Prywatna komunikacja podmiejska

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
aga34
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: pn 12:41, 02 lut 2009

pilnie

Post autor: aga34 »

Pilnie szukam wszelkich informacji nt połączenia Pabianice- Łódź przez Konstantynów ale wlot do Łodzi od strony Teofilowa lub Aleksandrów Łódzki?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Myślę, że najszybciej będzie PKSem z Pabianic do Centralu i przesiadka w linię 501 w stronę Aleksandrowa.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

i przesiadka w linię 501 w stronę Aleksandrowa.

Na pewno dużo to mówi.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Trochę dziwna relacja ale:

Pabianice-Konstantynów: linia 3 TP
Konstantynów-Niesięcin: busik TP
Niesięcin-Teofilów przez Aleksandrów: linia 97
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Jednym słowem - 100% TP. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
emek
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: wt 14:01, 28 kwie 2009

Post autor: emek »

Wie ktoś może, czy istnieje jakiekolwiek połączenie okolic Zimnej Wody, Sokołowskiej w Łodzi, ew Kolonii Brużycy w Aleksandrowie z Łodzią? PKS, busy? Może od strony trasy na Zgierz?
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

xx

Post autor: BB93 »

Drogą Zgierz-Aleksandrów kursuje bus, w dni robocze co 30 minut, w dni wolne co 60, ZTCP do 18. Nie wiem, gdzie ma przystanek, ale jak podniesiesz rękę to powinien się zatrzymać.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Przedwczoraj widziałem nowego ( Obrazek ) białoniebieskiego MB O405 o numerach EZG 5KS5 z Aury. Wcześniej nigdy nie spotkałem się z tym wozem. Na TWB brak jakiejkolwiek zmianki stąd pisze tą informacje Obrazek .
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz.
emek
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: wt 14:01, 28 kwie 2009

Re: xx

Post autor: emek »

BB93 pisze:Drogą Zgierz-Aleksandrów kursuje bus, w dni robocze co 30 minut, w dni wolne co 60, ZTCP do 18. Nie wiem, gdzie ma przystanek, ale jak podniesiesz rękę to powinien się zatrzymać.

Dzięki

A wiesz może jakiej firmy ten bus kursuje? Gdzie mogę sprawdzić rozkład, skąd wyjeżdża?
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Co godzinę wyjeżdża z Rąbienia i tak samo ze stacji paliw Bliska w Aleksandrowie. Daje to 30 minutowy takt. Kiedyś linie obsługiwał CAR-TRANS teraz nie wiem czy firma nazywa sie tak samo czy już nie.

Rozkład masz tutaj na dole.
http://www.aleksandrow-lodzki.pl/komunikacja.php
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mariusz J., łącznie zmieniany 1 raz.
emek
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: wt 14:01, 28 kwie 2009

Post autor: emek »

Mariusz J. pisze:Co godzinę wyjeżdża z Rąbienia i tak samo ze stacji paliw Bliska w Aleksandrowie. Daje to 30 minutowy takt. Kiedyś linie obsługiwał CAR-TRANS teraz nie wiem czy firma nazywa sie tak samo czy już nie.

Rozkład masz tutaj na dole.


Dzięki wielkie :)



A wie ktoś może jaką ma trasę dokładniej? I gdzie są przystanki (jeśli są.. 8-) ) ? Chodzi mi głównie o północne okolice ul. Zimna Woda, od strony trasy na Zgierz.
Zastanawiam się nad kupnem działki w tej okolicy i kombinuję jakie są możliwości dojazdu w razie gdyby samochód padł :roll: Bo do Aleksandrowskiej jest stamtąd ponad 2km :(
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Przystanki są wzdłuż całej trasy na Zgierz.

