[Rzgów] MPK do Rzgowa

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: kuba_bed »

Skąd tyle kursów? Ile linii PKS połączyłeś w jeden rozkład? :P
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kpc21 »

Wpisałem w wyszukiwarkę PKS Łódź Rzgów Plac 500-Lecia - Łódź. To jest wszystko, co jedzie z pl. 500-Lecia w Rzgowie na Broniewskiego/Rzgowska.

Tuszyn + te wszystkie Czyżeminki czy nie Czyżeminki, nawet nie wiem dokładnie, co tam jeździ (listy linii niestety już na stronie PKS Łódź nie ma).

No a przecież rozmawiamy o połączeniach ze Rzgowa do Łodzi, więc nie jest istotne, czy dany autobus jedzie z Tuszyna, z Czyżeminka, czy jeszcze skądś indziej. One wszystkie są dostępne dla osób chcących dojechać ze Rzgowa do Łodzi.

Tak swoją drogą, jak działają miesięczne na tej trasie, tzn. ze Rzgowa do Łodzi? Pasażer musi sobie wybrać trzy konkretne kursy "tam" i trzy "powrót" i tylko tymi może na danym miesięcznym jeździć, ewentualnie jak pojedzie innym kursem, to płaci połowę ceny (tak działały miesięczne na Głownie, jak jeszcze PKS tam z Łodzi jeździł), czy też może jechać dowolnym kursem w ciągu dnia?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: prof_klos »

Kpc21 pisze:Obecne odjazdy PKS-u ze Rzgowa do Łodzi (poza kursami "tuszyńskimi" są tam jakieś obsługujące okoliczne wioski typu Czyżeminek itp.):
4: 00
5: 14 15
6: 04 08 24 44
7: 00 02 09 34 54
8: 10 29 44 58
9: 57
10: 01
11: 00 04 34 50
12: 27 39
13: 04 31 49
14: 34 38 54
15: 08 19 37 54
16: 09 54 55
17: 29
18: 22 24
19: 09
20: 06 09
21: 09 52 (plus 21:35 na Dąbrowę)
22: 44

46 kursów dziennie.
Najkrótszy odstęp między kolejnymi odjazdami: 1 minuta.
Najdłuższy odstęp między kolejnymi odjazdami: 59 minut.
Średnio kursów na godzinę: 2,42.
Kursów na godzinę jest od 1 do nawet 5.
Szczęka mi opadła. Imponująco to wygląda! Czymże ten PKS to wszystko obsługuje? Aż tyle O405/O407 mają? ;) A jakby do tego "wbić" kursy z Tuszyna to wyjdzie, że mamy PKS-owską metropolię pod Łodzią! Z tym, że podejrzewam, iż część z tych kursów to jakieś "literki", typu "kursuje w X / nie kursuje w X". Tak czy inaczej - imponujący wykaz!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Jordi »

Zrobiłem małą symulację i 24 kursy to da takt 40 przez 10 godzin i 60 przez 8 (kursowanie 18h dziennie). Całkiem niezły wynik.

50 będzie chyba równo co godzinę cały dzień, jak mają być 42 kursy. No i chyba przeguby na 56 przejdą, a na 50 będą 12m.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kpc21 »

prof_klos pisze:Szczęka mi opadła. Imponująco to wygląda! Czymże ten PKS to wszystko obsługuje? Aż tyle O405/O407 mają? ;) A jakby do tego "wbić" kursy z Tuszyna to wyjdzie, że mamy PKS-owską metropolię pod Łodzią! Z tym, że podejrzewam, iż część z tych kursów to jakieś "literki", typu "kursuje w X / nie kursuje w X". Tak czy inaczej - imponujący wykaz!
Nie no, to są przecież głównie właśnie kursy z Tuszyna. I z innych okolicznych miejscowości do Łodzi przez Rzgów. Takich z samego Rzgowa, to chyba wcale nie ma.

