[Pabianice] Remont torowiska

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

[Pabianice] Remont torowiska

Post autor: SZAUTER »

dniach 21 września – 1 października 2006r., z powodu robót torowych w Pabianicach, zostanie skrócony, tramwaje będą kursować na trasie: Zgierz / Helenówek – Duży Skręt, przebieg linii 11

- jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza: Z10
- będzie zawieszona linia P.

linia Z10
Dworzec PKP – Łaska, Zamkowa, Warszawska, Sikorskiego, Partyzancka, Widzewska, Warszawska (Duży Skręt) – Warszawska, Zamkowa, Łaska – Dworzec PKP

KOMUNIKAT 577

Jestem ciekaw czy to tylko bieżąca naprawa przy okazji zrywania nawierzchnii na Zamkowej na odcinku Sikorskiego - Św. Jana/Kilińskiego czy też generalny remont wiążący się z wymiana torowiska tylko na to drugie termin dość krótki.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a mnie ciekawi skąd takie kretyńskie oznaczenie linii Obrazek
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Remontowany będzie krótki odcinek w kształcie "s" - przejazd z ul. Zamkowej w ul. Łaską, ze środka jezdni na jej lewą (pratrząc w kierunku pętli przy Wiejskiej) stronę.
Termin krótki, w przetargu jest termin "do końca września".

Obecne zrywanie nawierzchni na Zamkowej odbywa się tak: maszyna zrywająca blokuje tramwaj.
Kiedy tramwaj nadjeżdża obsługa maszyny niczego sobie z tego nie robi. Dziś jechałem P-tką i stała pod zamkiem 5 minut zanim owi panowie raczyli zauważyć i się usunąć.

Nie wiem skąd takie oznaczenie linii (Z10, lepiej byłoby Z11), ale ostatnio
kiedy tramwaje dojeżdżały do Dużego Skrętu każdy autobus oznakowany był inaczej (w tym Z10).
Jestem ciekaw czy w szczycie będzie większa częstotliwość (w zamian za P).

Link do galerii Studiego
http://www.studikomunikacja.strefa.pl/EPA002/041026epa004.html
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

To i tak miałeś szczęście że stałes 5 min. W Piątek lub sobote zablokowali moją 11 na dokładnie 17 min !!! Ci Panowie raczyli się usunąc dopiero po tym jak motorniczy do nich wysiadł i o mało ich nie pobił Obrazek
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Dziś mieli wyraźnie dobrą zabawę z przetrzymania tramwaju.
A w ogóle ci robotnicy to tragedia...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

A wracając do wątku. Czy oprócz wymiany łuków będą robili coś przy zwrotnicach mijankowych między Dużym Skrętem - Sikorskiego i przy mijance obok remontowanego odcinka? oraz przy dworcu PKP?
Gość

Post autor: Gość »

SZAUTER pisze:A wracając do wątku. Czy oprócz wymiany łuków będą robili coś przy zwrotnicach mijankowych między Dużym Skrętem - Sikorskiego i przy mijance obok remontowanego odcinka? oraz przy dworcu PKP?
nie niestety tylko przy dworcu pks i nic więcej na zamkowej napewno nic niebędą wymieniać
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ten remont, choć niewielki, sugeruje, że jednak kogoś ta linia interesuje.
A co do oznaczeń Zetek - rzeczywiście lepsze byłoby Z11, dlaczego zastępczy na Pomorskiej w Łodzi oznaczono jako Z5, a nie Z15? Swoją drogą wyobraźcie sobie autobus do Konstantynowa Z43.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Beznadzieja

Post autor: SzK »

Zapowiada się totalny bałagan. Rozkład Z10 rano
nie jest skoordynowany z 11-ką!
Z rozkładu nie wynika jednoznacznie jaka będzie trasa Z10.

Zapewne Dworzec - Łaska - Zamkowa- Warszawska - Sikorskiego - Partyzancka - Łódzka - Warszawska - Dąbrowa - Duży Skręt.

Ale w tym przypadku przystanek Warszawska / Nawrockiego odpada, tak więc to z kolei sugeruje trasę

Dworzec - Łaska - Zamkowa- Warszawska - Łódzka - Partyzancka - Widzewska - Dąbrowa - Duży Skręt.
To dlaczego nie ma przystanku Tkaniny i Duży Skręt? - i to sugeruje pierwszą trasę...
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Może ustawią jakiś tymczasowy przystanek przed Nawrockiego... Ja obstawiam za pierwszą trasą, ale bałagan totalny! I częstotliwość - nie ma nic wzamian za P!
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Dzwoniłem do informacji MPK pod 0-801.. Dodzwoniłem się!
Pan z informacji wyraźnie zdenerwowany żę ktoś zakłóca mu spokój
zaczął recytować mi rozkład - to co było napisane na stronie.
Powiedziałem mu że to wiem i zapytałem jak dokładnie autobusy będą jechać.

