[Konstantynów Łódzki] Co piszczy?

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

[Konstantynów Łódzki] Co piszczy?

Post autor: rkplodz »

W środę miałem wybrać się na P - ale jako że wstałem za późno, musiałem zrezygnować z tej wyprawy. Jako że jednak miałem "kółeczkowy" nastrój - zrealizowałem dawno wymyślony scenariusz.

Po 8 wyszedłem z domu. Obudziłem się właściwie dopiero w zmodernizowanej gminie na 46, która dowiozła mnie na Zachodnią x Legionów (po raz kolejny ujawniło się czemu lubię MKT: wagon cieplutki!). Tam szybki rzut oka na rozkład - 43 mam za 2 minuty. I faktycznie - jest. Jedziemy lutomierskim kursem w może 15-18 osób. Luksus. Wysiadam przystanek przed pl. Kościuszki, mam jeszcze chwilę, a liczę, że znajdę sklep, w którym kupię coś na śniadanie Obrazek - ale lipa, nic nie znalazłem. Po wyjściu z tramwaju spoglądam na rozkład, a siedzący na przystanku pijaczek pyta zdziwiony czy jestem z jakiejs inspekcji. Chciałem go olać - ale zaczął za mną iść, więc mu powiedziałem że kontroluję punktualność tramwajów, chyba uwierzył Obrazek. Zatem bez śniadania docieram na plac. Nie wiedziałem, gdzie zaczyna się trasa trójki - ale szybko znalazłem rozkład na budce 43 w stronę Łodzi. Dobrze że nie znalazłem sklepu - bo pomyliłem godziny i busik by mi zwiał Obrazek Jest 9.04 a 9.05 odjazd! Nie zdążyłem się nawet do foty ustawić. Podjechał busik do Łodzi (niestety 50% czekających na tramwaj/bus wybrało bus), a tuż za nim - "moja" trójka. Zdążyłem tylko zauważyć, że uruchomili też kursy 3 pod Gilette'a! Super. Kiedyś też trzeba będzie zaliczyć. Wsiadam do Kapeny. To co mnie zdziwiło to to, że nie ma tam biletów takich jak w 43 tylko terminal PKS! Nie zdążyłem nawet zapytać o ulgi, facet spytał tylko "Pabianice?" ja kiwnąłem głową i on już wydrukował kwitek. Nic to, 3,50 zł nie majątek. Siadam w tylnej części busa, razem z ok. 15-18 osobami. Przede mną 3 (ładne) gimnazjalistko-licealistki wracające z jakiejś imprezy u kumpla, wysiadają w Wólce Pabianickiej. Na każdym przystanku (za wyjątkeim jednego) jest wymiana pasażerów. Trasa bardzo łądna i bardzo klimatyczna, świetne miejsca na fotki (jedno sobie upatrzyłem, jakieś 3 km za Konstantynowem - można dojść, w wolnej chwili się wybiorę). Po 20 minutach dojeżdżamy do Pabianic. Kapena ładna jeśli chodzi o wnętrze, ale pode mną coś strasznie łupie i wali (jakby młotek o młotek) - trochę jakby się miała rozpaść, ale nic to - jakoś jedzie. W Pabianicach fotki Kapeny (średnio udane) i odjechałą w siną dal.

Spostrzeżenia: TP spełnia funkcję PKSu, radzi sobie całkiem nieźle - bus jedzie szybko, często, frekw. jak na tę porę dnia i sobotnioroboczy dzień. Kierowca miły jak się później okazało i aparatu się nie boi Obrazek

Teraz mała część pabianicka: tramwajem jadę na Wiejską, focę. Na przstanku już komunikaty o zawieszeniu P: www.efkafoto.com.pl/rkp/pozegnanie_p.JPG . Niestety nie ma ŻADNEJ informacji o tym,że 11 jeździ jak w soboty. Ludzie czekają na przystankach i nic. Chwilę sobie łażę po mieście, focę na dworcu PKP. Następną 11 podciągam się do Chocianowic, wysiadam. Czekam na 46 (fota) i MKT#15 zawozi mnie do domu, jest 12.15 gdy kończę wyprawę pod moimi drzwiami.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Akurat odziwo w Pabianicach wisza małe czerwone karteczki Obrazek Ale tochyba dlatego że technicy przystankowi wywieszali rozkłady P i sie machneli już czerwonymi kwadracikami Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

chyab nie bo jak byłem to rozkłady Pety wisiały a czerwone kartezki nigdzie (z pierwszych 7 przystanków, które zwiedziłem)
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Na Wyspiańskiego/Lutomierska na bank jest, Konopnicka, SDH reszty nie jestem pewien.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

jutro się przekonamy na pożegnaniu Obrazek A może zawiesili później niż ja byłem... ale wtedy nie było na bank tam gdzie patrzyłem
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Na Wyspiańskiego może zniknąć bo dziś do połowy już niestety odstawała bo ktoś sie nia bawił wiec musiała tam wisieć od rana bo wczoraj jej nie było po południu Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Na Wyspińskiego są te dwie karteczki.
Ciekawie to wygląda - ramka, wewnątrz dwa rozkłady i dwie kartki - czerwona i zielona Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
esperal
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: pt 16:27, 16 lut 2007
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: esperal »