To są kursy wyszukane dla piątku 15 grudnia 2017, tak więc nie ma tam żadnych "kursuje tylko w soboty", "kursuje tylko w niedziele", "kursuje tylko w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku". Co do "kursuje tylko w dni targowe" nie wiem, bo nie mam pojęcia, jakie są dni targowe w Rzgowie i Tuszynie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: kuba_bed »

Ze Rzgowa nie ma żadnych kursów do Łodzi - PKS ma takie tylko do Romanowa.
Kpc21 pisze:Wpisałem w wyszukiwarkę PKS Łódź Rzgów Plac 500-Lecia - Łódź. To jest wszystko, co jedzie z pl. 500-Lecia w Rzgowie na Broniewskiego/Rzgowska.
Tak swoją drogą, jak działają miesięczne na tej trasie, tzn. ze Rzgowa do Łodzi? Pasażer musi sobie wybrać trzy konkretne kursy "tam" i trzy "powrót" i tylko tymi może na danym miesięcznym jeździć, ewentualnie jak pojedzie innym kursem, to płaci połowę ceny (tak działały miesięczne na Głownie, jak jeszcze PKS tam z Łodzi jeździł), czy też może jechać dowolnym kursem w ciągu dnia?
Hm to dotarły do mnie w pewnym momencie błędne informacje o wycofaniu części kursów. Do tego w końcu w takim razie poprawili rozkład - lepiej dekadę za późno niż wcale. W każdym razie widać jak (dla mieszkańca Rzgowa) ten rozkład jest bezsensu często ułożony ze względu na niewielkie różnice w czasie odjazdu autobusów z przystanków - oczywiście linie te są głównie dedykowane osobom, które jadą z Tuszyna lub wsi wchodzących w skład gminy Rzgów, więc dla nich te rozkłady (każdej linii z osobna) pewnie są sensowniej ułożone. Kiedyś robiłem symulację tego jak często autobus podjeżdża na pl. 500-lecia to średnio wyszło mi co bodajże 6 minut w szczycie (wszystkie PKS i MPK - ciekawiej byłoby jeszcze z MZK).

Nie do końca rozumiem pytanie o miesięczne :) Niestety w PKS-ie (mało kto w urzędach gmin wie czym jest integracja taryfowa, aby tego wymagać) nie możesz dzielić możliwości podróżowania między dwie linie, chyba że coś od lat się zmieniło, ale wątpię. Kupujesz na Tuszyn-Łódź to tylko tym możesz w dowolnej godzinie jechać, na linię Czyżeminek-Łódź to tylko tym - bez możliwości łączenia, zmiany lub innego dogodnego z punktu widzenia pasażera dogrywania pasujących Ci kursów.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kpc21 »

Hm... Na Głowno - Łódź miesięczne działały tak, że nie były przypisane do konkretnej linii. Co więcej... była integracja między przewoźnikami! W kasie na Północnym kupowało się bilet, który był ważny zarówno w PKS Łódź, w PKS Skierniewice, PKS Skierniewice oddział Łowicz (traktowany jako osobny przewoźnik), jak i w PKS Płock (należącym do Mobilisa). Jednak trzeba było wybrać trzy kursy "tam" i trzy kursy "powrót", i tylko tymi kursami można było jechać. Nie innymi. Ewentualnie jeśli jechało się jakimś innym kursem PKS-u Łódź (ale tylko PKS-u Łódź, nie innego), którego nie miało się wpisanego na miesięcznym, płaciło się połowę ceny - tzw. "dopłata do biletu miesięcznego".

Można było nawet mieć bilet kupiony tylko na kursy PKS-ów innych, niż PKS Łódź, a nadal można było skorzystać z "dopłaty do biletu miesięcznego" w autobusach PKS Łódź.

Dziwne to jest, że na każdej trasie jednego PKS-u miesięczne działały czy działają na zupełnie innej zasadzie :)

Tak wyglądał taki miesięczny kupiony w kasie na Północnym na trasę do Głowna:

Obrazek

Przepraszam za jakość, starałem się poprawić jasność na tym skanie (robionym kilka lat temu), ale nic z tego nie wychodzi.

Jeśli chodzi o przejazd "tam", to kupiony jest on na kursy:
ŁÓDŹ 760 6:55
SKI 1022 7:15
PLO 1103 8:30

"Powrót":
ŁÓDŹ (?) 14:20
ŁÓDŹ 747 15:20
SKI (?) 15:50

(?) oznacza nieczytelny numer kursu.

