[Piotrków Trybunalski] Nowa linia - GG

Forum o ważnych wydarzeniach komunikacji poza regionem łódzkim.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

[Piotrków Trybunalski] Nowa linia - GG

Post autor: Kuba »

Portal naszemiasto.pl pisze:Pasażerom się poprawi
dziś

Choć kolorowy autobus nowej linii Gliniana - Gliniana, której brakowało na komunikacyjnej mapie miasta, wczoraj z przyczyn technicznych nie wyjechał na ulice, już zbiera słowa uznania od pasażerów. Jest duży, nowoczesny i odstaje od innych, kilkunastoletnich rdzewiejących busów. Nowy przewoźnik na rozkręcenie linii dał sobie dwa tygodnie, potem wraca do Londynu, gdzie emigrował za pracą. O kursy w tamten rejon Piotrkowa walczył długo, bo prawie trzy lata. Opłacało się?

- Linia jest strzałem w dziesiątkę, ale długo trzeba było o to walczyć - przyznaje Rafał Stępień, który pierwsze starania o kursy na Glinianą, gdzie nową siedzibę ma m.in. WORD, podjął trzy lata temu.

Najpierw nie było zgody na korzystanie z przystanków, potem na wożenie ludzi busikiem, jakie dominują na ulicach Piotrkowa. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji twardo trzymał się przepisów znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym, która wprowadziła wyśrubowane wymagania dotyczące stanu technicznego pojazdów do przewozów w komunikacji miejskiej. Wymagania obowiązywały tylko tych przewoźników, którzy na ulice wyjechali - bądź wprowadzili nowe auta - od 2005 roku. Ci, którzy zezwolenia dostali wcześniej, na dostosowanie się do nowych wymagań mają czas do 2010 roku.

- Chciałem jeździć sprinterem, ale dostałem odmowę i kupiłem ten autobus, choć później Naczelny Sąd Administracyjny przyznał mi rację i mógłbym jeździć sprinterem - wzdycha Stępień, który ostatecznie zainwestował w autobus spełniający wszystkie wymagania - dwoje drzwi, odpowiednie uchwyty, liczba miejsc itp. - Jestem zadowolony, no ale już mamy zgrzyt - zawór z olejem nie był dokręcony i dziś autobus jest w serwisie... - mówił wczoraj zdenerwowany przewoźnik.

Zadowolenia z postawienia na swoim nie ukrywa też wydający zezwolenia na przewóz pasażerów MZDiK. - To faktycznie pierwszy prywatny autobus, który spełnia te nowe wymagania - podkreśla Małgorzata Wójcik z MZDiK dodając, że choć stan techniczny pozostałych busów wożących piotrkowian pozostawia wiele do życzenia, to zgodnie z przepisami mogą one jeździć jeszcze trzy lata.

Jak zaznacza Jacek Marusiński, nowy dyrektor MZDiK, nowa linia Gliniana - Gliniana jest przedsmakiem tego, co w miejskiej komunikacji ma się dziać tej jesieni, czyli dostosowania kursów do obecnych potrzeb pasażerów.

A jest ich wiele m.in. dojazd do Kauflandu w Rokszycach, gdzie pracuje wiele osób z Piotrkowa, czy powstającego centrum w Woli Bykowskiej. O linię na Glinianą pasażerowie prosili od dawna, ale Miejski Zakład Komunikacyjny ostatecznie na te kursy się nie skusił.

Nowa mapa komunikacyjna miasta powinna zacząć obowiązywać pod koniec roku.

- Opracujemy nowy rozkład jazdy. We wrześniu swój rozkład ma nam przedstawić największy przewoźnik - MZK, w oparciu o to zostanie opracowany rozkład dla pozostałych przewoźników, a potem skonsultujemy to z mieszkańcami - wylicza szef MZDiK.
Karolina Wojna - Dziennik Łódzki
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/wydarzenia/761954.html

Zdjęcie w Dzienniku jest nieciekawe. Więcej można znaleźć na TWB.
Z mojej strony to taki suchy news... Nie będę więc jakoś specjalnie komentował, bo nie wiem jaka jest sytuacja w Piotrkowie..., ale to chyba zawsze lepiej jak powstają nowe linie, a nie jak są likwidowane. ;)
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Nie ma to jak się zachwycać zastąpieniem kilkunastoletnich autobusów kilkudziesięcioletnim Obrazek
ODPOWIEDZ