Dworzec PKP - Łaska - Zamkowa - Warszawska - Sikorskiego - Partyzancka - Widzewska - Warszawska - Duży Skręt.

Zapytałem o przystanek Warszawska / Nawrockiego, który figuruje z rozkładzie. Pan z informacji nie wiedział.
Ale stwierdził: "Zobaczymy jak to będzie po pierwszych minutach".
Odpowiedziałem że wg mnie szykuje się wielki bałagan

- "Pasażerowie na pewno będą zadowoleni".

Ponoć mają wprowadzić poprawki w razie potrzeby. Tylko dlaczego nie mogą od razu. Przecież mogli się zapytać motorniczych z Pabianic, lub kogokolwiek kto zna Pabianice.

Rozwiązanie oczywiście jest: autobusy mogą zatrzymywać się na przystanku jedynki Sikorskiego / Warszawska.

21.09.2006 Komentarz do zdania "Pasażerowie na pewno będą zadowoleni" -
"Tę trasę (albo rozkład) musiał układać jakiś kretyn" - jeden z pasażerów 11-ki na Dużym Skręcie po tym jak stał na przystanku Tkaniny Techncizne i nic nie jechało. Ponoć rano nie było jeszcze zielonych karteczek.

O godzinie 7:13 na Dużym Skręcie pan w żółtej kamizelce powiedział motorniczemu, że zaraz będzie autobus. Motorniczy stwierdził, że musi już jechać bo na 13 ma odjazd.

Po południu po przyjeździe tramwaju podjechał autobus, wszyscy się przesiedli. Mam wrażenie że Z10 będzie od jutra funkcjonować bez rozkładu - tj jeździć wg tramwajów.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

SzK pisze:Mam wrażenie że Z10 będzie od jutra funkcjonować bez rozkładu - tj jeździć wg tramwajów.

Rozkład Z10 powinien być od początku dostosowany do tramwajów...
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

A teraz na stronach MPK jest jakiś dziwny rozkład... Obrazek
WIEJSKA (!) - Łaska - (...) - Warszawska - Duży Skręt - Dąbrowa - Duży SKRĘT.
Sam dziś, jadąc jedynką minąłem się na Sikorskiego (!) z Ikarusem Z10. Obrazek Już nic z tego nie rozumiem... Obrazek
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Poszli po rozum do głowy, i autobusy przestaną (wg rozkładu) omijać przystanki Warszawska / Nawrockiego i Tkaniny Techniczne.
Dziś były one omijane gdyż autobusy jeździły Sikorskiego - Partyzancka - Widzewska - Dąbrowa - Duzy Skręt
jak napisałem w poprzednim poście.

- Ciekaw jestem jak autobusy zawrócą w okolicach pętli Wiejska, Dworzec PKP był dobrym rozwiązaniem. To 2 minuty spacerkiem od Wiejskiej.

- Nadal nie ma zgrania autobusów na Dużym Skręcie
Przykład: przyjazd autobusu / odjazd tramwaju do Łodzi
5:50 / 6:04
6:19 / 6:35
6:41 / 6:58
7:01 / 7:13
7:23 / 7:35
7:43 / 7:57
Brawo MPK !!! Po kilkanaście minut czekania.

Super, drugiego dnia zostanie dostosowana trasa, może trzeciego dnia dostosują rozkład jazdy?
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

I akurat od nowego tygonia będzie luksus Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Odpowiadając na otrzymany e-mail, informuję, że dłuższe oczekiwanie na przesiadkę w podanych godzinach spowodowane jest zapewnieniem przesiadania pasażerów dla obu kierunków jazdy w ciągu całego dnia.

WICEPREZES ZARZĄDU

Marek Cieślak
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jak daleko jest od drzwi tramwaju do drzwi autobusu i ile wynosi ten czas na przesiadkę?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Wydaje mi się, że chcieli wziąć pod uwagę również ewentualne spóźnienia tramwajów i "zetek".
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

A ja mam takie pytanie ciekawe Obrazek Dlaczego "zetki" nie nazwano Z11 tylko Z10?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A dlaczego Z5 to nie Z15?
ODPOWIEDZ