Kasz-Busa przejętymi po Speed-Travelu. Bardzo ciasno ustawione siedzenia, nie polecam.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: TramMomentyStudenta »

Oby kwestia linii do Brzezin jakoś się rozwiązała... Zawsze mógłby wkroczyć jakiś prywaciarz, który by kilka kursów wyprowadził dalej przez drogę nr 704 np. do Łowicza (w śladzie dawnej linii PKS chyba jeszcze łódzkiej) - powiedzmy 8 par kursów w dni robocze i max. 3-4 w soboty oraz w dni charakterystyczne. ;) Faworyt jest jeden - Kasz-Bus. :D
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

Kasz-Bus jest o tyle ciekawą firmą, że siedzibę ma w Kołacinie :) Gdzie nie przebiega żadna ich linia.

A z Brzezin do Łowicza chyba jeszcze jakiś PKS Skierniewice jeździ.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: TramMomentyStudenta »

Kpc21 pisze: A z Brzezin do Łowicza chyba jeszcze jakiś PKS Skierniewice jeździ.
Już nie.

Rok 2010:
Brzeziny-Łowicz (już od dawna PKS Łowicz przejęty chyba przez PKS Skierniewice): 6:10 D 10:50 D 15:25 D
Łowicz-Brzeziny: 13:40 D 15:40 S 17:00 D

Lata 2014-17:
B-Łow. 6:10 D
Łow.-B 15:40 D

Obecnie:
Kursy skrócone w S w relacji Teresin-Łowicz i odwrotnie, godziny odjazdów odpowiadają godzinom odjazdów z roku 2017, autobusy z bazy z Łowicza (do czerwca jeszcze z Brzezin, ale i kursy z Brzezin)

D - dni robocze od poniedziałku do piątku
S - dni nauki szkolnej (wyłączenie wakacji i ferii oraz przerw świątecznych z kursowania)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

To jak one mają pozamykane obiegi, żeby móc wyjeżdżać z Łowicza i potem jeździć na trasach z Brzezin?

A poza tym – obecnie jest kurs z Łowicza do Brzezin o 15:40, patrz: E-Podróżnik. Oni trochę kursów po wakacjach pozawieszali, ale z tego, co wiem, część z nich wznowili – to samo musi dotyczyć tego z Głowna do Łowicza via Bielawy. Zgłaszałem E-Podróżnikowi błąd, oni skontaktowali się z PKS-em i ten stwierdził, że jest OK, poza tym napisali mi, że kilka dni wcześniej PKS Skierniewice aktualizował rozkład, jaki widnieje w E-Podróżniku.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kuba »

Kpc21 pisze:A skąd pomysł, że żaden ich autobus nie został odkupiony przez Kasz-Busa? Nawet na Głownie/Łowiczu zdarzało mi się wielokrotnie jechać busami Kasz-Busa przejętymi po Speed-Travelu. Bardzo ciasno ustawione siedzenia, nie polecam.
Speed Travel nie miał zbyt dużo busów. Kilka trafiło do Piotrkowa, jeden chyba przejął bank. Po prostu nie kojarzyłem takiego przypadku, aby coś przejął Kasz-Bus, ale skoro tak, to ok - nie upieram się. Kojarzysz może numery rejestracyjne tych busów ex Speed Travel, które jeżdżą teraz w Kasz-Busie ???
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

Na ten moment nie, ale jeśli takiego akurat zauważę lub będę nim jechać, to mogę spisać numer.

Kojarzę np. takiego czerwonego z szybami prawie do samego sufitu.

Poza tym generalnie wszystko, co jeździ w Kasz-Busie i ma elektroniczne wyświetlacze kierunkowe (których, co ciekawe, używają tylko jeżdżąc na Koluszki, a jak bus z wyświetlaczem jedzie na Łowicz, ma dyktę, a wyświetlacz jest wygaszony) jest po Speed-Travelu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kuba »

No nie wiem - takich z wyświetlaczami jest sporo w Kasz-Busie - to są najczęściej Sprintery nowszej II generacji (5xx CDI), często jeszcze na leasingu. Nie kojarzę by Speed Travel posiadał wcześniej takie pojazdy.
Oni mieli chyba tylko 5 sztuk Sprinterów typu 4xx CDI. Tak jak pisałem wcześniej - dwa trafiły do przewoźników z Piotrkowa, jeden odkupił jakiś bank, także pozostają ewentualnie tylko dwa pojazdy, które mogły pójść w ręce Kasz-Busa. Jak zobaczysz taki wóz to spisz rejestrację, może po VIN-ie się ustali czy faktycznie jeździł w Speed Travel.

A co do samych wyświetlaczy to może po prostu zaprogramowali tylko kierunki na Koluszki i Tomaszów, a na Łowicz już nie. :wink:
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

A mnie się kojarzy, że wcześniej, przed Kasz-Busem, na Koluszki jeździły właśnie takie z wyświetlaczami... nie wiem, może jestem w błędzie.

