[Rzgów] MPK do Rzgowa

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

kuba_bed pisze:Na pewno zjeżdżają w ciągu dnia do zajezdni, bo na powietrze chyba nie jeżdżą :D Poza tym chyba nie jest wielkim problemem podmienić jakiś autobus np. na dworcu :)

Autobus miejski nie jest w stanie przejeździć całego dnia bez tankowania? :)

Podmienić na dworcu by się dało, zwłaszcza że stacjonuje tam przegubowa rezerwa. Ale ktoś musiałby się wykazać dobrą chęcią organizowania tego, aby kierowcy wiedzieli kiedy i jak się zamieniać wozami.
Przysyłanie innego autobusu z zajezdni na podmianę raczej odpada z powodu dodatkowych kosztów.
kuba_bed pisze:1. Puszczanie przegubów
2. Rano i popołudniu więcej kursów do Rzgowa autobusami przegubowymi

Pierwsza i druga propozycja różnią się tylko dodatkowymi kursami, za które ktoś (czytaj: Rzgów) musiałby zapłacić.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

A jest w stanie jeździć cały dzień bez tankowania? O! To mnie zaskoczyłeś i to nieźle Obrazek

Z tymi kursami dodatkowymi to obstawiam, że jakby ktoś chciał (czytaj: Rzgów) to by zapłacił. Tym bardziej, że władze mają zamiar rozwijać współpracę z MPK - plany puszczenia linii 70 przez centrum Rzgowa, ale o tym kiedy indziej albo w innym temacie.

Nie wiem ile MPK (tudzież ZDiT - nie wiem kto się tym zajmuje) chciałoby za dodatkowe kursy. Miasto biedne nie jest, więc dla swoich mieszkańców i ludzi "przyjezdnych" mogłoby zorganizować coś porządnego i chociażby dołożyć jeszcze jeden kurs wieczorem (o godzinach rannych i popołudniu wspomniałem wcześniej Obrazek)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kuba_bed, łącznie zmieniany 1 raz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Pytania kieruj do ZDiT. Jeśli oglądałeś "Skazanego na Shawshank" to wiesz co robić Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Pojawił się nowy rozkład 50. W robocze będzie więcej kursów rano ze Rzgowa, jeden więcej z samego rana w sobotę i dodatkowy ostatni z dw. kaliskiego w niedziele.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Akurat tego w niedzielę nie bardzo rozumiem, bardziej przydałby się wg mnie w soboty o tej godzinie jakoś dodatkowy w ciągu dnia. Mam nadzieję, że to nie koniec dokładania kursów, może coś w przyszłym roku? Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

kuba_bed pisze:Mam nadzieję, że to nie koniec dokładania kursów, może coś w przyszłym roku? :)

W przyszłym roku najprawdopodobniej wydłużą 50 do Tuszyna. Pisał o tym w poniedziałek lub sobotę Dziennik Łódzki. Jak nie puszczą przegubów, to w Rzgowie będzie puszka sardynek.
BTW to dość zabawne. Na zachodzie przeguby służą właśnie w dużej mierze do wożenia na liniach podmiejskich. W Łodzi - dokładnie na odwrót - do obsługi linii w Śródmieściu.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Szczerze powątpiewam w 50 w Tuszynie, a jeśli juz będzie to mam wrażenie, że nie tak szybko. Jakby puścili przeguby to w Rzgowie wsiadłyby tylko wybrane osoby... nie ma bata, żeby rano weszło tyle ludzi ile dziś wsiada Obrazek przynajmniej o 7.25 (z przystanku pl. 500-lecia) jak ja jeżdżę.

Może za Zachodzie po prostu mają metro i tramwaje, które mają obsłużyć centrum i są w miarę sensownie zrobione Obrazek
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Czy na linii 50 do Rzgowa pojawią się autobusy przegubowe?

Post autor: domino »

Mieszkańcy alarmują, że w autobusach linii 50 w godzinach porannych panuje duży tłok i często trudno dostać się w ogóle do środka.

Autobus linii 50 kursuje z dworca Łódź Kaliska do Rzgowa lub w wersji skróconej, jako wariant 50A do cmentarza na Gadce Starej. Na tej trasie kursują krótkie autobusy - nowsze Mercedesy Citaro oraz nieco starsze Mercedesy 405N.

Okazuje się, że bez względu na to w drodze powrotnej pasażerowie napotykają pewne problemy. Do naszej redakcji trafił mail, w którym jeden z mieszkańców Łodzi opisuje całą sytuację, która ma miejsce przed godziną 8.

- Czekam na przystanku Stara Gadka - Zdrojowa. Od strony Rzgowa nadjeżdża autobus linii 50. Z daleka widać, że jest w nim pełno ludzi. Ledwo co, ale jednak udało mi się wejść. Na następnych przystankach wsiada coraz więcej ludzi, głównie są to uczniowie. Na przystanku Rudzka - Farna ktoś nie może wejść, gdyż po prostu nie ma już miejsca - pisze javor, mieszkaniec Łodzi.

Zdenerwowany łodzianin pyta, czy tak musi wyglądać każdy poranek i czy nie można wysłać na tę linię autobusów przegubowych? Oto samo zapytaliśmy w Zarządzie Dróg i Transportu w Łodzi.

- Możemy zlecić MPK uruchomienie taboru przegubowego na linii 50, po uzgodnieniu z Gminą Rzgów, z uwagi na obowiązujące porozumienie międzygminne, na podstawie którego funkcjonuje linia - tłumaczy Agnieszka Lubiatowska, rzeczniczka ZDiT.