Trasa: Rąbień: Pańska, Aleksandrowska, Aleksandrów: Konstantynowska, Pabianicka, Warszawska, Zgierska, Zgierz: Aleksandrowska, Gałczyńskiego, (jakoś dalej przez Zgierz), 1 Maja (Stadion MOSiR)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Ventlan, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Wiesz no 2km to raptem 20 minut drogi z buta;). Jak coś zawsze możesz korzystać z kombinacji Bus+78 lub 78+6 Obrazek
emek
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: wt 14:01, 28 kwie 2009

Post autor: emek »

Mariusz J. pisze:Wiesz no 2km to raptem 20 minut drogi z buta;). Jak coś zawsze możesz korzystać z kombinacji Bus+78 lub 78+6 :)

Też staram się tak do tego podejść ;)
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Też przypuszczam, że szybciej i sprawniej będzie się przespacerować niż jechać busem naokoło przez centrum Aleksa.
emek
Niemowa
Posty: 5
Rejestracja: wt 14:01, 28 kwie 2009

Post autor: emek »

Tak, ale dobrze jest sprawdzić wszystkie możliwe połączenia, w razie gdyby ktoś nie chciał lub nie mógł iść (myślę nie tylko o sobie), to jednak spory kawałek. No i nie zawsze taki spacer jest fajny - weźmy np zimą - duży śnieg, zimno, ciemno się robi o 16.00... Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

ZPL 45CP na linii Łódź-Borowa. Dlaczego o tym piszę?

Zapewne jak wielu z Was wie, w 2007 r. Edmar zrezygnował z obsługi darmobusów Carrefoura i tych wozów na "ZPL" się pozbył. Krótko potem cała firma pani Łęckiej upadła i te wozy które sie zostały (głównie do obsługi linii do Borowej) przeszły w posiadanie Mila-Tour pana Łęckiego. Wydawało mi się, że tamten etap zakończony. Myślałem, że bank wziął wozy, może sprzedał komu innemu... Było, minęło...

Aż tu nagle kilka tygodni temu na polskiej stronie Algi (http://www.alga.pl/autobusy.html) całkiem przypadkiem znalazłem ogłoszenie o sprzedaży 5-ciu białych MB O405N właśnie na "ZPL" (wśród nich ZPL 45CP i inne ex Edmarowe). Jak można dowiedzieć się z ogłoszeń wszystkie wozy są po kapitalnym remoncie! Tym bardziej nie spodziewałem się, że zobaczę którykolwiek z powrotem w Łodzi, aż tu dzisiaj ku mojemu zaskoczeniu pod Centralem spotkałem ZPL 45CP.... Nowy biały lakier... Aż się błyszczy Obrazek Ciekawe czy mają jeszcze inne? Obrazek

Niebawem dodam fotkę, którą udało mi się zrobić Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Prestiżowa
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: ndz 17:05, 11 paź 2009
Lokalizacja: Łdz

Post autor: Prestiżowa »

Witam!
Czy orientuje się ktoś jak dokładnie kursuje AURA przez Aleksandrów?
Potrzebuję dojechać z Łodzi do Brużyczki.
Słyszałam, że zatrzymuje się na przystanku Aleksandrowska/Traktorowa, czy dobrze słyszałam? Obrazek
Jak kursuje? Jakis rozkład?
Z góry bardzo dziękuję! Obrazek
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Jeśli chodzi o rozkład jazdy to tu możesz znaleźć odjazdy z Łodzi, z Bazarowej.
Natomiast jeśli chodzi o zatrzymywanie się w Aleksandrowie to tutaj coś znalazłem. No niestety ja mogę tylko tyle pomóc Obrazek Mam nadzieję, że inni forumowicze też się włączą.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

http://autobusowyrozkladjazdy.pl/16475 - tu masz rozkład z przystanku Łódź Aleksandrowska/Traktorowa

Kursy przewoźników Aura i Stojeccy w kierunku: Ozorków, Wyszyńskiego 6/Rzeczna zatrzymują się na przystanku: Brużyczka Mała, skrz.

[informacje o PKS Łęczyca nieaktualne, dzięki Majan za poprawkę]

Pozdrawiam,
kf

PS. Niestety nie mogę ręczyć za aktualność danych, zalecam wyjść na przystanek na kilka minut przed planowanym kursem.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez rkplodz, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