[Stryków] Linia 60

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

[Stryków] Linia 60

Post autor: SEC »

Dziś w ŁWD zapowiedzieli, że linia 60 zostanie wydłużona do Strykowa. Dokładnego terminu niestety nie usłyszałem. Co Wy o tym sądzicie? Warto wydłużać? Według mnie wydłużenie jakieś linii do Brzezin byłoby bardziej opłacalne, ale kto wie.

Według mnie mogłoby to tak wyglądać (przykładowo):
60 PLAC DĄBROWSKIEGO - STRYKÓW p. Michałówek, Dobieszków, Dobrą co (na przykład) 60 minut.
60 A PLAC DĄBROWSKIEGO - IMIELNIK NOWY (co 20 minut, tak jak dotychczasowo).

Na odcinku drogi nr 14 od Imielnika Nowego do Dobrej nie ma prawie w ogóle domów mieszkalnych, więcej jest na odcinku przez Michałowek i Dobieszków, a z Dobrej jest kilka wjazdów na krajową "czternastkę" więc myślę, że linia mogłaby jeździć wg mojego pomysłu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

No pewnie do Dobrej pojedzie jak obecnie. Dobry pomysł z wydłużeniem, długo już się o tym mówiło, wreszcie są konkretne ustanowienia.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Wydłuża 1 lub 4 września, jeszcze nie wiadomo dokładnie.

Linie przedłuża sie z powodu przeniesienia fabryki kabli (nie pamietam nazwy) z Feniksa pod Stryków (dokładniej do Sosnowca). Będzie to kolejna linia typowo pracownicza, wątpie aby liczba mieszkańców Strykowa na tej linii była przytłaczająca. Nie wiem jak Stryków dogadał się z UMŁ w sprawie kursow miedzy godzinami zmian w zakładzie. Ale gdyby były to tylko kursy w godzinach zmian to i tak trudno by było to zgrać z kursami do Dobrej, poza tym gdyby było ich wiecej niz obecnie nie wiadomo czy Dobra i okolice zgodziły by się finansować te kursy. Dlatego mysłe, ze bedzie 60 rozbita na 3 warianty:
60 do Strykowa prosto DK14,
60A - Dobra
i 60B - Imielnik Nowy.
Adrian-niezalogowany

Post autor: Adrian-niezalogowany »

Albo się dostosują z odjazdami do i z Dobrej, ew. zwiększą o 1 kurs w szczycie i będzie:

60 STRYKÓW p. Dobrą
60 A Imelnik Nowy

Oby nie tylko wariant "B", to co zrobili z 69 to paranoja.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Obecnie odjazdy z Dobrej są o 6,12,13,15,18,22. Odjazdy z fabryki byly by o 6/7, 14 i 21/22. Nie wiem czy tak łatwo uda sie to zsynchonizowac.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Wydaje mi się, że w tym przypadku nie ma innego wyjścia - musi być wariant B, chyba ze wszystkie kursy z Dobrej wydłużą do Strykowa. Wtedy nie ma problemu: 60 jedzie do Stykowa, a 60A do Imielnika Nowego (ewentualnie może być: 60: Stryków, 60A Dobra, a pętlę w Imielniku Nowym likwidujemy), ale w to wątpię. Na szczęście, w porównaniu do 69, tych kursów jest mniej i rozkład pewnie byłby czytelniejszy (tak myślę).
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Dobra nie bedzie chciala tyle kursów, wieć petla w Imielniku na pewno zostanie.
Adrian-niezalogowany

Post autor: Adrian-niezalogowany »

@Morton. Przecież mówiłem, że można by jeden/dwa kursy dać więcej do Strykowa przez Dobrą jakby się nie dało zsynchronizować obecnych. Nie najlepszym pomysłem będzie A, B; szkoda że nie W i Z Obrazek
Adrian-niezalogowany

Post autor: Adrian-niezalogowany »

Godziny powrotu ze Strykowa będą na 90% po 7, po 15 i po 19, nie wczesniej/pozniej bo tak funkcjonuje najbardziej znany system zmianowy.

