[GOP] Kolejne wcielenie 105-tki

Forum o ważnych wydarzeniach komunikacji poza regionem łódzkim.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Wiecie, tę gazetę czytają ludzie często nie mający elementarnej wiedzy z ekonomii, tkwiący w tej dziedzinie w poprzedniej epoce. I tak nie zrozumieją.
A do tego jeszcze myślą, że kasa z biletów (których ewentualnie można nie kasować, bo tramwaje są brzydkie itd.) idzie do MPK, wystarcza im na wszystko i jeszcze zostaje.
A gazeta (każda, nie tylko EI) pisze to co ludzie chcą czytać, broń Boże nie może ich skłaniać do myślenia, bo się zmęczą i zaczną kupować inną.
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

W ubiegłym roku na tego typu usługach MPK zarobiło ok. 2 mln zł.
oraz
-Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczamy właśnie na remont łódzkiego taboru - wymianę siedzeń, silników, drzwi, wagony zyskują również nowy wygląd. W ten sposób co roku mamy 30 zmodernizowanych wagonów, a nie jeden czy dwa - mówi Bogumił Makowski z MPK.
Więc nie rozumiem (bez obrazy) jak można wysunąć z tego artykułu wniosek:
Piotr Ossowski pisze:Z tego cudnego tekstu wynika, że MPK za darmo, a już nie daj Boże za pieniądze łódzkich pasażerów remontuje wagony dla innych przewoźników!
lub
Kazik pisze:A do tego jeszcze myślą, że kasa z biletów (których ewentualnie można nie kasować, bo tramwaje są brzydkie itd.) idzie do MPK, wystarcza im na wszystko i jeszcze zostaje.
Przecież w tekscie wyraźnie jest napisane, że MPK na tym zarabia, i wykorzystuje te pieniądze żeby remontować swoje składy. Wiadomo, że wszystkiego na raz nie wyremontują, i w artykule odpowiedzią na zarzut pasażera jest rozsądna odpowiedź MPK.

Ja rozumiem, że wszyscy są uprzedzeni do artykułów w EI / DŁ, ale ten wydaje mi się dosyć dobrze napisany, bez przesady w żadną stronę, z intencją "pochwalenia" MPK za przedsiębiorczość i dobrze działanie unikalnego działu remontów najpopularniejszych chyba tramwajów w Polsce.
Fakt, zdjęcie naszej bulwy by było o niebo bardziej trafne, ale znając życie autor artykułu nie miał za dużego wpływu na wybór zdjęcia, albo "olał" to mówiąc "dajcie jakiś tramwaj".

Tak więc chciałem trochę obronić autora :)

Chyba, że mówicie o innym artykule - wtedy przepraszam :)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jakub Dombrowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Mówimy o tym samym tekście. Moja wypowiedź odnosiła się do czytelników EI, a nie do autora tekstu. Ja im nie bronię zadawać pytań (choć irytuje mnie ich styl), zastanawia mnie, ilu z nich zrozumiało odpowiedź.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Jakub Dombrowski pisze:
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/918959.html pisze: Obrazek
MPK remontuje dla innych



A co z łódzkimi tramwajami? Dlaczego MPK remontuje je dla innych miast, a po Łodzi kursują zdezelowane, brudne i przestarzałe - pytają pasażerowie.


Zgodziłbym się z Tobą Jakubie, gdyby nie powyższy fragment. Gdyby go nie było, nie czepiałbym się.

@Kazik, zgadzam się z Twoim zdaniem.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Piotr Ossowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Peter
Niemowa
Posty: 8
Rejestracja: ndz 20:31, 26 paź 2008
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Peter »

Jak się jednak okazało po czołówce #782 z #771 żelazka mają słabiutkie ściany czołowe i tylne. Nie zostały one wzmocnione. TŚ wysłało więc ponoć pismo do MPK Łódź w ramach propozycji na razie, żeby wzmocnić czoło wozu przy modernizacji.
Rozwalone #782 pewnie znowu do Was przyjedzie. Nie wiem jak poważne są zniszczenia. #771, który mniej ucierpiał już mordkę ma naprawioną, ale obecnie funkcjonuje jako drugi w składzie #772+771.

Na Zawodziu w tej chwili stoi skład żelazek #693+694. Ma pojawić się wkrótce na linii 16.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Temat dość stary, ale cóż...
Ostatnio na zajezdni w Będzinie pojawiła się nowa stopiątka, bardzo podobna do naszych bulw, ale moim zdaniem ładniejsza.
Zamiast wyświetlaczy oczywiście tablice.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/2dd634c0aec5be90.html
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kafar, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Dla mnie niezbyt piękna ta bulwa Obrazek jednak wolę te nasze, a poza tym skutecznie odstrasza mnie brak wyświetlacza.
ODPOWIEDZ