[Stryków] Linia 60

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

To może 70 przez Rzgów?
Bodaj w zeszły czwartek słyszałem jak w TV TOYA P.Prezes Wąsowicz mówił że mają sporo zamówień z sąsiednich gmin na wykonywanie przewozów, więc trzeba będzie zwiększyć ilość taboru. Ma się to odbyć poprzez zakupy w przyszłym roku i wydłużenie 'życia' Ikarusom, tak że będzie ich więcej niż 40 (cytat nie jest dosłowny, ale o to z wypowiedzi wynikało).
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Kazik pisze:wydłużenie 'życia' Ikarusom, tak że będzie ich więcej niż 40

Przeciez i tak mialo ich zostac ponad 40 Obrazek 280.37 i 70 (automaty) sa w liczbie 41 plus do tego roczniki produkowane po 1990 i kilka "przemyconych" sprzed 1990 czyli ok. 35 daje prawie 80. Wiec co to za gadka, ze ma byc ponad 40 Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

no to świetna wiadomość z gminami ościennymi!
Darek

Post autor: Darek »

A na stronie MPK jest cały czas błąd w rozkładzie. 60B wg strony jeździ do Strykowa.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Z 60/A/B jest taki sam bałagan jak z 69/A/B.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jakby nie mogli tak jak na przystanku walnąć wszystkich trzech wariantów na jedną tabliczkę. Ilość czcionek trochę bije w oczy, ale nie trzeba szukać innych tabelek, na których na dodatek kursy się powtarzają.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

www.wroclaw.pl/rozklady/ pisze:r - Kurs z ominieciem przystanków: Poleska, Kiełczowska, Żmudzka, Kowieńska.; N - Kurs obsługiwany przez autobus NISKOPODŁOGOWY.
P - Kurs obsługiwany przez autobus przegubowy.
z - Do zaj. nr IX ul. Obornicka przez Kochanowskiego, Kromera, pl. Daniłowskiego.; P - Kurs obsługiwany przez autobus przegubowy.
C - Kurs do Cmentarza na ul. Kiełczowską.; P - Kurs obsługiwany przez autobus przegubowy.
C - Kurs do Cmentarza na ul. Kiełczowską.; N - Kurs obsługiwany przez autobus NISKOPODŁOGOWY.
N - Kurs obsługiwany przez autobus NISKOPODŁOGOWY.
K - Kurs do Kiełczowa.; P - Kurs obsługiwany przez autobus przegubowy.
r - Kurs z ominieciem przystanków: Poleska, Kiełczowska, Żmudzka, Kowieńska.; P - Kurs obsługiwany przez autobus przegubowy.
z - Do zaj. nr IX ul. Obornicka przez Kochanowskiego, Kromera, pl. Daniłowskiego.

A Wy uważacie, że 60/60A/60B to już jest kompletny bałagan ;)
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Co z tego, ze inni maja gorzej? Poza tym ten, kto uwaza, ze 60/60a/60b (69/69a/69b tez) jest utrudnieniem to sie myli. Jest to chyba najprostszy i najłatwiejszy system oznaczania wariantow jednej linii.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Mnie 'A' czy 'B' na wyświetlaczu nie przeszkadza, ale to co jest na stronie internetowej, jako rozkład jazdy, jest dla mnie niezbyt zrozumiałe Obrazek . To co jest we Wrocku przypomina mi nieco rozkład PKS, a ten jest zazwyczaj czytelny.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Racja, rozkład na stronie mogli by ulepszyc.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Rozkład 69, 69 A i 69 B na przystankach również wymaga ulepszenia/poprawy. Uważam, że gdyby dobrze pokombinować to można by się ograniczyć do 60 A i 69 A.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Z kolei gdyby zaszaleć, to powstałoby jeszcze 69C/D/E, bo obecna numeracja nie uwzględnia 'wariantowości' wjazdów w Wedmanowej.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Juz o tym pisalem. Nie mam nic przeciwko.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A ja mam. Co do dwóch, max. trzech wariantów to OK, ale nie 4, 5, 8 itd. Obrazek.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Najłatwiejszym rozwiazaniem byla by rezygnacja z niedzielnych kursow 77 przez Wedmanowej i i skroconych kursow 69.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Adrian pisze:A ja mam. Co do dwóch, max. trzech wariantów to OK, ale nie 4, 5, 8 itd. Obrazek.

Ale w czym problem? Masz rozkład, na nim masz literki, one wyjaśniają co i jak. Co złego w tym, że literka będzie również na tablicy/wyświetlaczu?
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Jak tych literek są max.2 to może to jeszcze problem nie jest,ale w momencie,gdy dojdziemy powiedzmy do H to rozkład stanie się po prostu nieczytelny.No chyba,że się pobawimy i każdą literkę innym kolorem Obrazek .
A wracając do linii 60 : kiedy ma być więcej kursów do Strykowa,bo mieli
jakoś w październiku zwiększyć ich ilość ??
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

W jakim sensie jest bardziej nieczytelny rozkład na którym masz powiedzmy 20 literek A od rozkładu gdzie masz 10 literek A i 10 literek B?
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

No fakt,masz rację popełniłem pomyłkę.Problem w tym,że jeśli warianty bez literki są epizodyczne to ciężko je znaleść w rozkładzie.Zresztą dyskusja na ten temat już chyba kiedyś była Obrazek .
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

To może zrezygnować z wariantów bez literek? (Oczywiście tylko na liniach, które mają więcej niż jeden wariant).
ODPOWIEDZ