[Pabianice] Linia P

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

[Pabianice] Linia P

Post autor: Marcin »

Linia P przechodzi od 29.12 do historii. Wtedy ostatni kurs. Informuje o tym Urząd Miasta Pabianic.

Z linii P korzystało wielu mieszkańców i nie rozumiem tej zdumiewającej decyzji. Tym bardziej że kursowała w godzinach szczytu, wtedy kiedy była najbardziej potrzebna i realnie wykorzystywana. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Marcin, łącznie zmieniany 4 razy.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Kolejny zenujacy pomysl.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Mi po prostu brak słów. Obrazek Popularność linii P nie spadła i cały czas była na wysokim poziomie, tym bardziej biorąc problemy z dotarciem tramwaju z Łodzi w godzinach szczytu - ostatnio na trasie 11 ciągle jakieś awarie, wypadki.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

To nastepczyni 41 BIS tez pójdzie w zapomnienie. Te pomysły jakis madrych głów sa zenujące. Im zabrac samochody i kazać jeździć komunikacja miejską. Nie rozumieja ,ze mrowie ludzi tym jeździ. Ale cóz pewnie brak na paliwko do słuzbowego auta aby wykorzystac limit.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A w necie nadal wisi rozkład P - i to nawet na dni 27-29 XII: http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/trasa_frame.jsp?lineId=273&date=2007-01-03-00:00:00
Może ktoś mi powiedzieć kto się myli? Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Ja się mylę. Już zauważyłem. A zatem do historii przejdzie w piątek za tydzień. Obrazek Ale cóż to za różnica.. Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

taka że zdążę obfocić Obrazek Szkoda strrasznie i pętli i linii i solówek.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

To też, ale szkoda ludzi, którzy będą musieli dużo dłużej czekać na tramwaj. Część z moich znajomych jeździła P ze i do szkoły, bo... tak akurat pasuje. Obrazek Naprawdę dużo osób jeździło P, przecież to były godziny szczytu! Nie rozumiem tej sytuacji. Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Ja w ogóle nie rozumiem co do petki ma UM. Może mi ktoś to wyjaśnić? Linia komercyjna, niefinansowana przez UM - to co oni mają do gadania?!
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

No przepraszam. Kto niby naazał likwidacje tej lini? Może i 11 w Pabianicach zlikwidują??????? A autobusem za 3 zł to nie będe jeździł. Odrazu zapowiadam że przesiąde się na PKS wtedy ale biletu nie kupie !!!!!! Zresztą kanarów tam jak na lekarstwo w przegubach ObrazekObrazek

PS. Zresztą jak się wkurze to zasypie MPK listami protestacyjnymi przeciwko likwidacji P z różnych IP i różnych kont e-mail Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Do jasnej cholery, o co chodzi?!
Jestem Pabianiczaninem i doskonale wiem, co oznacza linia P. Jest to niesamowite udogodnienie dla mojej babci, brata, ojca, chrzestnego... Wszyscy tym jeżdżą, w efekcie czekają na tramwaj góra 10 minut. 41 bis jeździło w latach 60-90. P doczekało się zaledwie 2 lat... A jak było z 41 bis? Najpierw zlikwidowali tą linię, a za parę lat pożegnaliśmy normalne 41! Liczyłem, że zmiana władz w Pabianicach (teraz rządzi niezrzeszony Pan Dychto) poskutkuje MĄDRYMI decyzjami! Ale jak mądrze ktoś zauważył - CO MA UM P-CE DO TRAMWAJU, skoro nie wykłada na niego ANI ZŁOTÓWKI!!! To aż razi! Że taki Lutomiersk czy Emilia mają tramwaj (dobre wozy - na 46 GT8, czestotliwość też niezła wg potrzeb, nawet w Lutomiersku) a w Pabianicach - największym mieście po Łodzi likwiduje się linię po linii! A Lutomiersk to powiat pabianicki i nikt się niczego nie czepia. Co UM ma do tramwaju! PANIE DYCHTO I POZOSTALI! DAJCIE SOBIE SPOKÓJ, BO SIĘ OŚMIESZACIE!! A jeszcze w kampani gadali o ŁTR! Jasne!!
Pozostaje mi powiedzieć - żegnajcie solowki, żegnaj Duży Skręcie, w końcu - żegnaj P.
Dziś P, za rok, dwa - 11.


A przypomniało mi się teraz co mówili w UM pół roku temu - że w 12 miesięcy zorganizują komunikację autobusową do Łodzi (z Pabianic).
Jak się właśnie dowiedziałem - MZK kupuje 5 używanych autobusów na taką linię.
Czyli likwidacja P to tylko początek.
Daję głowę, że do 2008 roku linia 11 nie dotrwa, w takim układzie.
NIECH ICH SZLAG!!

Naturalnie te 5 autobusów miało być zakupionych w celu weliminowania tramwaju.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Szkoda gadac. Czyzby rzeczywiście 11 miała zostac zlikwidowana w Pabianicach???
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Tak to widzę.
Czy gdziekolwiek - Konstantynów, Lutomiersk, Ozorków, Zgierz - były problemy z tramwajem?
A w Pabianicach wciąż na siłę się likwiduje, kasuje, niszczy...
Przecież gdyby nie MPK już nie było by torów do Pabianic.
A UM P-ce ma za free tramwaj i jeszcze nie pasuje.
Ja nie wiem o co tam chodzi, w czym widzą oszczędność.
Przypomnę tylko, że w bodaj wakacje wymieniano słupy trakcyjne w centrum miasta, na początku roku wymieniono części na słupach na odcinkach jednotorowych a niedawno ukończono remont torowiska na skrzyżowaniu Zamkowa/Łaska. Prócz tego coraz trudniej spotkać klasyczną 805Na. Większość to bulwy.
Zastanawia mnie czy MPK może odwołać się od likwidacji, skoro to ich linia...
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

prof_klos pisze:TZastanawia mnie czy MPK może odwołać się od likwidacji, skoro to ich linia...

Ale nie ich tory.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Skoro nie ich tory to dlaczego w nie inwestują? Przecież remont Zamkowa/Łaska był za ich kase !!! Skoro nie ich tory to można powiedziec że działali na szkode spółki Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Hmm... To jest ciekawa sprawa. Grunty należą do miasta, ale z tego co pamiętam to MPK odpowiada za utrzymwanie nawierzchni (patrz: torowiska). Chodziło tu głównie o to kto będzie odśnieżać szyny, remontować itp. Czyli to MPK jest - powiedzmy - operatorem Pabianickich torowisk.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

czemu niektorzy z was zrzucaja wine na MPK ??? Ono jest tylko wykonawcem pewnej uslugi ktora odpowiednie urzedy im zlecaja
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Ale czy ja się czepiam MPK? Skądże!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

I linia 'P' i nowa linia autobusowa z Bugaju do Łodzi powinna jeździć!
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Mam pytanie co do linii P czy dużo osób z niej korzysta??
Zablokowany