[Pabianice] Linia P

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Tylko czy w ciagu tych 3 dni ktoś urzęduje tam? I czy przychylą się? Bo jak wiadomo to w MPK takie sprawy to wolno przechodza z rąk do rąkObrazek
Bosman102
Coś mówi
Posty: 44
Rejestracja: pn 20:58, 03 lip 2006

Post autor: Bosman102 »

Musielibyśmy zacząć od jutra, może 27 nam odpowiedzą, bo wątpię, by ktoś tam urzędował w święta. Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

@prof_klos: teraz, jak znam nazwisko, to oczywiście też kojarzę Obrazek
A co do zasypania MPK - jutro coś spłodzę i dam znać. Choć nie sądzę by coś to dało.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Kurczę. Jest ciekawostka. I to dość sporego kalibru. Ogromnego wręcz.
Przejrzałem wszystkie Pabianickie gazety. W żadnej nie znalazłem ani jednego - choćby symbolicznego - zapisku o rzekomej likwidacji P.

Conajmniej dziwne - w przpadku pozostałych wydarzeń tramwajowych, media trąbiły o tym z jakimś uprzedzeniem czasowym. A tu cisza.

Zarówno strona WWW MPK Łódź Sp. z o.o. milczy jak i UM P-ce.

Doprawdy ciekawe. Tyle, że o ile pamiętam takim samym zaskoczeniem było pojawienie się linii P. Media poinformowały o tym dopiero po fakcie, bo prędzej nikt tego raczej nie ogłosił.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

P było zaskoczeniem.
Ha, a gdyby MPK nie uruchomiło linii 4 października 2004 to nikt by teraz nie narzekał na jej likwidację ...
Może zmieni się rozkład 11-ki... (choć pewnie nie).
MPK informacje podaje na dzień, dwa przed...
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No pamiętam doskonale ten moment. Jakoś w październiku czekałem na autobus przy pętli i patrze solówka jedzie. No to się ruciłem na foty, bo myślałem że to jakiś holownik po coś przyjechał. A patrzę - on się zatrzymuje i wypuszcza ludzi... Tak się zaczęła moja przygoda z 'P'. Początkowo nawet ulokowano przystanek w obrębie krańcówki Duży Skręt, ale po krótkim czasie komuś się przydał........ Obrazek
Znajdę fotę to podeślę.

No i foty nie znalazłem Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez prof_klos, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Może sobie postawił koło domu, i myślał, że tramwaj przyjedzie;)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Miejmy nadzieje, że 11 do Pabianic będzie jeździła, co 15 minut i wkońcu zostaną tylko dwa normalne warianty tej linii.

Na stronie MPK dostępny jest tylko rozkład dla linii P w dniach 27-29.12. Jeżeli chodzi o rozkład następny, czyli tak naprawdę ten, który funkcjonował do zeszłego tygodnia to już go nie ma. Otwiera się strona z napisem linii P i poniżej jest puste tło.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No niestety puste tło. Tylko dlaczego nie ma żadnej wzmianki o jej likwidacji???
Bosman102
Coś mówi
Posty: 44
Rejestracja: pn 20:58, 03 lip 2006

Post autor: Bosman102 »

Kurczę. Jest ciekawostka. I to dość sporego kalibru. Ogromnego wręcz.
Przejrzałem wszystkie Pabianickie gazety. W żadnej nie znalazłem ani jednego - choćby
Cytat: symbolicznego
- zapisku o rzekomej likwidacji P.

Więcej informacji dowiem się jak idę na piwo, niż w tych Pabianickich brukowcach piszą, podoba mi się styl pisania "Pulsu Pabianic"- czuć to jak się czyta że te artykuły są prawdziwe, a te czasami przypominają pisane zza biurka.



