[Aleksandrów Łódzki] Autobusem na lotnisko

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

[Aleksandrów Łódzki] Autobusem na lotnisko

Post autor: Ventlan »

Express Ilustrowany Bliżej Ciebie 5 maja 2007 r. pisze:Autobusem na lotnisko

Jak dobrze pójdzie już wkrótce będzie można dojechać autobusem do terenu byłego lotniska w Aleksandrowie. Władze gminy kończą pertraktacje w tej sprawie z łódzkim MPK. W grę wchodzi wydłużenie łódzkiej linii 74.


Dobry dojazd dla przyszłych pracowników, to warunek, jaki stawia nowy inwestor, czyli Procter&Gamble, który z końcem roku chce rozpocząć budowę swojego zakładu na lotnisku.

- Chcięlibyśmy, by trasa autobusu przebiegała ulicami: Poselską, Wareńczyka i Piaskową - mówi Jacek Lipiński, burmistrz gminy. - Złożyliśmy już łódzkiemu MPK propozycję, wymieniając nie tylko linię 74, ale też 97. Czekamy teraz na odpowiedź, który z wariantów jest do przyjęcia.

W związku z nową trasą autobusową gmina będzie musiała zweryfikować tegoroczne plany związane z przebudową ulicy Piaskowej. Ulica jest gruntowa. W tym roku w budżecie zarezerwowano pieniądze tylko na wymianę jej nawierzchni. W planach nie przewidziano chodnika, który po uruchomieniu autobusu będzie niezbędny.
W artykuje znajduje się kilka ciekawostek. Nie wiem, czy jadące właściwie opłotkami 74, a tymbardziej 97, to "dobry dojazd", o jakim myśli inwestor, choć nie jest tak źle. Najciekawsze to co "łódzkie MPK" ma wspólnego z linią 97 obsługiwaną przez TP. Pozatym ulica Wareńczyka jest także gruntowa, a Poselska jest częściowo wykonana ze staroasfaltu, który długo pod autobusami nie wytrzyma.
Obecnie 97 na krańcówkę przy Poselskiej, więc jej przedłużenie byłoby naturalniejsze, a TP powoli przestaje mieć problemy taborowe z autobusami.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Gdzie dokładnie było to lotnisko?
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

W Aleksie przy wylocie na Lutomiersk.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Tak tak.Na tym byłym lotnisku były kręcone sceny z serialu Czterej pancerni i pies/ brama brandenburska / ostatni odcinek .
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Z tym '74' to niegłupie, bo dojeżdża do centrum Łodzi (tyle że ciężko z przesiadkami na Struga/Kościuszki, ale to już szczegół). Tylko ile on będzie tam jechał!

Poza tym myślę, że może tu być potrzebne takie rozwiązanie jak z '60': Kursy do fabryki realizowane dodatkowym przegubowcem, więc TP odpada.

Co nie zmienia faktu, że jestem zaskoczony, spodziewałem się raczej wydłużenia '78'
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Artykuł z dzisiejszego Expressu Ilustrowanego:

Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Cieszy, że faktycznie coś robią w tym kierunku. Plus.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Powinna tam dojeżdzać linia 97. Niech TP sobi zarobi, a dojazd na Kaliski do dobre połączenie - z pod dworca mamy kilkanście linii rozjeżdzających się po całym mieście. W przypadku 74 to tylko niepotrzebne dublowanie z 97 i duży minus w przypadku bardzo złego rozmieszczenia przystanków na Struga, Zamenhofa i Nawrot.
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Ciekaw jestem czy zaplanowane jest wybudowanie ścieżki rowerowej wzdluż planowanych do remontu odcinków (ul. Piaskowa i Placydowska). W przypadku ul. Piaskowej w pierwotnych planach nie bylo przewidziane nawet wybudowanie chodnika. W okresie letnim rower jest bardzo popularnym środkiem tansport np. wśród pracowników montownii Bosha i Indesitu, a bezpieczne wydzilone ścieżki rowerowe moglyby być dużą zachętą do skorzystania z tego środka lokomocji.

Pozdrawiam Michal
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Miało być Piaskową, zwłaszcza ze Placydowska prowadzi do terenu lotniska niejako od tyłu i trochę nie widzę jak 74 miałoby tam trafić, już łatwiej tam 78 przedłużyć.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ja stawiam na 97, w ostateczności 78, ale nie 74...
flugzeug30
Czasem wpada
Posty: 61
Rejestracja: wt 00:51, 27 mar 2007
Lokalizacja: Lodz

Post autor: flugzeug30 »

obstawiam 78.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Pomysł z 78 - nie taki głupi, ale ta linia jest bardzo oblegana i łapie duże opóźnienia. I przy okazji pewnie powstanie 78B.

Obstawiam, wolę 97.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

TP niech się zajmie dojazdem z Konstantynowa, Zgierza, Pabianic etc. Jak patrzę jakie wynalazki dają na '97' to i tak wątpię czy nie będą mieli problemów z taborem. Jeśli wydłużą '74' to może pojedzie przez Antoniew i Rąbień?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Raczej nie przez Antoniew i Rąbień. Z Huty Jagodnicy do DK 71 jest kawałeczek, a później droga jest prosta. Z resztą kilka kursów dziennie do nowego zakładu zapewnie nie urządzi mieszkańców Rąbienia.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Pozwolę sobie skomentować te rozmowy z MPK - to tak naprawdę jest olbrzymi skrót myślowy bo trasy wszystkich łódzkich linii autobusowych (50-99 i N1-7) wytycza ZDiT, który też płaci przewoźnikom za wykonane zadania transportowe. Więc zastępując to MPK ZDiTem wychodzi nam całkiem realna rzecz.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Hm. A czy mógłby mnie ktoś oświecić czemuż to puszczenie autobusu miejskiego wymusza powstanie chodników? Czy w Dobrej i Dobieszkowie są chodniki? Czy wzdłuż Sanitariuszek są chodniki? A Wzdłuż DK1? Brzezińska, Marmurowa, Rąbieńska zdaje się - też chodników nie mają. czemu więc muszą one być w Aleksandrowie.
Niech sobie chodniki będą - zawsze to bezpieczniej, ale po kiego ciula próbuje się ludziom wmawiać, ze autobus czy tramwaj to jakieś nie wiadomo jakie niebezpieczeństwo, które wymusza wzmożone rygory bezpieczeństwa. Łódź, nawet jak na Polskę ma wyjątkowo silną obsesję na tym punkcie.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Pewnie chodzi o to, że w ogóle trzeba tą ulicę wybudować, bo obecnie jest gruntowa, więc dlaczegoby nie zrobić tego od razu porządnie. Taki kolejny skrót myślowy.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: emilek12 »

słuchy mnie niosą, że volvo 7700A (1741) jechał jako jazda próbna przez koło firmy P&G.
link tego zdjęcia (jak mi nie wierzycie): http://www.gtlodz.eu/img20102.htm
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez emilek12, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Od strony trasy Aleksandrów-poddębice zrobili nowiutką droge skanalizowaną wyjeżdża się nią na wprost ABB.Trwają prace wykończeniowe.Trasa prowadząca ul.11Listopada jest zdecydowanie bliżej do obydwu zakładów .Nadrabia sie ok ponad 2 km.Ciekawi mnie czy kursy na lotnisko będa oznaczone jako linia 78B czy może inaczej ?
ODPOWIEDZ