[Zgierz] MARKAB

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Nie wiedziałem nawet że w Zgierzu były 280 Obrazek
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Były, minium 3, ale nieużywane. Pamiątką po nich jest (dziś może był) techniczny Ikarus 280/A. To prawdopodobnie jeden z nich przebudowany, albo kupiony już jako techniczny. Tego nie wie chyba nikt...

Aha, podziękowania dla Przemotza280 za użyczenie listy Ikarusów 260/280.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Ktoś uzupełnił spis Ikarusów na TWB czy już tak było?
http://www.phototrans.eu/2415,993,1,0,f.html
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

ZTCP to tak nie było. Ciekawe kto mógł to zrobić?

PS
A może mam sklerozę Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ventlanowi się nudziło Obrazek
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Więc dziękujemy ślicznie Obrazek
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Na Gtlodzu rozgorzała dyskusja o autobusach z niesprawnymi wyświetlaczami. Żeby nie było wątpliwości:
-0130 - tylko numer linii na przednim (z wyświetloną krańcówką ukazywały się kreski),
-0548 - brak bocznego wyświetlacza z opisem trasy,
-0662 - nie działa wszystko,
-0865 - działa przedni (dotychczas zaklejony),
-0975 - działa boczny.

W tegorocznym MB (chyba 0973) nie działa tylny (z numerem linii).

Chyba w 0554 nie działają wszystkie, bo go widziałem kilka dni temu z dyktą z przodu.

P.S. 0764 został pozbawiony wypranej w wybielaczu całopojazdowej reklamy Akademii. Ale za to ma zaklejony tył.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kafar, łącznie zmieniany 1 raz.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Parę dni temu widziałem jeszcze 0868 z dyktą na przedzie. Dzięki za podsumowanie! Obrazek

Aha, i w 0557 też chyba nic nie działa. Przynajmniej nie działało w tamtym tygodniu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Zgierzanin, łącznie zmieniany 1 raz.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Zgierzanin pisze:Przynajmniej nie działało w tamtym tygodniu.

W Markabie nic nie działa jak należy. No może wydawanie pensji dla pracowników.

0973 ma niedziałający tylny wyświetlacz i uszkodzone elementy przedniego w miejscu pojawiania się numeru linii. Na początku jeździł z dyktą.
Myślą, że jak autobus jedzie na Parzęczewską, a na wyświetlaczu ma Szczawinska (pisownia autentyczna) to wszyscy wiedzą jaka to linia.
Olu$
Czasem wpada
Posty: 71
Rejestracja: ndz 10:17, 11 paź 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Olu$ »

Ostatnio często zauważam na wyświetlaczu 4 pl. Kilińskiego Obrazek O co chodzi Obrazek
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Ja to widzę od zeszłej zimy Obrazek Pewnie ktoś w Markabie sobie wymyślił, żeby 4 jadące ze Staffa miały kierunek "Plac Kilińskiego", a na placu kierunek miałby niby zostać zmieniony na "Staffa". Tyle, że nie wiem, jak to funkcjonuje w praktyce (znając talent kierujących to przestawiania kierunków, to pewnie różowo nie jest Obrazek ). Nie wiem też czy dla linii 8 też taki bajer wymyślono.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ale na których sterownikach toto jest właściwie? Bo na R&G w Markabie mają dość specyficzne oprogramowanie (zmienia się końcówkę jak w SRG2000, te białe duże, więc siłą rzeczy są tylko dwie na jednym zestawie), te polskie pod IBIS się zawieszają więc zazwyczaj ustawiają (na 6, dalej do Zgierza się nie zapuszczam Obrazek ) obie końcówki na jednej planszy i zmieniają tylko na tych seledynowych z oryginalnymi sterownikami.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Ja te "Plac Kilińskiego" na "4" widziałem tylko właśnie w tych seledynowych/turkusowych Mercach Obrazek
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Jeśli chodzi o zmienianie kierunków na 4/8, to widzę często autobus na Musierowicza/Łęczycka (linia 4) jadący na osiedle z napisem Pl.Kilińskiego. Ten napis jest tylko w turkusowych autobusach.
Mr_Mc_Fleeper
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: czw 14:26, 28 sty 2010

Post autor: Mr_Mc_Fleeper »

