Kielce

Forum o ważnych wydarzeniach komunikacji poza regionem łódzkim.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

onet.pl pisze:Kielce - pikieta pracowników MPK

Zarząd kieleckiego MPK zwolnił dziś dyscyplinarnie trzech pracowników przedsiębiorstwa.

Pracujący w firmie kierowcy autobusów strajkują od dwóch tygodni. Domagają się podwyżki wynagrodzeń i podpisania pakietu socjalnego w związku z planowaną prywatyzacją spółki.

Jednym z trzech dycyplinarnie zwolnionych jest Bogdan Latosiński - szef Solidarności w MPK. Jak powiedział, że pracę traci za mówienie prawdy. Bogdan Latosiński zapowiedział też, że pozostanie przewodniczącym związku dopóki nie zwolni go załoga.

Wcześniej, około 300 pracowników firmy, mieszkańców miasta oraz przedstawicieli Solidarności pikietowało przez półtorej godziny pod budynkiem Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach. Protestujący mieli na transparentach hasła: "ZTM jest mordercą MPK" oraz "Stop policyjno- stalinowskim represjom w IV RP". Zdaniem pikietujących Zarząd Transportu Miejskiego bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się z komunikacją w Kielcach.
http://wiadomosci.onet.pl/1596015,11,1,0,120,686,item.html
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Początkowo była mowa że zwalniają 12 osób. Popieram ich walke w 100%.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Szczerze mówiąc, to nie zagłębiałem się w temat na tyle, by potrafić przyznać rację którejś ze stron.
Ale to co się dzieje w tej chwili, to już przesada:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4441587.html
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Nie wiem czy ktos już czytał ale ponoć ok. 15 zwolnili już.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Generalnie ja jestem zwolennikiem wolnego rynku pracy, więc nie rozumiem strajkujących - nie podoba się, to mogą się zwolnić. Tym bardziej, że akurat dla kierowców pracy nie brakuje. To raczej jakieś gierki polityczno-związkowe.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Też słyszałem, że 15. Cały czas mówią o ostatnich wydarzeniach w MPK w TVP3 i PR1. Niektóre relacje są naprawdę dramatyczne. To zaczyna wyglądać jak prawdziwa wojna.

Właśnie w TVP3 szef Solidarności w MPK Latosiński mówił, że mogą [ochroniarze] zabić protestujących lecz ci i tak będą walczyć i odzyskają zakład.

Dodatkowo pokazywali jak pracownicy odbili zajezdnię. Najpierw mniejsza grupa poszła pod boczną bramę i odwróciła uwagę ochrony, wtedy ponad stoosobowa grupa weszła przez główną bramę i zepchnęła ochronę do biurowca.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Niedawno w radio mówili, że władze miasta zapewniają, że od 1.09 komunikacja w Kielcach będzie i w jakimś stopniu wróci do normy (ale co dokładnie władze mają na myśli, tego nie wiem...)
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Może vero z Łódzi wypożyczą ?? Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kieleccy kierowcy wraz z tamtejszym taborem mogliby zawitać na dodatkowe brygady zetek.

Dojazd codziennie z Kielc to półtorej godziny w jedną stronę (tabor stacjonuje w Łodzi), ale soboty i niedziele wolne (bo na weekendy taboru nam starczy) Obrazek.


Wiem, że głupie Obrazek.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Zawsze mogą przenocować w autobusie Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

gazeta.pl pisze:Od soboty na ulice Kielc wyjeżdżają autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Pracownicy utworzą własną spółkę, która zajmie się wożeniem kielczan jako jedyna w mieście. Prezes MPK podał się do dymisji.
Strajk MPK w Kielcach

Od soboty na ulice Kielc wyjeżdżają autobusy MPK, po trwającym od 14 sierpnia strajku. Taką informację przekazał pracownikom Bogdan Latosiński, przewodniczący zakładowej "Solidarności" na spotkaniu w zajezdni przy ul. Jagiellońskiej.

MPK dalej ma być jedyną firmą obsługującą miejską komunikację. Jednak nie obędzie się bez likwidacji miejskiej spółki - w jej miejsce powstanie spółka pracownicza. Słowa Latosińskiego strajkujący pracownicy przyjęli owacjami.

- Chciałbym przeprosić mieszkańców miasta i pracowników za wszystkie utrudnienia [podczas strajku - red.]. Deklaruję, że zrobię wszystko, żeby to była najlepsza spółka pracownicza w kraju - powiedział prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Prezes MPK Krzysztof Chrabąszcz zrezygnował ze stanowiska. Informację taką przekazał "Gazecie". - Taką decyzję podjąłem już wczoraj, po wydarzeniach w zajezdni na Pakoszu - powiedział Chrabąszcz. Wczoraj wynajęci przez miasto ochroniarze usunęli siłą strajkujących, a po kilku godzinach związkowcy odbili zajezdnię. Chrabąszcz nie chciał komentować przyczyn swojej dymisji. Powiedział, że o akcji ochroniarzy dowiedział się o 2 w nocy, a więc pół godziny po jej rozpoczęciu. Odchodzący prezes dodał, że cofnął wymówienia dyscyplinarne, jakie we wtorek wręczył trzem członkom komitetu strajkowego, w tym Bogdanowi Latosińskiemu.

Trwa spotkanie w zajezdni MPK przy ul. Jagiellońskiej.

I po strajku.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

W końcu!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No i jednak wyszli na swoje i wszystko dobrze się skończyło. Dobrze, że skończył się teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się Transexpo.
ODPOWIEDZ