W ogóle ciekawe też, jak jest z ich własnością, skoro Kasz-Bus ma tak naprawdę dwie firmy.

Np. tutaj człowiek, który był, chyba, w PKS Łódź "menedżerem" linii do Brzezin sam sprzedaje busa, który kiedyś, chyba, jeździł właśnie na tej linii do Brzezin (a potem też, z tego co sprawdziłem, jeździł... w PKS Opoczno): https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

W zasadzie nie wiem, jaki był tak naprawdę jego stosunek do tej linii, bo tutaj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater nazywa to "swoim" transportem. Czyli tak, jakby to była jego prywatna linia, i może i nawet jego prywatny tabor. A jednak była to linia PKS-u, PKS miał na nią pozwolenia, PKS był wystawcą biletów... Jak to funkcjonowało?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kuba »

Co do Kasz-Busa - sa faktycznie dwie firmy. Jedna ma zezwolenia na linie: Łódź-Karpin, Karpin-Tomaszów i Łódź-Głowno, a druga na linie: Łódź-Koluszki (p. Andrespol), Łódź-Koluszki (p. Brzeziny) i Łódź-Borowa. Busy też zwykle przypisane są do konkretnej linii lub "grupy" linii.

Natomiast co do tego busa z Brzezin to z tego co wiem wiele kierowców z PKS-u jest na tzw. samozatrudnieniu. Według CEIDG ten kierowca również ma założoną własną działalność i licencję na przewóz osób, a ten bus jest również jego własnością. Natomiast pozwolenie na linię miał PKS. Pewnie mieli podpisaną jakąś umowę między sobą, w której firma tego kierowcy była "podwykonawcą" PKS-u.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

Jeszcze Głowno-Łowicz nie wymieniłeś :) Tutaj historia jest podobna, jak z Tomaszowem, to są dwie linie w praktyce funkcjonujące jako jedna. Ale już kiedyś to opisywałem. A tabor między tymi dwiema liniami jednak dosyć często się miesza.

Wydawało mi się tylko, że linię do Tomaszowa (Karpina) ma ta firma, co linię do Koluszek, a jednak nie.

Być może taka dziwna sytuacja ma związek z przejęciem linii po Speed Travelu.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Woronin »

Taki kierowca dostaje od PKSu linie (oczywiście za jej dzierżawę płaci PKSowi jakiś tam pieniądz) oraz wóz (z własnej kieszeni płaci za paliwo oraz naprawy) w dzierżawę i wszystkie pieniądze z biletów są jego - tak to działa.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

Swoją drogą, jak jest teraz z busami do Pabianic? Panowie Giercarz wznowili kursowanie po wakacjach na obu trasach?

Bo na stronie www.komunikacjapabianice.pl ich rozkłady wiszą. Na stronie WWW przewoźnika (http://www.busylodz.pl/rozklad.php) też.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

Sand-Bus dwa szczytowe kursy rano z Kutna do Łodzi (i dwa poranne, choć w tym kierunku pozaszczytowe, z Łodzi do Kutna) realizuje autobusem.

Ciekawie wygląda operacja wjazdu tego autobusu na przystanek pod hotelem Światowit. Autobus z ul. Kościuszki wjeżdża tam cofając.

Cofanie autobusem (mówię o solówkach, a nie przegubach) – rzecz w MPK nie do przeskoczenia, a tu prywaciarz bez problemu cofa autobusem pełnym ludzi, i to w trudnych warunkach (ruch na Kościuszki, konieczność odpowiedniego manewrowania "plecami" autobusu).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

Kuba pisze:
Kpc21 pisze:A skąd pomysł, że żaden ich autobus nie został odkupiony przez Kasz-Busa? Nawet na Głownie/Łowiczu zdarzało mi się wielokrotnie jechać busami Kasz-Busa przejętymi po Speed-Travelu. Bardzo ciasno ustawione siedzenia, nie polecam.
Speed Travel nie miał zbyt dużo busów. Kilka trafiło do Piotrkowa, jeden chyba przejął bank. Po prostu nie kojarzyłem takiego przypadku, aby coś przejął Kasz-Bus, ale skoro tak, to ok - nie upieram się. Kojarzysz może numery rejestracyjne tych busów ex Speed Travel, które jeżdżą teraz w Kasz-Busie ???
Już mam jeden.

EBR 36FW.

Skąd moja teoria o przejęciu po Speed Travelu.

W momencie tego przejęcia we flocie Kasz-Busa pojawiło się kilka busów, wszystko to Sprintery nowej generacji, chyba produkcji Mercusa – które charakteryzowały się między innymi taką okrągłą naklejką o wyróżnieniu w jakimś konkursie w stylu "wybór konsumenta" naklejoną na tej ściance za kierowcą (nie wiem, jakim cudem czy to Speed, czy Kasz mógł wygrać taki konkurs z taką jakością przewozów... ale skoro ta naklejka jest tylko w tych kilku busach, to sugeruje, że musiały one zostać przejęte od jakiejś jednej firmy, która taki konkurs wygrała) oraz bardzo ciasno rozstawionymi na długość siedzeniami.