-----

Wygrzebałem kilka takich biletów i doskanowałem je. Jakość też nie jest najlepsza, bo nie trzymałem tych biletów w lodówce, więc zdążyły już trochę wyblaknąć, ale myślę, że coś widać, szczególnie w powiększeniu.

Tutaj link do wersji w pełnych wymiarach: https://obrazki.elektroda.pl/5189180900_1513375835.jpg

Obrazek

Pierwszy bilet - dopłata do biletu miesięcznego, o której wspomniałem. Standardowa cena biletu na tej trasie, jak zresztą jest to zaznaczone na bilecie, to było wówczas 4,40 zł (teraz w busie płaci się 6 zł, a ŁKA za bilet normalny w tej relacji woła sobie aż 7,50 zł - i to jest oferta promocyjna, od której nie stosuje się np. oferty 60+).
Prawdopodobnie był to kurs o 15:20, a godzina wystawienia biletu o 15:02 wynika albo z niedokładnie ustawionego czasu w bileterce, albo po prostu autobus na tyle wcześniej się podstawił.

Drugi bilet - miesięczny na czerwiec 2011.
Kursy "tam" (odczytuję z biletu, bo jednak jest to nadal dużo czytelniejsze, niż na skanie):
PKS Łódź (ŁÓDŹ), kurs 760, 6:55
PKS Skierniewice centrala (SKI), kurs 1027, 7:15
PKS Płock (PLO), kurs 1103, 8:30
Kursy "powrót":
PKS Łódź (ŁÓDŹ), kurs 743, 14:20
PKS Skierniewice o. Łowicz (ŁOW), kurs 5141, 15:00 /to był jeden z wielu kursów z Łodzi do Płocka, teraz żaden PKS z Łodzi do Płocka już nie jedzie/
PKS Skierniewice centrala (SKI), kurs 1380, 15:50

Trzeci bilet - miesięczny na październik 2011, kupiony na przejazdy tylko w jedną stronę.
Kursy "tam": brak.
Kursy "powrót":
PKS Łódź (ŁÓDŹ), kurs 743, 14:20
PKS Skierniewice centrala (SKI), kurs 1380, 15:50
PKS Płock (PLO), kurs 1110, 18:00 /to kolejny kurs PKS z Łodzi do Płocka, jakiego już nie ma - ten akurat jechał w zasadzie aż do Sierpca i był obsługiwany przez sierpecki oddział PKS Płock/

W sumie patrząc w te bilety można zauważyć skasowanie przez PKS Skierniewice o. Łowicz kursu o 15:00 z Północnego w Łodzi do Płocka... Bo na bilecie z czerwca miałem jeszcze wykupiony ten kurs, a na bilecie z września mam już zamiast niego kurs PKS-u Łódź o 15:20.

A na odcinku do Głowna w tym kursie do Płocka o 15:00 zawsze było pełno pasażerów... W piątek zawsze jeszcze kilkanaście osób stało. Nie mam pojęcia, dlaczego to skasowali. Szczególnie, że na tych kursach PKS Skierniewice, w przeciwieństwie do realizowanych przez PKS Łódź, raczej nie było brania kasy przez kierowców do kieszeni.

Na trasie do Rzgowa nie ma i nie było nigdy miesięcznych w takiej formie, jak przedstawiłem?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: kuba_bed »

Jakoś tak one wyglądały, ale jak konkretnie to już nie jestem w stanie Ci powiedzieć, bo ten obraz mocno mi się zatarł. Wyglądały jak zwykły paragon i niestety były niezwykle łatwe do zniszczenia. Kompletnie nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek widział tam napis "TAM" i "POWRÓT".

