[Aleksandrów Łódzki] Linia Z6

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

[Aleksandrów Łódzki] Linia Z6

Post autor: rkplodz »

W dniach 31 października – 17 listopada br. w dni robocze do Aleksandrowa Łódzkiego będzie kursować autobusowa linia Z6

linia Z6
Aleksandrów Łódzki / pl. Kościuszki – Wojska Polskiego, Aleksandrowska, Rydzowa – RYDZOWA/LNIANA
Tyle MPK. Niech mi ktoś powie - CO zastępuje ten autobus?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Punktualne 78 zapewne Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Księga Rekordów Guinessa pisze:Najwieksze opoznienie w puszczeniu zatramwaju w świecie, rekord należy do Łodzi i wynosi 15 lat
buahahaha
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Nie rozumiem. Jakaś dziwna ta linia Z6. Do tego kursuje tylko w weekendy, a część kurów z Aleksandrówa odjezdża dokładnie o tej samej porze co 78.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

ukalo pisze:Punktualne 78 zapewne :D

Tak. Chodzi o to, że 78 przez remont Włóknairzy stoi w korkach, czesc kursow nie jest nawet realizowanych i Aleksandrów robi awantury.

Info od JS, a on chyba od Alekseja.
Kuba pisze:Do tego kursuje tylko w weekendy, a część kurów z Aleksandrówa odjezdża dokładnie o tej samej porze co 78.

Jeśli dzień roboczy dla Ciebie to weekend to gratuluję :>
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez teufel, łącznie zmieniany 2 razy.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Dni robocze oprocz sobot to nie jest niedziela.

A autobus Z6 zostal stworzony w zwiazku ze skargami Aleksandrowian na wiecznie spozniajace sie 78 w godzinach szczytu, najwiecej osob stalo na przystanku przy Szparagowej, ludzie wysiadali z tramwaju i czekali czasami 40 min na 78, ktore bylo tak napakowane ze nie wszyscy sie zmiescili. Gmina zagrozila karami za niezrealizowane kursy wiec jest Z6. Szkoda tylko ze tak pozno.

Aleksej
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A już myślałem, że może PKS Aleksandrów - Rąbień - Łódź, Wersalska kasują Obrazek.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Kuba pisze:Do tego kursuje tylko w weekendy...
Sorki, źle spojrzałem. Tak czy inaczej źle napisałem, bo nie wiem czemu, ale w pierwszej wersji rzuciło mi się w oczy, że kursuje tylko w niedziele :shock:, a to nie weekend, a jedynie jego druga połowa. ;).
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

anonim

Post autor: anonim »

wreszcie coś zrobili z tym opóżnianiem 78 Obrazek
kosin

Post autor: kosin »

To powinni coś dać za trasę 96 bo nieraz czekam po 50 minut na autobus który jest tak zapchany, że nie można do niego wsiąść. Poza tym prawda jest taka, że nie tylko korki powodują tak długie oczekiwanie na autobus ale przede wszystkim tragiczny stan techniczny autobusów( szczególnie z zaj. Limanowskiego) .
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

96 jest na całej długości dublowana innymi liniami, często tramwajowymi, ale jak ktoś jest masochistą...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kosin, napewno pojazdy z Kilińskiego są w gorszym stanie. 405-tki jeszcze niedawno były znośne. Obecnie jest syf, rdza, brud itd.
M181MB są jeszcze gorsze - bardzo często się psują.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Ventlan pisze:96 jest na całej długości dublowana innymi liniami, często tramwajowymi, ale jak ktoś jest masochistą...