A w Konstantynowie piszczy to, że we wtorek (6.03) okolo 20 spłonęła doszczętnie wiata przystanku w stronę Łodzi przy placu Kościuszki (popularnie mówiąc "Na światłach)
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A to wiem ktora. Była z tworzywa, więc nie ma co się dziwić, ze doszczętnie spłonęła a raczej się stopiła.
Widać komuś sie bardzo nudziło Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Zawsze pozostaje wersja że było zwarcie w podświetleniu reklamy. Sam kiedyś widziałem jak zapaliła się taka reklama więc tu poszło po plastikowej szybce a dalej na wiate się przeniosło więc niekoniecznie ktoś tu się nudził.
esperal
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: pt 16:27, 16 lut 2007
Lokalizacja: Konstantynów

Post autor: esperal »

Akurat na przeciw przystanku jest kamera więc ustalenie co było przyczyną bedzie łatwiejsze, ale zapomniałem napisac ze rozkład jest nieruszony, stoi jak stał Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Znasz pojęcie takie jak tłumaczą się w Łodzi? Mianowicie że kamera akurat była odwrócona Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

..albo zabrudzona, albo jakaś szmatka czy ptasie odchody na obudowie Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

Cóż... ostatnio na krańcówce 43bis, całkiem niedawno odmalowanej, pojawiło się powalające szczerością wezwanie "wyczyśćmy Kanzas z żydów" czy jakoś tak... Żal ściska cztery litery. A w ogóle, o ile pamiętam, w budynku krańcówki był kiedyś sklepik, prawda?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Tak - zdaje się, to był kiosk. Rozebrany rok temu.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
rafal_ost
Bywalec
Posty: 143
Rejestracja: pn 12:04, 24 wrz 2007
Lokalizacja: Złotno/Retkinia
Kontakt:

Post autor: rafal_ost »

Pozwolę sobie przenieść tu dyskusję o kondycji TP, która zaczęła się tu;
http://www.komunikacjalodz.fora.pl/linia-zgierz-strykow-t1099-15.html

Kilka refleksji:

OK, 803-ki z Brusa są w lepszym stanie technicznym niż te z MKT, ale ile jeszcze pojeżdżą? Pięć, dziesięć lat? I bardzo mnie ciekawi, czy doczekamy się jakichś zmian w taborze. Jeden M8S wiosny, jak wiadomo, nie uczynił. A GT6, choć je uwielbiam, są w bardzo sędziwym wieku. Niewiele młodsza N-ka już jeździ tylko jako zabytek Obrazek
Do Konstantynowa mam okazję jeździć bardzo często, kilka razy w tygodniu. I niestety, na odcinku Łódź-Konstantynów sporo pasażerów wybiera busiki, bo są tańsze i szybsze. Mimo to jestem zdania, że ten odcinek nie będzie zagrożony. Tory są we w miarę niezłym stanie (wyłączywszy odcinek Krańcowa-Brus), w samym Kanzasie parę lat temu je wyremontowali.
Schody zaczynają się na ul. Lutomierskiej. Tam tramwaj pustoszeje i ciężko jechać bez mocnego trzymania się poręczy. Torowisko w Żabiczkach przypomina mi widoki z Ułan Bator (główka szyny wystająca na kilka centymetrów z gołej ziemi). OK, nie jestem specjalistą, może to wystarczy na mało nasilony ruch jaki tam panuje, ale wygląda dość lipnie, szczególnie zimą.
ZTCW, Tramwaje Podmiejskie inwestują głównie w komunikację autobusową (3, 97 oraz 2 Lutomiersk-Puczniew, obsługiwana na razie Transitami). Miasto Konstantynów zaś niespecjalnie chce się dokładać do jakichkolwiek nowych inwestycji, bo uważą, że remont ul. 19 Stycznia wystarczy.
Wśród mieszkańców Konstantynowa zaś, mimo faktu istnienia dużej sympatii do tramwaju (uważanego za swoisty symbol miasta, i może dlatego 43bis nie stało się np. 43A) spółka TP nie ma najlepszej prasy. Opisywana w tym temacie linia 3 do Pabianic obsługiwana jest za małymi autobusami (często zdarza się, że ludzie się nie mieszczą, szczególnie rano - a jest to jedyna komunikacja Konstantynowa z ośrodkiem administracyjnym) i raczej nie zanosi się na zmianę. Do tego dochodzi kwestia "linii widmo" czyli nocnego 43 (obsługiwanego oczywiście busikami), którego rozkład znają tylko dobrze poinformowani, bo nie na wszystkich przystankach jest, a w internecie go nie uświadczysz.

Podsumowując politykę TP można powiedzieć "może nie jest dobrze, ale przecież źle też nie jest, więc po co ulepszać"?
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

MKT sprowadza GT8 żeby zastąpić 803N i w ten sposób się ratuje a TP nic nie robi. W końcu wagony 803N nie dostaną przeglądów i wtedy zostanie MPK do Konstantynowa i likwidacja Lutomierska.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Heh, o ile wiem "tajność" linii 43/43bis bus nocny (czy jak to się teraz nazywa) wynika z celowej polityki TP niewożenia bydła i poprawy frekwencji kimkolwiek w służbowym kursie.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

To to jest teraz linia służbowa?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

nie, ale to jest, o ile wiem, ujawnienie kursów służbowych.
ODPOWIEDZ