Oczywiście najciekawsze w komunikacji jest to kiedy nie istnieją bilety ulgowe "jednoprzejazdowe" - a ulgi dostępne są dopiero przy miesięcznych. Tak jest w przypadku Tuszyna - "rzgowskie" linie posiadają ulgi.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kpc21 »

Ulgi na bilety jednorazowe (nie licząc niepełnosprawnych i paru innych rzadkich przypadków) obowiązują tylko w pociągach, a w autobusach nie. W sensie ulg dofinansowywanych przez państwo. Przewoźnik bądź gmina zlecająca przewozy może oczywiście w dowolny sposób takie ulgi według własnej woli wprowadzać, ale wtedy już sama je finansuje.

Moim zdaniem to jest absurd i dyskryminacja, ale co zrobić, takie życie i taka rzeczywistość prawna.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kpc21 »

Dzisiaj na Łódź - Tuszyn widziałem nowego Sprintera PKS Łódź. Kilkanaście minut temu zjeżdżał do zajezdni przez Kopcińskiego/Narutowicza.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kuba »

Tak, w weekendy potrafią puszczać busy - zarówno tutaj na liniach w kier. Rzgowa/Tuszyna jak i w kier. na Lutomiersk.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: STUDI »

Kpc21 pisze: (...) Moim zdaniem to jest absurd i dyskryminacja, ale co zrobić, takie życie i taka rzeczywistość prawna.
Wiesz, niech państwo i samorządy nie łupią nas z naszych zarobionych pieniezy to nie będzie w ogołe problemu ulg. Będzie nas, społeczeństwo stać na te usługi. Ja nie chcę by mi państwo coś dawało (w sumie z moich pieniędzy), niech zdecydowanie mniej zabiera to będzie lepiej.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: kuba_bed »

Może mały to ma związek z MPK do Rzgowa, ale od stycznia mamy cięcia w gminie i cześć kursów autobusów na wsie zostaje zlikwidowana. Chyba komuś trzeba było zabrać, żeby innym dać ;)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: prof_klos »

"Część autobusów na wsie" - Romanów i Łódź via. Grodzisko?
Na linii "T" w relacji Rzgów - Guzew chyba cięć nie ma?
A bezsensowne, niedzielne PKS-owe Romanów - Rzgów - Pabianice nadal pozostaje? O ile Romanów - Rzgów wozi szczątkową ilość osób do/z kościoła, o tyle ze Rzgowa do Pabianic linia zawsze jeździ pusto, poza tym jest "T" z MZK. ;] Gmina praktycznie płaci podwójnie za to samo. :lol:
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kpc21 »

Dlaczego nie wydłużą w niedziele tego T do Romanowa i nie dadzą sobie spokoju z PKS-em?

W sumie może to być trochę problematyczne, bo T jedzie jeszcze za Rzgów do Guzewa, w innym kierunku, niż do Romanowa.
Ostatnio zmieniony wt 01:07, 19 gru 2017 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: prof_klos »

MZK jest droższe. ;) Poza tym dwie czy trzy babuśki z kościoła też trzeba do tego Guzewa po mszy odwieźć. ;)
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kpc21 »

Do Guzewa jedzie tylko część kursów T, a pozostała część kończy w Rzgowie. Z tym, że jedzie do Ptaka. Ale to dałoby się rozwiązać np. zajeżdżając do Ptaka jeszcze przed wjazdem z Pabianic do Rzgowa i jadąc dalej do Romanowa.

Chyba, że jeżdżą tym ludzie, którym się spieszy - w takiej sytuacji, to lepiej nie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: prof_klos »

W niedzielę w "T" potoki są szczątkowe. Głównie jeżdżą osoby dojeżdżające do kościoła w Woli Zaradzyńskiej, ewentualnie do Rzgowa na C.H.
W niedzielę "T" wykonuje tylko pięć kursów do Rzgowa, z czego dwa pierwsze to właśnie typowe "kościelne dojazdówki do/z Guzewa" i Woli Zaradzyńskiej, późniejsze zaś - do Outletu.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: Kpc21 »

No to dałoby się to spokojnie wydłużyć do Romanowa nawet z jakimś wjazdem kieszeniowym. Jak i tak tylko ludzie do kościoła i do Ptaka tym jeżdżą.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Rzgów] MPK do Rzgowa

Post autor: prof_klos »

Gmina Rzgów od lat nie widzi tego...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
ODPOWIEDZ