[/quote]No pamiętam doskonale ten moment. Jakoś w październiku czekałem na autobus przy pętli i patrze solówka jedzie. No to się ruciłem na foty, bo myślałem że to jakiś holownik po coś przyjechał.

ty masz szczęście do tych zbiegów okoliczności. :lol:
michal-pab
Coś mówi
Posty: 26
Rejestracja: pn 12:33, 25 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: michal-pab »

Moim zdaniem w takim wypadku powinno zadziałać MZK. Mogliby otworzyć nową linię autobusową 11 (tak jak kiedyś było) od Dworca PKP do Dużego Skrętu i problem by się rozwiązał !!
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: 1888 »

Abstrahując od wszystkich oficjalnych czy nieoficjalnych powodów likwidacji "P" to każdej kolejnej zlikwidowanej linii tramwajowej naprawdę żal tak samo jak zlikwidowanego torowiska (akurat jeszcze nie w tym przypadku bo "11" jeszcze jest - na razie...). Przecież jeżeli chodzi o ilość linii tramwajowcych to zmniejsza się ona niestety sukcesywnie (istnienie "43", "46" czy nawet "7" też nie takie pewne w perspektywie kilku najbliższcy lat).
Na pewno przyjadę do Pabianic bo mam akurat urlop.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

UWAGA!

Jak widać - wielu Miłośników odwiedzi 29.XII Pabianice z tego smutnego powodu - pożegnania linii P.

Mam propozycję, byśmy wszyscy się zebrali na pętli "Wiejska" na ostatnim kursie - zróbmy choć tak symboliczne pożegnanie, jak to było z 41 (choć tym razem nie będzie mowy o przetrzymaniu tramwaju na pętli). Po prostu - pokażmy się, że jesteśmy.
Liczy się gest, symbolika.
Zapewniam, że zdecydowana większość Pabianiczan nawet nie jest świadoma tego co się dzieje z P.
Zresztą i tak wiem, że chyba nikt z miłośników nie odpuści sobie takiej okazji jak ostatni kurs solówki... Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: 1888 »

Witam prof_klos!

A może by się spotkać na Dużym Skręcie?
Bo ostatni kurs będzie też / jakby nie było / na Wiejską. Pojechalibyśmy sobie tam i z powrotem. Byłoby trochę dlużej z linią "P" !!!

P.S. Wyczytałem w rozkładzie, że ten ostatni kurs z Wiejskiej jedzie do zajezdni Chocianowice - zabiera ludzi jak są czy ma pusty przebieg?
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Zabiera.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

To ja proponuję tak jak kolega 1888. Spotkamy się na krańcówce Duży Skręt. Tam jest już bardziej swojski klimacik. Jest gdzie focić. W pobliżu na Warszawskiej też się można ustawić. Na Wiejskiej i tak będziemy zapewne w przyszłości wielokrotnie, natomiast Duży Skręt przestanie być używany liniowo. Z powrotem natomiast wrócimy solówką pod zaj. Chocianowice kursem zjazdowym.

Ja prawdopodobnie będę na Dużym Skręcie dwa razy. Około godziny 15 będę pierwszy raz, gdyż później będzie ciemno i zdjęcia nie wyjdą - nie mam statywu. Mam nadzieje jednak, że ktoś weźmie i przed tą 17 (ostatni kurs) użyczy statywu. Mimo wszystko "za dnia" tez chcę pofocić.

Między 15.15 a 16.45 mam czas wolny i pomyślałem nad wycieczką po Pabianicach. Może uda mi się pojechać z Rkplodz oraz ze Smuglerem. Piszę o tym tutaj, gdyż częściej tych panów można spotkać na forum niż na GG Obrazek.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Zmieścimy się, zmieścimy.
Jeszcze kilka dni.
Trzeba będzie dokładnie dograc godzinę zebrania na Skręcie.
Tutaj mam prośbę, by ktoś kto zna rozkład przewidziany na ostatni dzień, podał odjazdy popołudniowe z Dużego Skrętu, bo próżno szukać na stronie MPK.
Generalnie pomysł dobry.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Jakież próżno? :>

http://skocz.pl/duzyskret

A zresztą jest u mnie na mzk.er.pl :> Lepiej szukaj, lepiej. Obrazek Dla chcącego nic trudnego!
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

14 - 09 34 57
15 - 17, 39
16 - 04, 27, 47

Tak więc wygladają ostatnie odjazdy z Dużego Skrętu.

Więc na pewno wiadomo, że robimy 'kursa' o 16:47.

[Swoją drogą - szukałem rozkładu, tak jak robiłby to przecietny pasażer - klikając na literkę P]
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Ale u góry. Obrazek A tam jest ten zwykły rozkład, a zwykły rozkład to już niestety brak rozkładu. Specjalne są na niebieskim pasku poniżej.
Zablokowany