Inny z tych busów jest czerwony i ma okna od zewnątrz wyglądające, jakby sięgały niemal dachu.

Mogę jednak być w błędzie, bo Phototrans mówi, że one od 2012 roku jeżdżą w Kasz-Busie.

Tymczasem Kasz-Bus przejął linię Speed Travela w 2015 roku.

Ale przed 2015 rokiem na liniach Kasz-Busa (przynajmniej na Głownie/Łowiczu, do Tomaszowa nigdy nie jechałem) tych busów nie widywałem. Było, owszem, kilka Sprinterów II generacji, które nawet całkiem możliwe, że w 2012 roku wprowadzono (chyba chodziłem wtedy jeszcze do liceum, które skończyłem w 2013 – choć też coś mi się kojarzy, że oni te nowe Sprintery wprowadzili, jak już skończyłem liceum – nie pamiętam już), ale one nie miały ani tych okrągłych naklejek na przegrodach, ani aż tak ciasno ustawionych siedzeń (poza tym miały one inny wzór tapicerki i nawet dziś są mniej "wysiedziane"), a i jest wśród nich bus w kolorze czerwonym, ale z szybami nie sięgającymi sufitu.

Jeśli te busy jednak nie są po Speed Travelu (bo wpisy w TWB wskazują na to, że byłem w błędzie), to najwyraźniej do momentu przejęcia trasy do Koluszek były one przypisane do Tomaszowa, a właśnie wtedy zaczęły wyjeżdżać na Łowicz.

Ale na trasie do Łowicza, przed przejęciem Koluszek, od czasu do czasu pojawiały się Sprintery starej generacji przypisane do trasy do Tomaszowa (co można było poznać po wywieszonych wewnątrz rozkładach jazdy), więc dziwne, że tych nowych się wtedy na niej nie spotykało.

Swoją drogą, jak już dyskutujemy o TWB i Kasz-Busie, to ktoś mógłby poprawić pojazdy przypisane do tego zdjęcia: http://phototrans.eu/14,657141,0,Merced ... 5601A.html

Sprinter II, przypisany do tego zdjęcia i przypisany do Kasz-Busa, tak naprawdę należy do Nep-Polu/San-Marco. Linia przypisana do tego zdjęcia to Łódź-Łowicz, a tak naprawdę Sprinter jest na linii do Nowego Miasta. W tle widać Ducato Łoś-Busa (po przewoźniku jeżdżącego dla francuskiego regionu Briere – napis na burcie: Transports de la Briere), które tak naprawdę jest Peugeotem. Jednak Łoś nigdy nie jeździł do Łowicza, a jedynie do Głowna.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: kuba_łódź »

Jedyny problem jest taki, że Speed Travel nigdy nie miał żadnego Sprintera drugiej generacji. Jedynie kilka tych pierwszej i 2-3 Volkswageny LT.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

Czyli byłem w błędzie. A cały czas żyłem w przekonaniu, że te ciasne nowe Sprintery, to po Speed Travelu...
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

basutsuaa pisze:
[quote/]
Rondo Powstańców 1863 r. - gdzieś do jakichś wiosek chyba w gminie Zgierz, a na pewno w powiecie Zgierskim
Powiesz mi coś wiecej o tej linii?[/quote]
Znalazłem. Była to linia do Swędowa.

http://web.archive.org/web/200904191503 ... oferta.htm

Obecnie przewoźnik ten jeździ między Zgierzem a Szczawinem. Trasa wyparta przez ŁKA. Zlikwidowana w 2012:
http://web.archive.org/web/201204240102 ... oferta.htm
vs.
http://web.archive.org/web/201207121045 ... oferta.htm
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: Kpc21 »

Wygląda na to, że po likwidacji linii do Brzezin przez PKS, przewozy na niej uruchomić planuje Kasz-Bus.

Taka informacja pojawiła się na podstronie z rozkładem zlikwidowanej linii tego przewoźnika do... Borowej:

Obrazek
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Prywatna komunikacja podmiejska

Post autor: TramMomentyStudenta »

Ej, a nie lepiej, żeby po prostu było o te 6-8 kursów więcej do Manu i wtedy mogłyby:
* albo być skrócone do Brzezin
* albo wydłużone do Jeżowa/Rawy (dadzą tam realną szansę na popyt i gwarantowaną konkurencję)
Wspólna trasa da na pewno mniejsze zamieszanie i równie małe koszty. W przeciwnym razie linia zamknie się może po roku-półtora. :D
Linia pewnie powstanie w marcu, bo mniej więcej o tej porze Kasz-Bus zmienia rozkład.
A nawet jeśli busy będą do Galerii, to niech chociaż dostosują rozkład. Wspólne przystanki będą pewnie od Ronda Solidarności lub od Palki/Wojska Polskiego.
ODPOWIEDZ