Z informacji urzędników wynika, że napełnianie autobusów w godzinach szczytu na wspomnianej linii nie przekracza 90 procent. Agnieszka Lubiatowska deklaruje, że sprawa tłoku będzie monitorowana, a ZDiT zwróci się do MPK z prośbą o skierowanie dodatkowego autobusu wyposażonego w fotokomórki zliczające pasażerów.

http://www.mmlodz.pl/408904/2012/4/10/czy-na-linii--do-rzgowa-pojawia-sie-autobusy-przegubowe?category=drogowe
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Frekwencja może faktycznie nie przekracza 90%, ale jeśli są to głównie uczniowie (bo są) to każdemu trzeba doliczyć torbę/plecak. Wtedy można powiedzieć, że frekwencja wynosi ponad 100%.

Ciekawe na jakie kursy wyślą autobus z fotokomórką (mimo, że jeżdzą tam codziennie) i w jakie konkretnie dni? Znów w wolne od szkoły?
Steint
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw 20:19, 22 mar 2012
Lokalizacja: Stara Gadka

Post autor: Steint »

Oooo mój e-mail . Mnie ZDiT odpisali że kontrolują ale póki co nie wykryli wielkiej potrzeby na przegubowce .
Tommba
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: pt 19:22, 02 wrz 2011

Post autor: Tommba »

Może zamiast 50 wysłać do Rzgowa więcej 70? albo 93. Na 70 zawsze jakiś przegub chodzi.
Kiedyś pisałem do ZDIT by 93 pojechało na Rudę do Ikea, to odpisali, że ten autobus nie może jechać Łódź inna gmina Łódź.

Od moderatora: "ten autobus nie może jechać Łódź inna gmina Łódź" - polska mowa być trudna?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Jeśli Rzgów nie chce dopłacać za przeguba na 50 (w sumie się nie dziwię), to niech Łódź zafunduje jakieś szczytowe 50A/8. Mogłoby ono kursować kilka minut przed/po 50 ze Rzgowa i zebrałoby część klientów.
Obrazek
Steint
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw 20:19, 22 mar 2012
Lokalizacja: Stara Gadka

Post autor: Steint »

Ogólnie powiem tak : inaczej wygląda to z perspektywy pracownika zza biurka a inaczej z pasażera który codziennie jeździ tym autobusem o tej porze .
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Steint, łącznie zmieniany 1 raz.
Tommba
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: pt 19:22, 02 wrz 2011

Post autor: Tommba »

Może pora na jakąś rewolucję od Rudy począwszy. Widzę to tak: Linia 9595A z Della i Dąbrowy do Placu Niepodległości dalej jak 50A do Gadki Starej (oczywiście przeguby i likwidacja 50A). Linia 50 z Rzgowa do Ronda Lotników dalej Politechniki Żeromskiego do Dw. Kaliski. Linia 72 z Janowa do Wróblewskiego dalej jak 50A do Dw. Kaliski. 15A puściłbym co 12 i 18 minut, a 15 (w godzinie w takcie: za 12 za 12 za 6 za 12 za 12 za 6 minut).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Tommba, łącznie zmieniany 2 razy.
Steint
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw 20:19, 22 mar 2012
Lokalizacja: Stara Gadka

Post autor: Steint »

Z 95 okej mnie tam taki wariant by pasował tylko jaka częstotliwość by była tego 95 do Gadki ? Nie wspominając o stanie krańcówki, który woła o pomstę do nieba ...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Gdyby darować sobie to 50 do Kaliskiego (w zamian to 95 do Rzgowa z wariantem do Gadki - dzięki temu unikamy typowego grupowania wynikającego ze złych rozkładów) to IMO to bardzo sensowny pomysł na wdrożenie pomysłów ZDiT odnośnie 50 i 72.
Minusem jest konieczność zwiększenia częstotliwości na 95 (tu lepiej od razu zrobić kurs wariantowy na Dąbrowę - unikamy wożenia powietrza), ale gdyby obciąć jeden z obecnych kursów do Dąbrowy, wyszłoby na mniej więcej to samo pod względem wzkm
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Ale kombinujecie;)

Linia 50 kursuje 3-4 razy na godzinę, co jest ofertą dość kiepską.
Kiedyś kursowały tam tramwaje co 5-6 minut w szczycie, co prawda czasy są troszkę inne, ale i tak różnica jest aż zbyt wyraźna.

Myślę, że dołożenie kilku kursów 50A spokojnie rozwiązałoby najbardziej palące kwestie.

Autobusy z Gadki odjeżdżają w tej chwili o 6:52, 7:09, 7:30, 7:45, prosi się o dwa dodatki o 7:00 i 7:20, choćby skrócone do Placu N.
Tommba
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: pt 19:22, 02 wrz 2011

Post autor: Tommba »

Ciekawe czemu Rzgów wzorem Andrespola, jakoś nie chce lepszych połączeń z Łodzią. Gdyby nie Ptak pewnie 70 nadal jeździłaby jedynie do CZMP. To że 50 jeździ do Rzgowa to połowiczny sukces, bo wątpię, że komuś z Rzgowa zależy na wleczeniu się przez Rudę, aby ostatecznie przesiadać się na Placu Niepodległości.
Sporo ludzi pracuje i uczy się w Łodzi, a musi liczyć na PKS. Może Rzgów broni właścicieli busów.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Tommba, łącznie zmieniany 1 raz.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jeśli ktoś nie chce się wlec przez Rudę, to jedzie PKS-em z Tuszyna.

Gdyby Tuszyn zdecydował się zastąpić PKS wydłużonym 70, nie byłoby problemu. Ale trzy linie to byłaby już chyba przesada.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Tommba
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: pt 19:22, 02 wrz 2011

Post autor: Tommba »

Ok, to po co 50 i 70 są potrzebne w Rzgowie ?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Tommba, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