[Zgierz] Tramwaj

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

@SEC Zgierz zlozy wniosek do odpowiedniego programu i zobaczymy co z tego bedzie.

A teraz mam troszke inna informacje ze Zgierza. Wlasnie zostal roztrzygniety przetarg na przebudowe ul. 1 Maja. Remont obejmie rowniez torowisko od Kuraku do petli wraz z sama petla na pl. Kilinskiego! Wykonawca torowiska bedzie MPK Lodz, i najprawdopodobniej bedzie to plyta wegierska (chociaz tego nie jestem pewien) Remont rusza 1 sierpnia.

Aleksej
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Dobrze, że 11 tam nie jeździ, bo teraz to by był już paraliż Obrazek
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Jaki paraliż. 11 jeżdziła by zamiast na pl.Kilińskiego to do trójkąta w Ozorkowie
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

@Arturro 70, blagam cie przed tym jak cos napiszesz to pomysl troszke, bo sie kompromitujesz.

A tak w ogole to dotarlem do specyfikacji, w jezdni i na petli ma byc torowisko i icosicie, wydzielone ma byc trawiaste.

Aleksej

Edycja:
@Arturro 70 - dobrze ze zartujesz.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Aleksej, łącznie zmieniany 1 raz.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Z tego co wiem to "wogóle" pisze się oddzielnie a nie razem. Ja tylko żartuję, Nie sądziłem że ktoś może w to uwierzyć. Ale się czepiasz. A pomysł idealnie pasuje do działu moje marzenia.
polska
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: ndz 15:10, 01 paź 2006

Post autor: polska »

Aleksej pisze:@SEC Zgierz zlozy wniosek do odpowiedniego programu i zobaczymy co z tego bedzie.

A teraz mam troszke inna informacje ze Zgierza. Wlasnie zostal roztrzygniety przetarg na przebudowe ul. 1 Maja. Remont obejmie rowniez torowisko od Kuraku do petli wraz z sama petla na pl. Kilinskiego!

Aleksej

od Kuraku czyli odkąd ? mimo, że patrzyłem na mape Zgierza to tak nie wiem
od którego momentu :) może ktoś mi wytłumaczyć odkąd będzie remont , i jaka długość będzie remontowanego odcinka :?:
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Bardzo się cieszę z tego remontu. Widać, że Zgierzowi zależy na ttramwaju. Oby tak dalej.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Oby w przyszłum roku ruszył remont torowiska w ramach ŁTR-u
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Kurak czyli moment w którym torowisko sie rozchodzi w kierunku Pl.Kilińskiego oraz drugi kierunek do Ozorkowa
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

I bardzo dobrze, bo to torowisko to już trochę kompromitacja, choć i tak nic nie przebije Wólczańskiej. Ale cieszę się, że wreszcie coś się zmienia na lepsze.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

o3r pisze:I bardzo dobrze, bo to torowisko to już trochę kompromitacja, choć i tak nic nie przebije Wólczańskiej. Ale cieszę się, że wreszcie coś się zmienia na lepsze.
Wólczańskiej obecnie nic nie przebije. Tam jest najgorsze torowisko. :oops: Aż wstyd dla miasta.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Nie wszyscy wiedzą, ale ok 4 nad ranem w sobotę stali na Wólczańskiej ze spawarką i spwawali wzdłuż szyny, by wypiętrzyć metal i stworzyć (!) nową główkę. Pierwsza trójka się i tak wykoleiła...
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

To sie nazywa napawanie szyn.

Aleksej
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Komptomitacja, która będzie argumentem za likwidacją tych torów. Czyli zapewne zalaniem asfaltem jak dobrze (dla kierowców) pójdzie.
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Odp

Post autor: 1888 »

Adam1022 pisze:Kurak czyli moment w którym torowisko sie rozchodzi w kierunku Pl.Kilińskiego oraz drugi kierunek do Ozorkowa

Wg monografii o tramwajach podmiejskich jest to około 1000 metrów.

Wg mnie -- choć wiem że jest na to mało miejsca -- powinien zostać dobudowany na pętli drugi tor. Wprawdzie jeździ tam tylko 11/11A ale wiele razy kierowano na Plac Kilińskiego czy to 46 czy 4 czy jakieś próbne, techniczne itp. itd.

Bardzo się cieszę z remontu tego torowiska na 1-go Maja !!!!!

A z cyklu "Moje marzenia": wybudować nowy skręt na Kuraku, z ulicy
1-go Maja w Łódzką ale w stronę północną (czyli w kierunku Ozorkowa) :lol:
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

A zwrotnice na skrzyżowaniu (tam, gdzie się '46' i '11' rozstają) też wymienią?
Awatar użytkownika
1888
Czasem wpada
Posty: 86
Rejestracja: czw 12:07, 21 gru 2006
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Zwrotnice w Zgierzu

Post autor: 1888 »

Tego to nie wiem ale raczej nie bo jak była przebudowa skrzyżowania to tory też wymieniali (i chyba zwrotnice też).
Mogliby pomyśleć przyszłościowo i zrobić skręty z 1-go Maja (od strony Placu Kilinśkiego) w stronę północną czyli Ozorkowa. Zawsze to może się przydać np. dla 46 w wypadku jakiś awarii czy innych nieprzewidzianych zdarzeń na odcinku do Helenówka. Zresztą w przyszłości mogłoby to nawet wykorzystane liniowo. W końcu jakiś (wiadomo że niewielki) rozwój tramwajów w Zgierzu mógłby nastąpić Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Ciężko tam o coś takiego, ze względu na kąt pod jakim tor 'wchodzi' z kierunku krancówki 11.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Kąt tam jest prosty (lub blisko tego), ale i tak pewnie by się znalazło tysiąc innych problemów.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Zrobić się da, ostatecznie tramwaje skręcają z ulicy Gdańskiej w Legionów, a tam jest kąt mniejszy niż 90 stopni, tylko tory muszą iść niesymetrycznie tuż za skrętem. Tak kest na przykład jeszcze na Gdańska/Kopernika.
ODPOWIEDZ