[Sokolniki] Wieści

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

[Sokolniki] Wieści

Post autor: Ventlan »

Express Ilustrowany Bliżej Ciebie 2 grudnia 2006 pisze:Autobus od wielkiego dzwonu
Nie mają łatwego życia niezmotoryzowani mieszkańcy Sokolnik. Odkąd skończył się sezon letni, miejscowość omijają autobusy kursujące pomiędzy Łodzią i Ozorkowem, a od głównej drogi i przystanku tramwajowego trzeba do Sokolnik maszerować trzy kilometry.

- W ciągu dnia do Sokolnik zajeżdża tylko sześć przywatnych autobusów firmy Gemar - wylicza Andrzej Pustułka. - Pomiędzy 9 a 13 w ogóle nie ma się czym stąd wydostać, jeszcze gorzej jest w niedziele, kiedy kursują tylko cztery autobusy na cały dzień. To zdecydowanie za mało.
Brak komunikacji powoduje, że na drodze między Słowikiem a Sokolnikami przez cały dzień wędrują piesi. Ludzie wolą iść trzy kilometry, niż czekać dwie godziny na autobus. Kto tamtędy jechał wie, że prawie zawsze ktoś po drodze rozpaczliwie macha na przejeżdżające samochody prosząc o podwózkę.
- Latem nie ma problemu z dojazdem, bo co chwila coś jedzie i kursuje dużo busów - mówi kioskarka z Sokolnik. - Ale teraz mamy duży kłopot. Jak komuś ucieknie autobus, jest bez wyjścia. Nawet na taksówkę nie ma co liczyć, bo zamin by tu dojechała minie ze 40 minut. Przez ten czas już się jest prawie przy tramwaju w Słowiku. No i nie każdego stać na taryfę.
Na większą liczbę autobusów nie ma co liczyć. Prywatni przewoźnicy twierdzą, że nie opłaca im się jeździć przez Sokolniki, bo wsiada tam zbyt mało pasażerów. Nakładanie kilku kilometrów w drodze do Ozorkowa nie tylko kosztuje, ale także denerwuje tych, którzy chcą szybko dotrzeć do miasta. Jest ich zdecydowana większość. Jeśli autobus będzie jechał zbyt długo, pasażerowie z Ozorkowa przesiądą się do konkurencji, a tego właściciele prywatnych busów boją się najbardziej.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Tak to jest gdy w kurortach sezonowych kończy się wakacyjne życie.A podobno kiedys chciano wybudowac odnogę od linii 46 tramwajowej do Sokolnik
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

E, jakby tam wejść z jakimś busem albo kapeną to da się znaleźć tylu klientów A jak Gemar puszcza krótkie 9m Neoplany via Słowik a Setry S415 via S-lniki to co się dziwić.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

rkplodz pisze:(...) a Setry S415 via S-lniki (...)
? Oni cuś takiego mają? Przecie to piękny turystyk... ;)
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Oj chyba takiej setry nie maja, przynajmniej nie do obslugi Lodz Ozorkow Obrazek Chyba ze mi sie model pomylil, moze wyjatkiem puscili jak mieli problemy taborowe cos zarezerwowanego na turystyk, tak samo WAMAD puszcza co jakis czas Mercedesa 0303 na linie, ale to tylko podczas awarii
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

No fakt, w Setrach jestem cienki jak polsilver. Sprawdziłem sobie obrazki na twb i chodzi mi o S215. Sam jechałem kilkakrotnie takim cudem do S-lnik.
ODPOWIEDZ