Zgierzanin pisze:Ja to widzę od zeszłej zimy ;) Pewnie ktoś w Markabie sobie wymyślił, żeby 4 jadące ze Staffa miały kierunek "Plac Kilińskiego", a na placu kierunek miałby niby zostać zmieniony na "Staffa". Tyle, że nie wiem, jak to funkcjonuje w praktyce (znając talent kierujących to przestawiania kierunków, to pewnie różowo nie jest :) ). Nie wiem też czy dla linii 8 też taki bajer wymyślono.
temat prawie z wykopalisk :lol: , ale tak na 8 widziałem coś takiego niedawno(12.02.2010) jak jechała na Kurczaki a potem jak wyjeżdżała z Kurczaków i skręcała w Łódzką to też tak było(jak to w MARKAB-je) :)
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

znając talent kierujących to przestawiania kierunków, to pewnie różowo nie jest Smile

Sytuacja taka ma miejsce od remontu skrzyżowania Łęczycka/Musierowicza.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Prawdopodobnie w sobotę wyjechał na trasę nowy Mercedes O405N nr 1077. Autobus ma burty.. eee znaczy boki w kolorze białym, pas na dole czerqony przerwany wzdłuż cienką, białą linią, a nad oknami też w kolorze czerwonym przerwany nad drugimi drzwiami.
Autobus widziany właśnie w sobotę na linii 3:
Obrazek
Adrian
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 19:30, 13 paź 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Adrian »

@kafar - wyjechał najwcześniej w piątek gdyż widziałem go dwukrotnie na jedynce,dzisiaj jeździł na 5.ZTCW na zajezdni jest jeszcze jeden taki wózek
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

[quote=""Miasto Zgierz""]
Skargi zgierzan na linię 51
Nie milkną skargi zgierzan na działanie zarządzanej przez łódzkie MPK linii autobusowej 51 łączącej Zgierz i Łódź.

Pasażerowie najczęściej skarżą się, że autobusy odjeżdżają przed czasem lub nie przyjeżdżają w ogóle. Zdarza się też często, że w godzinach szczytu zamiast autobusów przegubowych pojawiają krótkie pojazdy.

- Kilka razy zdarzyło się, że autobus, którym chciałam się dostać do Łodzi odjechał ze Zgierza przed czasem - denerwuje się Anna Ratajczyk, z osiedla 650-lecia. - Gdy dzwoniłam do dyżurnego ruchu ze skargą zawsze odpowiadał mi, że to niemożliwe. To kompletna kpina!

Badania przeprowadzane kilka dni temu przez Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu zdają się potwierdzać te zarzuty.

- Część autobusów faktycznie odjechała przed czasem - mówi Grzegorz Kowalski, kierownik MUK-u. - Podczas niektórych kursów, w których powinny jeździć autobusy przegubowe, przewoźnik notorycznie podstawia pojedyńcze.

Zdarzyło się również, że znajdujący się w rozkładzie jazdy autobus nie przyjechał.

- Wyniki naszej kontroli przekażemy Zarządowi Dróg i Transportu w Łodzi, który zdecyduje, co z nimi zrobić - mówi Kowalski.

Bogumił Makowski, rzecznik MPK w Łodzi nie chce na razie odnosić się do zarzutów.

- Dopóki nie będziemy znali wyników kontroli nie możemy się wypowiadać - mówi. - Jeżeli zarzuty się potwierdzą zrobimy wszystko, by uregulować sytuację.[/quote]
Kilka razy zdarzyło się, że autobus, którym chciałam się dostać do Łodzi odjechał ze Zgierza przed czasem

Ja bym powiedział tak: od 01.01.2010 (zmiana czasów przejazdu) kilka razy zdarzyło się, że autobus, którym chciałem się dostać do Łodzi odjechał ze Zgierza O CZASIE. :)

Warto również nadmienić, że popołudniowa brygada 51/8 została zadeklarowana przez MPK jako przegubowa i tak też jest oznaczona w rozkładach MUK. Tymczasem tam planowo jeździ krótki, a MUK płaci MPK jak za tą brygadę jak za kursy przegubowe. Co prawda podobno ZDiT jakoś monitoruje to wszystko i zarządza ewentualne zwroty pieniędzy, no ale... trochę profesjonalizmu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Zgierzanin, łącznie zmieniany 1 raz.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Dziś przed 8.00 na skrz. Musierowicza/Łęczycka widziałem holowaną Arnę. Podążała w stronę W. Ludów. Nie widziałem żadnych wgnieceń ani innych oznak wskazujących na kolizję, oby to nie był początek końca.
ODPOWIEDZ