[Aleksandrów Łódzki] Linia Z6

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Kazik pisze:Przy okazji Z6 (znów pytanie, dlaczego akurat 6?)

A co mialo byc Z78? Co za roznica jaka cyfra za Z?
Kazik pisze: Autobus z Aleksa na stałe mógłby tam kończyć, pasażerowie przesiadaliby się na '78' lub '96' bez pętelki po Rojnej, '81', '87' i 84','89' oraz tramwaje.

Wszystko fajnie, tylko w takim przypadku gmina aleksandrow musialaby zaplacic za wozokilometry od Aleksa do Zabienca (tak jak jezdzil PKS) czyli mniej wiecej dwa razy wiecej niz obecnie (Aleks placi tylko za odcinek od Chochola do Aleksa). Wiec bez kombinacji, po za szczytem 78 jezdzi normalnie, w szczycie Z6 i jest calkiem niezle.

Aleksej
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

6 jest o tyle dziwne, że autobus '6' jeździ do Zgierza i to po Rojnej. Nie może być po prostu 'Z' może 'Z4' lub 'Z8'. Rozumiem, że nie 'Z1', 'Z2', 'Z5' ani 'Z7', bo już w tym roku jeździły, chociaż 'Z2' na dwóch różnych trasach.
Co do Żabieńca, to przecież '78' jeździ aż do pl.Wolności. Faktu płacenia za odcinek Chochoła-granica miasta nie wziąłem pod uwagę, mój błąd. Łodzi linia autobusowa po Aleksandrowskiej zbytnio nie urządza. Myślę jednak, że parę osób by skorzystało z możliwości dojazdu z Aleksandrowa np. do stacji PKP Żabieniec bez przesiadki.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Mozna dojechać bez przesiadek z Aleksandrowa do Żabieńca linią 78. Tylko trzeba poczekać jak te remonty się pokończą i sytuacja ustabilizuje, bo te wszystkie opóźnienia to się z tego biorą. Jakoś wcześniej nikt nie narzekał. Dopiero teraz jesienią jak tych remontów było mnóstwo. Szczególnie Teofilów. Co jakiś czas zamykane skrzyżowania z al. Włókniarzy, dodatkowo remont na Rąbieńskiej, więc ludzie starali się jakoś omijać te miejsca przez co w konsekwencji torzyły się korki.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Przebudowa Ogrodowej i Drewnowskiej też mąciła, choć po drodze nieco nadrabiano. A przyszłym roku pewnie będą inne remonty.
Bodaj przy okazji remontu wiaduktu na Aleksandrowskiej słyszłem propozycje, by autobus z Aleksandrowa jeździł przez Rąbień lub Złotno.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Kazik pisze:lub 'Z8'.

Ludziom na Teufelowie mogłoby się mylic, ze za "8" jezdzi.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kazik pisze:Przebudowa Ogrodowej i Drewnowskiej też mąciła, choć po drodze nieco nadrabiano. A przyszłym roku pewnie będą inne remonty.
Bodaj przy okazji remontu wiaduktu na Aleksandrowskiej słyszłem propozycje, by autobus z Aleksandrowa jeździł przez Rąbień lub Złotno.
W ŁWD bardzo dawno temu mówiono o nowej linii MPK: Łódź-Aleksandrów przez Rąbień.

Swoją drogą to mogliby się wziąść wkońcu za Śródmieście. Al. Kościuszki - centralna trasa PN-PD wygląda tragicznie. Infrastruktura wokół bardzo kiepska, szczególnie w pobliżu Zielonej i Północnej. Cała Północna nadaje się do remontu, a nowy inwestor który miał wybudować obiekty handlowe/mieszkalne na skrzyżowaniu Zachodnia/Północna powinien zacząć jak najszybciej o ile się nie wycofał.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jeszcze jedna propozycja zamiast 'Z6': '78B' buahaha
ODPOWIEDZ