Dla mnie to słaby argument. Chyba niewiele osób lubi jechać do celu trasą linii 96 biorąc w zamian kilka przesiadek. (dla przykładu żeby dojechać od Narutowicza na Janów w czasie remontu wiaduktu na Kopcińskiego trzeba było brać 3 przesiadki, a jak ktoś jedzie z Teofilowa? to szybciej będzie jeśli poczeka dłużej na 96 niż próbował przyspieszyć przesiadkami.) W moim odczuciu przydałby się tramwaj który skręca z Przybyszewskiego w Śmigłego-Rydza coś na kształt dawnego 29. Ale miałby on sens chyba wtedy gdyby wybudowali tory na Olechów.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Bros pisze:to szybciej będzie jeśli poczeka dłużej na 96 niż próbował przyspieszyć przesiadkami.
Jeśli ktoś twierdzi, że czeka 50 minut na 96, to nie wiem jaki objazdem musałby jechać, żeby z przesiadką nie było szybciej.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ekhm jak ktoś jedzie z Teufelowa to raczej bez problemu: wsiada w 2/8, jedzie do Centralu (opcjonalnie 8 dlaej) i wsiada w 98. Gdzie problem?Obrazek Ja jak jadę na Teofilów gdzieś w okolice Rojnej np. to też jadę tramwajem tak daleko jak się da i dopiero w bus - nawet jeśli 96 mam pod nosem - w 80% przypadków jestem szybciej.
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Problem jest w przypadku gdy ktoś ma migawkę trasowaną. To ogranicza pole manewru. Jeśli mam na 96 a autobus nie przyjeżdża to kombinuje tylko po trasie byleby tylko jechać a nie stać (czasem zdarza się że przesiadki się nie zgrają i zamiast przyspieszyć, podróż sie opóźnia). Jeśli ktoś ma migawkę na wszystkie linie to "wsio ryba" czym jedzie.
Chyba że ktoś kasuje bilet to wtedy wyłącznie na czasie mu zależy i się wkurza na maksa gdy autobus nie przyjeżdża lub ew. jedzie dłużej niż zakłada rozkład.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

No właśnie. Z migawką trasoaną w takim przypadku największy problem i to głównie na Teofilowie i Bałutach (tj. od Rojnej do Lutomierska/Zachodnia). I jeszcze w przypadku, gdy ktoś chce dotrzeć z Teofilowa na Janów/Olechów.

Niby z Rojnej do Klonowej dowiezie nas 78, ale autobusy na tej linii też lubią się spóźniać przez te remonty na Włókniarzy. Problem pojawia się z tym jak po trasie przejechać z przystanku przy Klonowej do Zachodniej...

Później jest lepiej, bo są tramwaje, więc do Próchnika można dojechać bez problemu, a potem przejść się do Piotrkowskiej i tam wsiąść w 86. Na pl. Dąbrowskiego można się przesiąść w 7, 13 lub 70 i wysiąść przy Milionowej, a tam jest już 55 ( ewentualnie dojechać do Przybyszewskiego i tam w 3 i przy Rondzie Sybiraków dochodzi 98 ) i jest się na Janowie.
Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jak ktoś jedzie na czasowym to i tak wiążący jest czas z tabliczki. A jakbym mieszkał na Teufelowie i chciał kupić migawkę na 96 to chyba wybra łbym kombinowaną - z dojazdem tramwajem do centrum i dopiero dalej 96 czy tam coś co by mi pasowało...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Przy okazji Z6 (znów pytanie, dlaczego akurat 6?) stwierdziłem, że szkoda, że nie ma już krańcówki Żabieniec. Autobus z Aleksa na stałe mógłby tam kończyć, pasażerowie przesiadaliby się na '78' lub '96' bez pętelki po Rojnej, '81', '87' i 84','89' oraz tramwaje. Niestety obecna sytuacja uniemożliwia dłuższy postój. No ale na pl.Wolności też nie stoi długo. W sumie to odrobinę wygodniejsze niż do Szparagowej, ale to tylko moja opinia. Patent z Z6 przyda się podczas przebudowy Zachodniej.
50 minut na przystanku + czas przejazdu:0
Nawet z Rojnej na Olechów szybciej przejedzie się rowerem ... Nie stoi w korkach i tylko od jadącego zależy, czy się spóźni. Tylko że w naszym kraju lepiej mieć pretensje do innych niż do siebie.
ODPOWIEDZ