Jeszcze się okażę, że chcą wszystkie dać do Strykowa i wtedy:
60 -> STRYKÓW
60 -> DOBRA p. Michałówek, Dobieszków

A w przyszłości "zniszczenie" PKSów i busów Łódź-Głowno... Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

nie wiem co wy się tak panicznie boicie tych wariantów. Ja nie mam nic przeciwko żeby jeszcze było 60C do Głowna i 60D dokądkolwiek. Kwestia oznaczenia naprawdę nie jest najważniejsza.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

W dzisiejszym Dzienniku Łódzkim pisali o sprawie 60 do Stykowa. Będzie kursowała od września (1 lub 4) do grudnia (jak na razie). Z końcem roku gmina Stryków ma zobaczyć jaka była rentowność tej linii przez ten czas i zdecydować czy ciągnąć to dalej.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Wg mnie ta linia na pewno będzie rentowna. 1 fabryka, 2 moze zabierze pasażerów prywaciarzom i PKSowi.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Mam tylko wątpliwość, czy volvo 7000 to najlepszy autobus na trasę podmiejską i czy jadący do Strykowa będą chcieli stawać co minutę. Może '60' w wariancie przyspieszonym?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

40 minut jedzie aż do Dobrej Obrazek, więc albo jazda ok. godzinę, albo linia przyspieszona.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

EI pisze: Dopiero od 18 września "60" będzie można dojechać do Strykowa. Wcześniej uruchomienie linii planowano na 4 września, ale ponieważ fabryka kabli pod Strykowem zostanie otwarta dopiero od 1 pażdziernika, przedłużenie linii przesunięto o dwa tygodnie. W pierwszych dniach na trasie kursować będzie tylko jeden autobus, dopiero po ustaleniu rzeczywistego zapotrzebowania MPK ustali rozkład jazdy z większą liczbą pojazdów.
Przedłużenie trasy sfinansują władze obu gmin: Łodzi i Strykowa. W rejonie skrzyżowań autostrad: oddanej do użytku A2 oraz planowanej A1 zatrudnienie znalazło już około dwóch tysiecy łodzian. Obecnie autobus linii "60" kursuje z placu Dąbrowskiego w Łodzi do Dobrej.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

MPK-Łódź pisze:Od dnia 18 września 2006r. w niektórych kursach w dni robocze, zostanie wydłużony do Strykowa przebieg linii 60, ulegną zmianie rozkłady jazdy linii: 60, 60A, 60B

KOMUNIKAT 575

linia 60
Od Imielnika Nowego prosto drogą krajową nr 14 do Strykowa, a dalej ulicami: Warszawską, Kopernika i Kolejową do dworca PKP.

Na nowym odcinku trasy autobusy będą zatrzymywać się w obu kierunkach na przystankach:

-Moskule
-Dobra Nowiny
-Dobra
-Sosnowiec
-Stryków Warszawska – Legionów
-Stryków Kopernika – Słowackiego
-Stryków – Dworzec PKP (pętla)

Autobusy w kursach realizowanych na trasie: plac Dąbrowskiego – Imielnik Nowy będą oznaczone jako „60A”, (jak dotychczas), natomiast na trasie: plac Dąbrowskiego – Dobieszków – Dobra jako „60B”.

Dodatkowe informacje są dostępne pod całodobowym numerem telefonu: 0-801 301 309.
I znowu pojawia się to czego tygryski nie lubią najbardziej: 99,9% rozkładu to odjazdy z oznaczeniem "A", tych do Strykowa w ogóle nie widać. Druga sprawa: na dzień dzisiejszy są błędy w rozkładzie:
- Dobra Nowiny (3255)

* 60 --> Stryków Dworzec PKP
* 60B --> Stryków Dworzec PKP
* 97 --> Dworzec Łódź - Kaliska
Wychodzi, że do Strykowa dojedziemy oprócz 60 to 60B (a miało być jedynie do Dobrej), no i czasem do 97 mozna się przeteleportować, tylko jak? :D
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Jak by było 60A do Strykowa, to byłoby marudzenie,
"że dłuższy wariant ma A". A tak jest przynajmniej wg przyjętych zasad.

Szczerze mówiąc spodziewałem się większej liczby kursów niż 2...
Rozumiem, że to linia dowożąca pracowników, ale na wieś do Skoszew jest więcej kursów.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

97 to im jakoś się ciągle gdzieś teleportuje, kiedyś pojawiało się gdzieś na Radogoszczu.
Na temat: szkoda że tak mało kursów, może to tylko na rozgrzewkę...
Kamyk
Bywalec
Posty: 213
Rejestracja: ndz 21:57, 03 wrz 2006
Lokalizacja: Łódź - Radogoszcz Zachód

Post autor: Kamyk »

Na początku września EI napisał, że będą tylko dwa kury na start, a później w miare potrzeb będą dokładane kolejne.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Miałem być pierwszy z tą informacją, ale forum było po południu niedostępne.

Kolejny wariant B Obrazek.
Mogliby dać więcej tych kursów do Strykowa przez Dobrą, Dobieszków itd. a oznaczenia pozostawić bez zmian.

P.S. Gmina Rzgów już płaci za zatrzymywanie się 70 na Starowej Górze i innych przystankach linii 93.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